Native Lazyload گوگل افزونه ای برای افزایش سرعت سایت های وردپرسی

Native Lazyload گوگل افزونه ای برای افزایش سرعت سایت های وردپرسی

Native Lazyload گوگل گوگل چیست

گوگل به صورت رسمی افزونه وردپرس به نام Native Lazyload را معرفی کرد. صاحبان سایت های وردپرس می توانند با نصب این افزونه سرعت لود تصاویر در مرورگرهای کروم را به شکل قابل توجهی افزایش دهند

زمان بارگزاری سایت یکی از مهم ترین فاکتور ها در سئو و رتبه سایت محسوب می شود. در همین زمینه ، گوگل با این پلاگین جدید خود به صاحبان سایت ها اجازه می دهد که سرعت بارگذاری تصاویر و آی فریم ها را بدون استفاده از کدهای سفارشی جاوا اسکریپت بهینه کنند.

 

ساعت بارگذاری سایت یکی از مهم‌ترین فاکتورها در سئو و بهبود رتبه سایت محسوب می‌شود. در همین راستا، پلاگین جدید گوگل به صاحبان سایت‌ها اجازه می‌دهد که سرعت بارگذاری تصاویر و آی‌فریم‌ها را بدون استفاده از کدهای سفارسی جاوا اسکریپت، بهینه کنند. در واقع با نصب این افزونه، کاربران می‌توانند پشتیبانی از قابلیت Lazy-loading یا بارگذاری تنبل را به وبسایت خود اضافه نمایند. وظیفه اصلی افزونه وردپرس Native Lazyload این است که مطمئن شود تصاویر موجود در سایت، مشخصه “loading” با مقدار “lazy” را داشته باشند. برای استفاده هم نیازی به راه‌اندازی اولیه یا انجام تنظیمات خاصی نبوده و کافیست آن را روی سایت خود نصب کنید.

گوگل یک مکانیسم جایگزین را هم برای مرورگرهایی در نظر گرفته است که هنوز از این قابلیت پشتیبانی نمی‌کنند. اگرچه این مکانیسم شامل کدهای سفارشی جاوا اسکریپت می‌شود، اما گوگل می‌گوید تاثیری حداقلی بر سرعت بارگذاری صفحات سایت خواهد داشت. این یعنی در آینده، تمام بازدیدکنندگان سایت شما فارغ از اینکه از چه مرورگری استفاده می‌کنند، از ویژگی Lazy-loading بهره‌مند خواهند شد.

حتما بخوانید :)  چگونگی رفع خطا Your Connection is Not Private

دانلود افزونه وردپرس Native Lazyload

برای دانلود پلاگین جدید گوگل کافیست نام Native Lazyload را در بخش افزونه‌ها در پنل اصلی وردپرس جستجو کرده و سپس اقدام به نصب آن کنید. برای دانلود و نصب غیر مستقیم این پلاگین هم می‌توانید از وب‌سایت رسمی وردپرس استفاده کنید.

دیدگاه‌ها ۰
ارسال دیدگاه جدید