در WordPress 5.3 چه امکاناتی اضافه می شود به همراه تصاویر

در WordPress 5.3 چه امکاناتی اضافه می شود به همراه تصاویر

پیش بینی می شود وردپرس 5.3 در 12 نوامبر 2019 منتشر شود. این آخرین نسخه بزرگ سال است و با پیشرفت های چشمگیری روانه بازار خواهد شد.

ما توسعه این نسخه را از نزدیک دنبال کرده ایم و اولین بتا را امتحان می کنیم تا ویژگی های جدیدی را که در راه است امتحان کنیم.

این بسته با ویژگی های جدید ، بهبود ویرایشگر بلوک و بروزرسانی رابط کاربری همراه است. همچنین بسیاری از موارد بهبود پشت صحنه برای توسعه دهندگان نیز وجود دارد.

در این مقاله ، به شما نشان خواهیم داد آنچه که در وردپرس 5.3 با چه ویژگی ها و تصاویر موجود شده است.

توجه: می توانید با استفاده از افزونه وردپرس Beta Tester ، نسخه بتا را در رایانه خود یا در محیط مرحله بندی امتحان کنید.

وردپرس 5.3 هنوز در دست توسعه است ، به این معنی که ویژگی ها هنوز هم می توانند تغییر کنند و ممکن است به نسخه نهایی تبدیل نشوند.

با گفتن این مطلب ، اجازه دهید نگاهی به آنچه در وردپرس 5.3 می آید نگاهی بیندازیم.

یک قالب جدید پیش فرض وردپرس 5.3

این نسخه وردپرس با یک قالب پیش فرض جدید وردپرس به نام Twenty Twenty ارائه می شود. این تم زیبا توسط Anders Norén طراحی شده است و مبتنی بر چاپلین ، یک قالب وردپرس رایگان است که پیشتر در فهرست دایرکتوری WordPress.org منتشر شده است.

ظریف ترین قسمت این موضوع جدید تایپوگرافی است. این با فونت Inter (فونت) همراه است که در عرضهای مختلف (Bold , Italics ,ExtraBold) ارائه می شود. این فونت برای عناوین واقعاً خوب کار می کند و باعث برجسته تر و واضح تر شدن آنها می شود. همچنین در صفحه های کوچکتر عالی به نظر می رسد.

قالب پیش فرض twentytwenty

قالب پیش فرض twentytwenty

قالب Twenty Twenty کاربران را قادر می سازد تا از ویرایشگر بلاک وردپرس نهایت استفاده را ببرند و برای پست ها و صفحات خود طرح بندی محتوائی حرفه ای ایجاد کنند.

Twenty Twenty

این شامل یک کاور ، و فول واید است برای پست و صفحات است. دو منوی ناوبری در بالا ، یک منوی پیوندهای اجتماعی در پایین و دو منوی جداگانه برای صفحه نمایش های تلفن همراه وجود دارد.

این موضوع دارای یک طرح ستونی منفرد است ، به این معنی که در سمت چپ یا راست مطالب شما هیچ ستونی وجود ندارد با این حال ، این شامل دو منطقه آماده ویجت در پایین است.

حتما بخوانید :)  چگونگی رفع خطا Your Connection is Not Private

از همه مهمتر با تمام بهترین سازندگان افزونه های صفحه ساز وردپرس نیز کار می کند.

طراحی و به روز رسانی رابط کاربری

وردپرس 5.3 تغییرات زیادی در ظاهر کلی رابط کاربری وردپرس ارائه می دهد. این تغییرات شدید نیستند و ممکن است برخی از کاربران به هیچ وجه متوجه آنها نشوند. با این حال ، آنها انسجام را به ظاهر کلی ناحیه مدیریت می آورند.

داشبورد مدیریت وردپرس 5.3

داشبورد مدیریت وردپرس 5.3

هدف در اینجا بهبود تضادهای رنگی در زمینه ها و دکمه های فرم ، اضافه کردن یک پالت رنگ جدید و ترکیب ظاهری و ظاهر ویرایشگر و بقیه صفحه های مدیریت وردپرس است.

زمینه های وردپرس 5.3

زمینه های وردپرس 5.3

همچنین باعث بهبود دسترسی مدیر وردپرس می شود و آن را به یک تجربه سرگرم کننده برای همه کاربران تبدیل می کند.

بلاک های جدید و بهبود یافته

تغییرات زیادی در ویرایشگر بلوک گوتنبرگ در این نسخه وجود دارد.

گذشته از پیشرفت چندین بلوک موجود در گوتنبرگ ، رابط کاربری و تجربه کلی با انیمیشن های جدید و نکات بصری نیز بهبود می یابد.

بلوک های گروهی با هم

اکنون می توانید گروه هایی از بلوک ایجاد کرده و به عنوان گروه با آنها تعامل برقرار کنید.

ایجاد گروه بلاک در وردپرس 5.3

ایجاد گروه بلاک در وردپرس 5.3

می توانید یک بلوک گروهی را به سادگی اضافه کنید و بلوک های مختلفی در داخل آن اضافه کنید ، یا می توانید بلوک های موجود را در گروه بکشید و رها کنید یا در صورت تمایل آنها را گروه بندی نکنید. این به شما امکان می دهد چندین مورد بلوک را به عنوان یک گروه مجزا قابل استفاده مجدد ذخیره کنید ، بنابراین می توانید یک رنگ پس زمینه را در گروه اعمال کنید ، موردی را قبل یا بعد از گروه وارد کنید و آن را کپی کنید.

بلوک تصویر بهبود یافته

اکنون بلوک تصویر جدید به شما امکان می دهد سبکی را برای تصاویر انتخاب کنید. در حال حاضر ، آن را با دو سبک ایجاد می شود: پیش فرض و ماسک دایره.

بهبود تصاویر

بهبود تصاویر

بلوک ستون های بهبود یافته

اکنون بلوک ستونها از شما می خواهد که یک ستون برای ستونهای خود انتخاب کنید یا عرض هر ستون را از تنظیمات ستون ها تنظیم کنید. خیلی راحت لذت ببرید از طراحی سایت 🙂

حتما بخوانید :)  CDN تصویر ؛ آیا زمان شروع استفاده از CDN تصویر است؟

چند ستونه

افزودن بلوک جدید در داخل هر ستون نیز به وضوح قابل مشاهده است و ایجاد طرح های پیچیده چند ستونی را آسان تر می کند.

جدول بهبود یافته

جدول بلوک همچنین در WordPress 5.3 بهبود می یابد. اکنون می توانید سبک ها را انتخاب کرده و نوارهایی را به ردیف های جدول خود اضافه کنید.

بهبود جدول ها

بلوک جدول بهبود یافته همچنین به شما امکان می دهد سطرهای هدر و پاورقی را به جدول خود اضافه کنید.

بلوک دکمه بهبود یافته است

اگر می خواهید دکمه ای را در پست ها یا صفحات اضافه کنید ، پس آن دکمه بهبود یافته را دوست خواهید داشت که به شما امکان می دهد شعاع مرزی را خودتان انتخاب کنید. 🙂

بهبود دکمه ها

بهبود دکمه ها

همچنین می توانید هدف را تعیین کرده و ویژگی را به لینک اضافه کنید ، به این معنی که می توانید پیوندهای دکمه را در یک پنجره جدید باز کنید و در صورت لزوم آن را به صورت nofollow تنظیم کنید.

بلوک آخرین ارسال ها بهبود یافته است

در حال حاضر ، آخرین بلاک ارسال ها لیستی از پست های اخیر شما را اضافه می کند. در WordPress 5.3 ، آخرین بلاک ارسال نیز به شما امکان می دهد تا گزیده هایی را اضافه کنید و طول های کنترل را نیز کنترل کنید.

بلوک اخرین ارسال ها

بلوک اخرین ارسال ها

با این وجود ، هنوز تصاویر thumbnails عکسها را نشان نمی دهد. برای راهنمایی در مورد چگونگی انجام این کار ، به راهنمای ما در مورد نحوه نمایش پست های اخیر با thumbnails عکسها مراجعه کنید.

سایر تغییرات قابل توجه در ویرایشگر بلوک

همانطور که می دانید ویرایشگر جدید وردپرس به زبان های جاوا اسکریپت و PHP نوشته شده است. دسترسی سریع و قابل استفاده برای همه کاربران کار مهم است.

تیم ویرایشگر بلاک توانسته است وردپرس 5.3 آینده را سریعتر کند. آنها 1.5 ثانیه از زمان بارگذاری را هنگام آزمایش با 1000 بلوک و ارسال 36،000 کلمه کوتاه کرده اند.

بلوک ها اجتماعی جدید در ویرایشگر

وردپرس 5.3 دارای یک لینک جدید با پیوندهای اجتماعی خواهد بود تا به راحتی آیکون های رسانه های اجتماعی را در پست ها و صفحات وردپرس خود اضافه کنید.

شبکه های اجتماعی

شبکه های اجتماعی

می توانید نمادهایی را که می خواهید اضافه کنید اضافه یا حذف کنید ، آنها را به پروفایل های رسانه های اجتماعی خود پیوند داده و حتی از لیست وب سایت های رسانه های اجتماعی برای اضافه کردن آنها انتخاب کنید.

حتما بخوانید :)  چگونه ارورهای مختلف SSL را در وردپرس برطرف کنیم

آپلودهای بهبود یافته تصویر در وردپرس 5.3

بارگیری تصاویر از تلفن های همراه یا دوربین های دیجیتالی خود در وردپرس تجربه خوبی نیست. معمولاً آن تصاویر اندازه های عظیمی دارند که برای اتمام بارگذاری به زمان و منابع میزبانی وردپرس نیاز دارند.

وردپرس 5.3 ، آن وضعیت را بهبود می بخشد و به طور خودکار فرایند بارگذاری و ایجاد تصویر را ذخیره می کند. این بدان معناست که آپلودهای شما در میانه خراب نخواهند شد و وردپرس قادر به آپلود مجدد برای پایان دادن به آن خواهد بود.

همچنین چرخش تصویر را با استفاده از ابرداده EXIF که چیزی است که توسط دوربین یا تلفن شما به تصویر اصلی اضافه شده است ، اصلاح می کند.

نکته آخر اینکه این امر به شما امکان می دهد از اندازه های تصویر بسیار بزرگ در پست ها و صفحات وردپرس خود استفاده کنید. این بدان معنی است که تصاویر شما زیبا و واضح به نظر می رسند.

تأیید آدرس ایمیل مدیر وردپرس

در حال حاضر ، شما فقط می توانید به صفحه تنظیمات »عمومی بروید و آدرس ایمیل پیش فرض مدیر وردپرس را تغییر دهید.

این آدرس بسیار مهم است زیرا WordPress بازنشانی گذرواژه و سایر ایمیل های اعلان را به آدرس ارسال می کند. وردپرس 5.3 ، تأیید آدرس ایمیل جدید را برای اطمینان از اینکه ایمیل های آینده را از دست ندهید ، اجباری خواهد کرد.

اجباری شدن ایمیل در وردپرس 5.3

گزارش سلامت سایت در وردپرس 5.3

ویژگی Site Health در وردپرس 5.1 معرفی شده است. این اساساً به صاحبان وب سایت کمک می کند تا در مورد عملکرد و مسائل امنیتی وردپرس که ممکن است روی سایت آنها تأثیر بگذارد ، توجه داشته باشند.

وردپرس 5.3 تغییراتی در ویژگی ایجاد می کند. از همه مهمتر ،  نشان دادن نمره سلامت سایت به درصد متوقف خواهد شد.

بخش سلامت سایت

درعوض ، اکنون نمره بررسی سلامتی سایت را به کاربران نشان می دهد “باید بهبود یابد” و “خوب”.

شما هنوز هم می توانید با پاک کردن تمام تست های ذکر شده در برگه وضعیت ، نمره سلامتی 100٪ سایت در وردپرس را بدست آورید.

دیدگاه‌ها ۰
ارسال دیدگاه جدید