فایل .htaccess چیست

فایل .htaccess چیست

فایل .htaccess

فایل .htaccess یک پرونده پیکربندی است که توسط سرور خوانده می شود. این نرم افزار قادر است بسیاری از تنظیمات پیکربندی سرور را نادیده بگیرد و می تواند برای مجوز ، کنترل حافظه پنهان ، بهینه سازی وب سایت و بازنویسی URL مورد استفاده قرار گیرد.

در وردپرس ، فایل .htaccess معمولاً برای بازنویسی آدرس های اینترنتی ، تمیز کردن آنها و خواندن بیشتر توسط انسان ها و موتورهای جستجو استفاده می شود.

در بخش “تنظیمات>> پیوندهای یکتا” در مدیریت وردپرس ، شما می توانید ساختار URL خود را انتخاب کنید. وردپرس به طور خودکار فایل .htaccess شما را بازنویسی می کند تا ساختار URL خود را به راحتی انتخاب کنید.

اگر وردپرس نتواند فایل را ویرایش و باز نویسی کند ، از شما می خواهد این کار را بصورت دستی انجام دهید. ویرایش دستی پرونده .htaccess ریسک پذیر است ، زیرا می تواند خطاهای اصلی سرور را در صورت عدم صحیح پیکربندی ایجاد کند ، بنابراین حتماً فقط محتویاتی را که وردپرس به شما توصیه می کند کپی کنید.

افزونه هایی مانند WP Rocket برای پیکربندی ابزارهای ذخیره و بهینه سازی بخشی از افزونه ، فایل .htaccess شما را تغییر می دهد.

فایل .htaccess معمولاً در فهرست اصلی سایت وردپرس شما یافت می شود. FTP شما ممکن است نتواند آن را نشان دهد ، زیرا به طور پیش فرض همه پرونده ها و نامهای فهرست با شروع یک دوره توسط سرور پنهان در نظر گرفته می شوند. برای مشاهده این پرونده های پنهان ، باید گزینه نمایش فایلهای مخفی را در سرویس دهنده FTP خود فعال کنید.

حتما بخوانید :)  نحوه نصب افزونه وردپرس - قدم به قدم برای مبتدیان
دیدگاه‌ها ۰
ارسال دیدگاه جدید