10 نکته سئو در نوشتن محتوا برای وبسایت

10 نکته سئو در نوشتن محتوا برای وبسایت

آیا روشهایی وجود دارد که نوشتن محتوا برای وبسایت را طوری بهینه کرد که هم موتورهای جستجو و هم کاربران را راضی نگه بدارد؟ جواب این سوال مثبت است. اگر شما تنها با در نظر داشتن موتورهای جستجو شروع به نوشتن مطالب می کنید، کاملا مسیر اشتباهی را انتخاب کرده اید. اگر بتوانید مطالبی را بنویسید که کاربران را مشتاق به مطالعه می کند، ما به شما قول می دهیم که در راه درست سئو قدم برداشته اید.

محتوا از دید گوگل، مهمترین فاکتور ارزیابی سایت در رتبه بندی است و بک لینک ها در جایگاه دوم قرار دارند. اگر شما با ماهیت کار خود آشنا نباشید، سئو می تواند بسیار پیچیده شود و در آن با مشکلات زیادی روبه رو شوید. شما یا باید مسیر پر پیچ و خم یادگیری سئو را طی کنید یا اینکه یک سئوکار متخصص استخدام کنید.

در ادامه به معرفی 10 نکته سئو در نوشتن محتوا برای وبسایت برای همگام کردن این پروسه با استراتژی های سئو می پردازیم.

در نوشتن محتوا برای وبسایت از عناوین جذاب استفاده کنید!

عنواین مطالب تاثیر زیادی بر روی احتمال کلیک کاربران و همینطور افزایش ترافیک سایت دارد. به طور کلی 80 درصد افراد، عنوان مطالب را مشاهده می کنند، اما تنها 20 درصد از آنها بر روی مطالب کلیک می کنند.

برای نوشتن عناوین جذاب نیازی نیست که حتما یک نویسنده قهار باشید. از کلمات و عبارت تاثیر گذار و پرطرفدار در عنوان صفحات استفاده کرده تا احتمال کلیک بر روی آنها را افزایش دهید.

اما این مسئله چه تاثیری بر روی سئو دارد؟ عناوین صفحه بیشترین تاثیر را بر روی کاربر می گذارند و درصورتی که خوب نوشته شده باشند، باعث افزایش CTR سایت در نتایج جستجو می گردند. افزایش CTR نیز به معنی کاربرپسند بودن محتواست و گوگل به این مسئله اهمیت زیادی می دهد.

نقش کلمات کلیدی در رتبه گرفتن سایت

روزهایی که میشد با استفاده زیاد از کلمات کلیدی در محتوا به فریب گوگل پرداخت، گذشته است؛ در آن روزها بعضی از صاحبین سایت ها با استفاده مکرر از کلمات کلیدی اینطور وانمود می کردند که مطلب آنها در آن کلمه کلیدی بسیار پر محتواست. اکنون باید چگونگی نوشتن محتوا برای وب سایت را به خوبی فرا بگیرید.

اما امروزه قبل از نوشتن هر گونه محتوا می بایست تحقیقات گسترده ای را درباره کلمات کلیدی کنید. کلمات کلیدی بلندتر احتمال کسب رتبه بهتر را افزایش می دهند و شما می بایست همواره با پیدا کردن کلمات کلیدی جدید و نوشتن مطالب مرتبط با آن، سایت خود را از این حیث تقویت کنید.

نوشتن محتوا برای وبسایت و پیدا کردن کلمات کلیدی بلندتر، به این معناست که شما پیش بینی و حدس زده اید که کاربران روی سرچ چه کلمه ای مشتاق تر هستند. از این رو با انتخاب یک کلمه بعنوان کلمه کلیدی، گوگل در هنگام سرچ کاربران، به احتمال خیلی زیاد سایت هایی را نشان میدهد که خدمات و آموزشهای مفید تری را در آن زمینه تابه الان ارائه داده است.

نقش کلمات کلیدی در رتبه گرفتن سایت

سرعت سایت چه تاثیری بر روی محبوبیت آن دارد؟

تصور کنید که بر روی سایتی کلیک کرده و زمان زیادی را برای بارگذاری کامل آن منتظر مانده اید. مطمئنا هر کاربری در این شرایط سایت را ترک کرده و دیگر وارد آن نمی شود.

حتما بخوانید :)  کاربرد زبان برنامه نویسی پایتون چیست؟

سرعت سایت نه تنها یکی از فاکتورهای مستقیم و تاثیر گذار در سئو می باشد، بلکه امری ضروری در جلب رضایت کاربران است. اگر سرعت بارگذاری سایت شما بیش از 3 ثانیه باشد، احتمالا با مشکلاتی مواجه هستید. مقالات و خدماتی که از سوی سایت شما ارائه میشود، ممکن است برای کاربران بسیار جذاب باشد، اما به خاطر کند بودن سرعت سایت، احتمالا افراد رغبتی به منتظر ماندن نشان نمیدهند و سایت شما را ترک میکنند.

برای تست سرعت سایت می توانید از ابزارهایی مانندGTMetrix، Pingdom و Google Insight بهره برده و با استفاده از این ابزارها، راه حل های مشکل سرعت سایت را نیز مشاهده کنید.

به قوانین نگارشی محتوا بسیار توجه کنید!

رعایت اصول نگارشی یکی از نکات مهم در جذب خواننده و یا کاربران سایت است؛ هنگامی که شما از جملاتی استفاده میکنید که در عین سادگی میتوانند به راحتی مفهوم خود را به خواننده برسانند، گام بزرگی در جهت پیشرفت سایت برداشته اید. و یا بطور مثال از علائم نگارشی در جای صحیح استفاده میکنید، این خود بسیار مهم است چونکه خواننده در دریافت مفهوم عبارت سردرگم نخواهد شد.

شما باید روند تالیف خود را روز به روز ارتقاء  دهید، زیرا جذب کاربر برای سایتها نوعی بازاریابی نیز محسوب میشود و اگر از روشهای قدیمی استفاده میکنید احتمالا در بازاریابی محتوا با موفقیت رو به رو نمی شوید. وقتی صحبت از پست یک وبلاگ می شود، قوانین جدید خود را نشان می دهند و در بین این قوانین، قوانین نگارشی نوشته ها بسیار مهم است و تاثیر به سزایی در جلب نظر کاربران و موتورهای جستجو دارد.

مهمترین نکته استفاده از هدینگ های مناسب در متن محتوا است. هدینگ ها موجب تقسیم کردن محتوا به بخش های مجزا شده و هضم مطلب را برای کاربران آسانتر میکند. همچنین این کار تاثیر به سزایی در درک موتورهای جستجو از مطلب شما داشته و به سئو آن کمک زیادی می کند.

بسیار دقت داشته باشید که محتوایی که می نویسید و بر روی سایت درج میکنید عاری از هرگونه غلط املایی باشد، و نوع بیان خود را در طول کل مقاله حفظ نمایید؛ بعنوان مثال اگر بصورت رسمی صحبت میکنید و یا به حالت محاوره ای و … باید تا انتها این روند را حفظ کنید.

هدینگ شماره 2 و 3 نقش به سزایی در طول محتوای صفحه دارند و استفاده حداقل یک بار از کلمه کلیدی در این هدینگ ها، پیشنهاد می شود. به خاطر داشته باشید که استفاده از هدینگ یک، تنها یکبار در طول متن اتفاق می افتد و آن هم فقط برای عنوان اصلی است که سیستم بصورت خودکار آن را تنظیم کرده است.

به قوانین نگارشی محتوا بسیار توجه کنید!

تاثیر لینک های داخلی بر روی ترافیک سایت

اگر در حیطه سئو تازه کار هستید، شاید برای اولین بار باشد که عبارت لینک های داخلی به گوشتان خورده باشد، اما لینک های داخلی مزایای زیادی به همراه دارند. آنها نه تنها به کاربران کمک می کنند، بلکه در سئو و ترافیک سایت نیز بسیار موثرند.

وقتی در حال نوشتن یک پست جدید در وبلاگ سایت هستید و از عبارتی استفاده می کنید که در پست های قبلی درباره آن توضیحات کاملی داده اید، می توانید از طریق لینک داخلی به آن مطلب اشاره کنید.

حتما بخوانید :)  آیا با MongoDB آشنایی دارید؟ بررسی بهترین دیتابیس NoSQL

این موضوع احتمالا باعث می شود که خوانندگان مطلب به لینک ارجاع شده بروند و به جای کلیک بر روی دکمه بک و در نتیجه افزایش بانس ریت، به جستجو در سایت بپردازند.

سعی کنید که محتوای کامل و خوب بنویسید!

هر شخصی که به دنبال مطلبی در فضای اینترنت میگردد، به این امید است که صحیح ترین و کاملترین مطالب را پیدا کند؛ دانستن این نکته سبب میشود که شما درصدد ارائه بهترین نوع تالیف برآیید و بعلاوه موتورهای جستجو نیز این نوع مطالب را در صدر امتیازدهی و رتبه گیری قرار می دهند و بهای بیشتری به مطالب بیش از 2000 کلمه می دهند.

در حقیقت بیشتر مطالبی که در رتبه های یک تا سوم نتایج گوگل قرار دارند، دارای بیش از 2000 کلمه محتوا هستند. همچنین مطالب بلندتر از شانس بیشتری برای اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی برخوردارند، زیرا کاربر میداند که این یک مطلب کامل است و خواندن آن برای سایرین مفید است.

نکته: باید دقت داشته باشید که برای ارائه مطالب طولانی انسجام بدنه محتوا را نگه دارید و عناوین و تعاریف شما دچار پراکندگی مفهوم و از هم گسیختگی نشود.

از عناوین جدید و مطالب به روز استفاده کنید

مخاطبان شما افرادی هستند که مطابق با نیاز روز زندگی میکنند؛ در نهایت با دانستن این نکته شما باید بدانید که استفاده از مطالب قدیمی کاری را از پیش نمی برید و هیچ شخصی به مطالعه پست و وبلاگهای شما رقبتی نشان نمیدهد.

در مورد هر موضوعی که قرار است محتوا بنویسید؛ باید چند سایت داخلی و خارجی را ببینید و مطالب مرتبط و پیرامون مووع خودتان را مطالعه کنید و در نهایت شما از جمع بندی آن مطالب جدید، یک مطلب درست و کامل از زبان خودتان بنویسید.

 نوشتن محتوا برای وب سایت و استفاده از لینک خارجی!

لینک های خارجی همانند لینک های داخلی در پیشرفت استراتژیکی سئو سایت مهم هستند. لینک ها بعد از محتوا دومین چیزی هستند که گوگل اهمیت زیادی به آنها می دهد.

وقتی درباره موضوعی در حال نوشتن محتوا برای وبسایت هستید و احساس میکنید که لینک به یک سایت دیگر می تواند کمک بیشتری به کاربران در این زمینه کند، حتما این کار را انجام دهید. دقت داشته باید که تنها به سایتهای معتبری لینک دهید که برای کاربران مفید خواهد بود.

گوگل و سایر موتورهای جستجو لینک های خارجی سایت شما را نیز در رتبه دهی به صفحات سایت دخیل می کنند.

تیم ویرا وردپرس ارائه دهنده انواع خدمات مربوط به طراحی سایت،پشتیبانی/ سئو سایت/ تولید محتوا/

هنگام نوشتن محتوا برای وب سایت به کوچکترین نکات اهمیت دهید!

ما به اهمیت کلمات کلیدی در محتوا اشاره کردیم، اما تمام توجه شما نبایست صرفا به استفاده از آنها در متن محتوا باشد. از جمله مبانی سئو یک صفحه می توان به برچسب ها، عنوان صفحه، متای توضیحات، متن جایگزین عکس ها و یو آر ال آن اشاره کرد.

بعضی مواقع که برای پست مطالب عجله داریم، ممکن است این مبانی اولیه سئو از یادمان برود و از آنها غافل شویم. اما همین موارد کوچک در کنار یکدیگر می توانند تاثیر بزرگی گذارند. فراموش کردن استفاده از کلمات کلیدی در عنوان صفحه، یو آر ال آن و متای توضیحات و همچنین غافل شدن از متن جایگزین عکس ها، می تواند آسیب جدی به سئو وب سایت بزند.

حتما بخوانید :)  معرفی و شناسایی تمامی کاربردهای گیت هاب

بدون داشتن یک استراتژی و نظم در پروسه سئو سایت نمیتوان به ترافیک طبیعی برای سایت، دست یافت.

محتوای تصویری و مدیا تاثیر شگرفی در رتبه گیری سایت دارد!

یکی از راه هایی که محتوای یک صفحه را می تواند جذاب تر کند، استفاده از تصاویر و فایل های مدیاست. بسیاری از کاربران بعد از ورود به صفحه می خواهند هر چه سریعتر با اصل محتوا آشنا شوند. استفاده از نمودارها، اینفوگرافیک ها و ویدئوها کمک زیادی به جذب این نوع کاربران می تواند کند.

استفاده از تصاویر واضح و کلیپهای آموزشی با کیفیت، میتواند بسیاری از جستجوگران را به راحتی به سایت شما جذب کند. در طول متنی که 1000 کلمه است از 4 تصویر خوب استفاده کنید که دارای اندازه و سایز یکسانی هستند.

اهمیت هر چه بیشتر به کاربران و ایجاد محتوای بر طبق خواسته آنان، موجب کاهش بانس ریت، اشتراک گذاری بیشتر مطالب، گرفتن بک لینک های بیشتر و در نهایت کسب رتبه بهتر در نتایج جستجو می گردد.

نوشتن محتوا برای وبسایت و حضور در شبکه های اجتماعی

وب سایت شما از هر نوعی که باشد، می بایست حضور قوی در شبکه های اجتماعی داشته باشد تا برند خود را روز به روز قوی تر کنید. شبکه های اجتماعی موجب ارتباط نزدیک بین شما و مشتریانتان می گردد.

شبکه های اجتماعی موجب افزایش ارتباط شما با کاربران در سطح شخصی تری شده و از این طریق، ترافیک بیشتری برای سایت می توانید کسب کنید. اما آیا می دانستید که سوشال مدیا بر روی سئو سایت نیز تاثیر گذارند؟

شبکه های اجتماعی به واسطه تمام کارکردهایی که به آنها اشاره شد، در موجموع موجب افزایش بازدید از سایت و ارتقا سئو آن می گردند.

جمع بندی

حفظ قوانین سئو یک مسئله بسیار مهم است و چونکه این مبحث کمی پیچیده و دشوار است بنابراین یک راه آسان محسوب نمی شود، اما با استفاده از ترکیب سئو و تولید محتواهای جذاب و کاربر پسند، می توانید قدم بزرگی در این زمینه بردارید و نزد گوگل به درجات خوب برسید. به همین دلیل دانستن نکات مربوط به چگونگی نوشتن محتوا برای وبسایت به ارتقاء برند و یا سایت شما بسیار کمک خواهد کرد.

مهمترین چالش در نوشتن مطلب سایت توجه به ویژگی های کاربران و خواسته های آنان است. سئو بسیار مهم است، اما جلب رضایت کاربران شما از چند کلمه کلیدی و بک لینک مهمتر است. بنابراین در نوشتن مطالب سایت همواره خواسته های آنان را در نظر بگیرید.

طبیعی است که شاید شما به خاطر مشغله فراوان خود در کسب و کارتان، فرصتی برای توجه به سئو و نوشتن محتوا نداشته باشید. این موضوع قابل درک است و انتظاری نیز جز این نمی رود. با استفاده از خدمات تولید محتوا ویراوردپرس می توانید از حضور پر رنگ تر خود در نتایج جستجو اطمینان یابید.

دیدگاه‌ها ۰
ارسال دیدگاه جدید