چگونگی رفع خطا Error Too Many Redirects Issue در وردپرس

چگونگی رفع خطا Error Too Many Redirects Issue در وردپرس

بعضی اوقات برخی از اشتباهات به راحتی قابل حل می توانند افراد مبتدی را تحریک کنند. صفحه سفید مرگ ، خطای سرور داخلی و برخی دیگر از خطاهای متداول وردپرس برای کاربران جدید واقعاً تأثیرگذار است.

اخیراً یک کاربر توجه ما را به خطای “Too Many Redirects” در WordPress نشان داد. این یک مسئله رایج است که ممکن است کاربران وردپرس با آن روبرو شوند. در این مقاله ، ما به شما نشان خواهیم داد که چگونه خطای Too Many Redirects Issue در وردپرس برطرف کنید.

در Firefox ، این خطا به این صورت نمایش داده می شود:

پیغام خطا : “The page isn’t redirecting properly. Firefox has detected that the server is redirecting the request for this address in a way that will never complete.”

redirecterrorfirefox

چرا در وردپرس خطاهای Too Many Redirects in ؟

این خطا معمولاً به دلیل مسئله تغییر مسیر پیکربندی شده رخ می دهد. همانطور که می دانید وردپرس دارای ساختار آدرس SEO friendly است که از عملکرد تغییر مسیر استفاده می کند.

چندین افزونه محبوب دیگر وردپرس نیز از قابلیت تغییر مسیر استفاده می کند. به عنوان مثال ، افزونه سئو وردپرس به شما امکان می دهد با هدایت کاربران به URL بدون پایه طبقه بندی را از URL های طبقه بندی حذف کنید.

افزونه های WordPress SSL و cache نیز از ریدایرکت استفاده می کنند.

با توجه به پیکربندی غلط در هر یک از این ابزارهای تغییر مسیر ، سایت شما ممکن است در نهایت کاربران را به URL هدایت کند که در واقع آنها را به آدرس URL مرجع بازگرداند. در این حالت مرورگر کاربر بین دو صفحه به دام افتاده و از این رو خطایی را مشاهده می کنید.

redirectlooperror

چگونه می توان در وردپرس خطای Too Many Redirects را حل کرد؟

رایج ترین پیکربندی غلط که بارها و بارها با آن روبرو شده ایم زمانی است که یک کاربر آدرس نادرست در قسمت آدرس وردپرس یا تنظیمات URL سایت وارد میکند می باشد.

حتما بخوانید :)  بررسی و معرفی افزونه روولوشن اسلایدر Revolution slider

تغییر آدرس وردپرس

به عنوان مثال ، فرض كنید كه آدرس سایت شما http://www.example.com است و به تنظیمات »عمومی بروید و آن را به آدرس http://example.com تنظیم كنید.

اکثر میزبانان وب به شما امکان می دهد که آیا می خواهید پیشوند www را به نام دامنه خود اضافه کنید یا آن را بدون www انتخاب کنید.

در صورت انتخاب اضافه کردن www به URL خود ، افزودن http://example.com در تنظیمات WordPress خود باعث ایجاد خطا می شود.

یا اگر تصمیم به استفاده از دامنه خود را بدون پیشوند www گرفتید ، افزودن آن با پیشوند www در تنظیمات وردپرس باعث ایجاد این خطا می شود.

پس دقت کنید که یا با www بزنید یا بدون www در 2تا فیلد یکسان باشد.

 

وقتی کاربر به آدرس http://example.com مراجعه کند ، آنها توسط پیکربندی سرور شما به آدرس http://www.example.com هدایت می شوند و در آنجا مجدداً توسط وردپرس به http://example.com از طریق سایت هدایت می شوند. آنچه را در تنظیمات تنظیم کرده اید.

اگر سایت شما درست تنظیم شده بود و هیچ تغییری در آن تنظیمات ایجاد نکردید. سپس باید با میزبان وب خود تماس بگیرید ، زیرا احتمالاً مشکل از پیکربندی است.

با این حال ، اگر شما یک ارائه دهنده میزبان وردپرس قابل اطمینان ندارید ، و آنها وجود هرگونه مشکلی را رد می کنند و یا از کمک به شما امتناع می ورزند ، پس باید تعویض هاست وب را در نظر بگیرید یا خودتان آن را برطرف کنید.

برای رفع این مشکل ، باید آدرس وردپرس و آدرس سایت خود را تغییر دهید. به تنظیمات »عمومی بروید ، وردپرس و آدرس سایت خود را تغییر دهید. اگر آدرس خود را با پیشوند www دارید ، آن را به URL غیر www تغییر دهید ، و اگر آن را با URL غیر www دارید ، پیشوند www را اضافه کنید.

مهم: اطمینان حاصل کنید که در انتهای آدرس اینترنتی خود مانند آدرس روبرو قرار داده اید http://www.example.com/

حتما بخوانید :)  آموزش تصویری نصب تم روی وردپرس

URL سایت را بدون دسترسی به مدیریت وردپرس تغییر دهید

در صورت عدم دسترسی به داشبورد مدیریت وردپرس ، می توانید با تغییر آنها در پرونده “wp-config.php” ، این تنظیمات را به روز کنید. به سادگی با استفاده از یک سرویس دهنده FTP به وب سایت خود وصل شوید.

پس از اتصال به سایت خود ، فایل “wp-config.php” را در فهرست اصلی سایت خود دقیقا در Root هاست خواهید یافت. شما باید این فایل را با استفاده از ویرایشگر متن مانند Notepad دانلود و ویرایش کنید. به سادگی این دو خط را به پرونده اضافه کنید و فراموش نکنید که example.com را با دامنه خود جایگزین کنید.

 

define('WP_HOME','http://example.com');
define('WP_SITEURL','http://example.com');

 

پرونده را ذخیره کرده و دوباره آن را در وب سرور خود بارگذاری کنید. اکنون سعی کنید به سایت وردپرس خود دسترسی پیدا کنید. اگر هنوز نمی توانید به سایت خود دسترسی پیدا کنید ، پس سعی کنید دامنه خود را با پیشوند www اضافه کنید.

رفع سایر موارد تغییر مسیر

اگر مرحله قبل مشکل شما را حل نکرد ، احتمالاً مشکل سایت شما در رابطه با افزونه است. همانطور که قبلاً نیز اشاره کردیم که چندین افزونه وردپرس از تکنیک های تغییر مسیر برای انجام انواع کارها استفاده می کند. ما سعی خواهیم کرد به شما در رفع عیب یابی کمک کنیم.

در ابتدا باید بدانید که این افزونه چه چیزی را ایجاد می کند.

آیا اخیراً یک پلاگین جدید درست قبل از بروز این خطا فعال کرده اید؟

آیا پلاگین ها را درست قبل از وقوع این خطا بروزرسانی کرده اید؟

اگر جواب هر یک از سؤالات فوق بله است ، آنگاه مشکل از سمت افزونه مورد نظر هست تنظیمات قبلی غیر فعال میکنید و  با حذف پوشه آن افزونه از wp-content / plugin / می توانید آن افزونه را غیرفعال کنید.

اگر نمی دانید کدام افزونه باعث ایجاد مشکل می شود ، پس باید برخی از آزمون و خطاها را انجام دهید. سریعترین راه برای انجام این کار غیرفعال کردن همه افزونه ها است.

حتما بخوانید :)  آموزش نمایش تعداد فروش در صفحه جزئیات محصول ووکامرس

پس از غیرفعال سازی همه افزونه ها در سایت خود ، برای بارگیری فایل .htaccess به عنوان نسخه پشتیبان ، باید از FTP استفاده کنید. می توانید این پرونده را در فهرست اصلی سایت خود پیدا کنید. پس از بارگیری فایل ، آن را از روی سرور خود حذف کنید. اکنون سعی کنید به سایت خود دسترسی پیدا کنید.

این فرایند به سرور شما امکان می دهد تا یک پرونده جدید .htaccess را مجدد بسازد کند ، و از آنجا که هیچ افزونه ای فعال نیست ، به احتمال زیاد مشکل را برطرف می کند. اگر اکنون خطا از بین رفته است ، با اطمینان می دانید که یکی از افزونه ها باعث ایجاد این خطا شده است.

قدم بعدی این است که دریابیم مقصر کدام افزونه بود. برای انجام این کار ، شما باید نسخه های جدید همه افزونه های خود را دانلود و نصب کنید. یکبار افزونه ها را یک بار فعال کنید و بعد از فعال کردن هر افزونه سعی کنید چندین صفحه را در سایت خود با استفاده از یک مرورگر متفاوت به عنوان کاربر غیر لاگین شده مرور کنید.

امیدوارم افزونه ای را که باعث ایجاد مشکل شده است پیدا کنید.

اینها همه راه هایی هست که ممکن این “Error Too Many Redirects Issue” را در وردپرس برطرف کند. آیا هیچ یک از راه حلهای فوق مشکل را برای شما برطرف کرده است؟

اگر چنین است ، پس لطفا در نظرات به ما اطلاع دهید. آیا در گذشته با Error Too Many Redirects Issue مواجه شدید؟ چگونه درستش کردید؟

اگر یک راه حل را می دانید که در مقاله بالا ذکر نشده است ، لطفاً در نظرات زیر مشارکت کنید. ما با هر گونه توصیه جدید از شما اطمینان خواهیم داد که مقاله را به روز نگه داریم.

امیدوارم از این مقاله استفاده لازم را برده باشید شاد پیروز باشید 🙂

دیدگاه‌ها ۰
ارسال دیدگاه جدید