7 ابزار برتر جستجوگر بک لینک – معرفی گزینه های رایگان و پولی همراه با مقایسه

7 ابزار برتر جستجوگر بک لینک - معرفی گزینه های رایگان و پولی همراه با مقایسه

آیا می خواهید ببینید که بک لینک های شما از کجا می آیند؟

یا بک لینک های رقبا را بررسی کنید؟

7 ابزار برتر جستجوگر بک لینک ؛ بک لینک می تواند به افزایش رتبه بندی جستجوی شما و افزایش ترافیک شما کمک کند.

در این راهنما ، ما بهترین ابزارهای جستجوگر بک لینک ها را که می توانید برای ممیزی از بک لینک های سایت و همچنین نمایه بک لینک های رقبا استفاده کنید ، مقایسه خواهیم کرد.

 

بک لینک چیست و چرا مهم هستند؟

بک لینک پیوندی به وب سایت شما از وب سایت دیگری است. در چشم موتورهای جستجو، لینک دهنده یک امتیاز مثل رای برای سایت شما می باشد هرچه پیوند بیشتری داشته باشید ، احتمالاً سایت شما در موتورهای جستجو رتبه بیشتری خواهد داشت.

همه بک لینکها برابر نیستند. بهترین بک لینک ها از وب سایت های بزرگ و قابل احترام هستند. پیوندهای پشتیبان از وب سایتهای اسپم یا مشکوک می توانند به طور جدی برای سایت شما مضر باشند.

بعد از نصب افزونه های سئو وردپرس مانند All in One SEO یا Yoast و پیروی از بهترین روشها ، مرحله بعدی فکر کردن از طریق استراتژی بک لینک شما است.

روش های زیادی برای بدست آوردن بک لینک به سایت شما وجود دارد ، اما این روند همیشه با استفاده از یک Backlink Checker برای بررسی لینک های موجود برای سایت شما شروع می شود و رقبای شما نیز دارند.

بیایید به بهترین ابزارها برای پیگیری بک لینک های هر وب سایت نگاهی بیندازیم.

 

1. SEMRush7 ابزار برتر جستجوگر بک لینک

Semrush

SEMRush بهترین توصیه ما برای بررسی یک لینک پشتیبان است. این یکی از بهترین ابزارهای تحقیق در مورد کلید واژه ها در بازار است و دارای ابزارهای قدرتمند زیادی است که به شما امکان می دهد لینک های بک لینک را تجزیه و تحلیل کنید.

برای استفاده از ویژگی های بک لینک ، وارد SEMRush شوید ، “Backlink Analytics” را انتخاب کنید و نام دامنه مورد نظر برای تحقیق را تایپ کنید. سپس اطلاعات زیادی در مورد دامنه و پیوندهای آن را مشاهده خواهید کرد.

 

Semrush آنالیز بک لینک ها

 

اگر می خواهید جزئیات بیشتری را در مورد هر بخش از این نمای کلی پیدا کنید ، کافی است روی لینک زیر آن بخش کلیک کنید تا گزارش کامل را مشاهده کنید.

می توانید از SEMRush استفاده کنید تا بررسی کنید پیوندهای سایت شما چیست ، که می تواند به شما در هرگونه مشکل از جمله لینک های کم کیفیت کمک کند. در واقع ، SEMRush این امکان را برای شما فراهم می کند که به شما امکان می دهد تعداد صفحات در کل پیوندی به شما نشان دهد. اگر این صفحه صدها پیوند دارد ، می تواند نشان دهد که این یک وب سایت اسپم است.

هنگامی که نیاز به بررسی بک لینک های رقبا دارید ، می توانید از SEMRush استفاده کنید تا ببینید کدام سایت های دارای قدرت بالا به آنها پیوند می خورند ، برای چه کلمات کلیدی آنها رتبه بندی می شوند و موارد دیگر. این می تواند یک لیست کامل از سایت ها را برای هدف قرار دادن ساختار بک لینک شما ایجاد کند.

قیمت:

SEMRush از 99.95 دلار در ماه هزینه می کند ، اگرچه اگر یک سال یکجا پرداخت کنید می توانید این میزان را به 83.28 دلار در ماه برسانید.

حتما بخوانید :)  5 دلیل رتبه نگرفتن محتواهای بهینه سازی شده

این سایت نیاز به ف ی ل ت ر ش ک ن دارد پس حتما روشن کنید بعد باز کنید سایت را 🙂

 

2. LinkMiner

 

 

LinkMiner به طور خاص برای بررسی لینک های برگشتی طراحی شده است. این یک ابزار از Mangools است ، بنابراین برای استفاده از آن نیاز به یک حساب Mangools دارید. مانند سایر ابزارها ، LinkMiner به شما امکان می دهد تا لینک ها را با استفاده از nofollow ، حذف شده ، جدید و گم شده فیلتر کنید.

یکی از ویژگیهای مفید که می خواهید امتحان کنید امکان بک لینک های مورد علاقه شماست ، بنابراین می توانید به راحتی به آنها برگردید. این می تواند یک روش عالی برای تهیه لیست کوتاه از بک لینک های رقبا برای هدف قرار دادن باشد. همچنین می توانید از این ویژگی برای ردیابی هر یک از بک لینک های شخصی خود که می خواهید اصلاح کنید استفاده کنید. به عنوان مثال ، می توانید لیستی از بک لینک های گمشده ایجاد کنید که می خواهید روی بهبودی تمرکز کنید.

 

لینک ماینر

 

اگرچه LinkMiner به اندازه SEMRush کامل نمی باشد ولی اگر بودجه کمی دارید ، گزینه خوبی است.

به احتمال زیاد می خواهید از آن در رابطه با SiteProfiler Mangools استفاده کنید تا جزئیاتی مانند کل بک لینک های سایت و دامنه های ارجاع برتر مشاهده کنید.

قیمت:

شما می توانید بدون نیاز به وارد کردن جزئیات کارت اعتباری ، یک آزمایش 10 روزه کاملاً رایگان انجام دهید. پس از آن ، باید 29 دلار در ماه بپردازید.

این هزینه تمام ابزار Mangools را در بر می گیرد. اینها LinkMiner ، KWFinder ، SERPChecker ، SERPWatcher و SiteProfiler هستند. این یک گزینه عالی برای بودجه است.

 

3. Ubersuggest

 

 

Ubersuggest ابزاری از نیل پاتل است. ابزار اصلی ویژگی های تحقیق در مورد کلمات کلیدی را ارائه می دهد ، اما همچنین یک ابزار Backlinks نیز وجود دارد که می توانید برای مشاهده جزئیات لینک های سایت خود استفاده کنید.

Ubersuggest دارای ویژگی های مشابه سایر ابزارهایی که مورد بررسی قرار گرفته ایم. به عنوان مثال ، می تواند به شما بک لینک های جدید ، بک لینک هایی که گم کرده اید ، نشان می دهد که لینکهای برگشتی به عنوان nofollow و موارد دیگر مشخص شده اند.

 

گزارش بک لینک ubersuggest

 

برای دیدن این اطلاعات می توانید از نسخه رایگان استفاده کنید ، اما جزئیات مربوط به تعداد کمی لینک دهنده برای هر دامنه را دریافت خواهید کرد. اگر همه چیز را می خواهید ، باید به نسخه پولی Ubersuggest ارتقا دهید.

سایر ابزارهای Ubersuggest می توانند ترافیک را تجزیه و تحلیل کرده و به شما در ارائه ایده های کلیدی کمک کنند.

قیمت:

نسخه رایگان Ubersuggest می تواند حس خوبی از آنچه که این ابزار انجام می دهد به شما بخشد. برای انجام هرگونه تحلیل جدی در رابطه با بک لینک ، می خواهید نسخه Pro که 29 دلار در ماه یا 290 دلار در سال هزینه دارد در صورت پیش پرداخت ، پرداخت کنید.

30 روز ضمانت برگشت پول “بدون سؤال” وجود دارد.

حتما بخوانید :)  10 نکته سئو در نوشتن محتوا برای وبسایت

 

4. Ahrefs

 

ahref

 

Ahrefs یکی دیگر از ابزارهای تحقیق کلمات کلیدی قدرتمند است. مانند SEMRush ، استفاده از آن بسیار آسان است. این یک مرور کلی از دامنه انتخابی شما می کند ، و می توانید جزئیات بسیاری از بک لینک ها را مشاهده کنید.

Ahrefs همچنین مشاهده بک لینک هایی که گم کرده اید بسیار آسان می کند. این پیوندهایی است که قبلاً داشتید که اکنون از بین رفته اند. به عنوان مثال ، صاحب وب سایت ، مثلاً صفحه ای را که به شما مرتبط است حذف کرده است.

همچنین می توانید بک لینک هایی را که شکسته اند شناسایی کنید. اینها پیوندهایی هستند که به سایت شما اشاره می کنند ، اما با استفاده از نشانی اینترنتی شکسته که در صفحه 404 شما قرار دارد. برای رفع آنها ممکن است لازم باشد با صاحب سایت تماس بگیرید.

هنگام بررسی پیوندهای رقبا ، می توانید این موارد را با استفاده از “نوع پیوند” و دامنه هایی که می خواهید خود را هدف قرار دهید ، فیلتر کنید.

 

 

همچنین می توانید از Ahrefs برای بررسی لینک های داخلی در سایت خود استفاده کنید. می توانید این موارد را فیلتر کنید تا پیوندهای داخلی که بطور تصادفی از آنها استفاده نکرده اید را بررسی کنید ، بنابراین می توانید این موارد را برطرف کنید.

قیمت:

شما می توانید فقط 7 دلار یک جلسه آزمایشی 7 روزه از سایت اکسپلورر Ahrefs انجام دهید. پس از آن ، قیمت آن از 99 دلار در ماه است. اگر سالانه پرداخت کنید ، ماهانه 82 دلار است.

 

5. Moz Pro

moz pro

 

Moz Pro ، مجموعه ابزارهای جستجوگرها از Moz ، ابزار Link Explorer را شامل می شود. پیوند اکسپلورر می تواند مشخصات لینک دقیقی از سایت شما به شما بدهد که می توانید با مشخصات حداکثر 4 رقیب مقایسه کنید. این به شما امکان می دهد بفهمید که چه کاری ممکن است متفاوت از شما انجام دهند.

 

پروفایل مقایسه لینک در Moz

 

همچنین دارای یک ابزار مفید به نام Link Intersect است که می توانید ببینید کدام سایت ها به رقبای شما پیوند می دهند اما به شما ربطی ندارند. این سایت ها سایت های عالی برای هدف قرار دادن لینک های ساختمانی هستند.

مانند سایر ابزارهایی که به آنها نگاه کردیم ، Moz همچنین به شما امکان می دهد بک لینک هایی را که گم کرده اید ببینید. این فرصتی به شما می دهد که سعی کنید آن لینک ها را جایگزین کنید.

و همچنین ابزارهای بک لینک ، به همه ابزارهای SEO دیگر Moz نیز دسترسی خواهید داشت. این موارد شامل کمپین هایی برای ردیابی و تحلیل سایت شما ، رتبه جستجوگر برای ارزیابی عملکرد موتور جستجو و موارد دیگر می باشد.

قیمت:

موز از 99 دلار در ماه (سالانه 79 دلار در هر ماه). اما یک آزمایش آزمایشی 30 روزه وجود دارد که به شما امکان دسترسی کامل به تمام ابزارهای آنها را می دهد.

 

6. BuzzSumo

 

سایت buzzsumo

 

BuzzSumo به گونه ای طراحی شده است که بتواند محتوای شما و محتوای رقبا را تحلیل کند. این یک راه عالی برای ایده های موضوعی است ، اما می توانید از آن برای کمک به شما در استراتژی بک لینک استفاده کنید.

حتما بخوانید :)  کار Node.JS چیست؟ با مزایای این تکنولوژی آشنا شوید!

به سادگی می توانید یک کلمه کلیدی یا نام دامنه را تایپ کنید تا محبوب ترین محتوای آن کلمه کلیدی یا محبوب ترین مطالب در آن دامنه را ببینید. سپس می توانید روی نماد پیوند در کنار هر یک از نتایج کلیک کنید تا لینک های مربوط به آن قسمت از محتوا را ببینید.

 

نمایش بک لینک ها buzzsumo

 

حتی می توانید URL یک محتوای خاص را وارد کنید و فقط بک لینک هایی را که به آن اشاره دارند را ببینید. این می تواند یک روش عالی برای دیدن سایت هایی باشد که به پست های برتر رقبا پیوند دارند.

ابزار Backlinks ساده آنها به شما امکان می دهد صفحاتی را پیدا کنید که به یک URL یا دامنه خاص پیوند دارند. این روشی آسان برای دیدن بک لینک های رقبا در یک نگاه است.

به راحتی می توانید بک لینک ها را فیلتر کنید تا موارد بین دوره های مختلف بین 24 ساعت گذشته و 5 سال گذشته را مشاهده کنید.

 

قیمت:

نسخه اصلی BuzzSumo رایگان است. برای تجزیه و تحلیل بک لینک عمیق ، اگرچه باید به BuzzSumo Pro ارتقا دهید. هزینه آن از 99 دلار در ماه یا 79 دلار در صورت پرداخت سالانه است.

یک آزمایشی 7 روزه نیز موجود است. نیازی به وارد کردن جزئیات کارت اعتباری برای این کار نیست.

 

7. OpenLinkProfiler

 

وب سایت openlinkprofiler

 

OpenLinkProfiler ابزاری رایگان است که به شما امکان می دهد لینک های مربوط به هر دامنه را تجزیه و تحلیل کنید. این برنامه از SEOProfiler (یک ابزار پولی) تهیه شده و به شما امکان دسترسی رایگان به داده های پیوند را می دهد.

می توانید برای هر وب سایت 1000 پیوند بارگیری کنید ، اما برای این کار باید حساب کاربری خود ایجاد کنید. همچنین می توانید نتایج را فیلتر و مرتب سازی کنید ، مشاهده کنید که پیوندها بدون استفاده هستند و موارد دیگر.

گزینه های مختلفی برای فیلتر کردن بک لینک ها وجود دارد ، و حتی می توانید به هنگام دستیابی به لینک های سایت نگاهی بیندازید:

 

openlinkprofiler سن لینک

 

با توجه به رایگان بودن ، تعداد قابل توجهی از گزینه ها و حجم زیادی از داده ها را ارائه می دهد. قرار نیست همه ویژگی ها و قدرت ابزارهای پولی شده مانند SEMRush مطابقت داشته باشد ، اما اگر نمی توانید ابزار پولی را داشته باشید ، ارزش استفاده دارد.

قیمت:

OpenLinkProfiler رایگان است. برای دسترسی به برخی از ویژگی ها ، باید یک حساب کاربری (رایگان) ایجاد کرده و وارد سیستم شوید.

 

بهترین ابزار جستجوگر بک لینک چیست؟

هرکدام از این جستجوگرهای بک لینک می تواند به شما در ایجاد بک لینک های سایت کمک کند و در موتورهای جستجو رتبه بالاتری داشته باشد. برخی از آنها اطلاعات مفیدی بیشتر از سایرین ارائه می دهند.

توصیه برتر ما SEMRush است. این یکی از بهترین ابزارهای جستجوگرها در بازار است و به شما در رشد شغلی کمک می کند.

اگر بودجه کمی دارید ، LinkMiner و Ubersuggest ارزش خوبی دارند. و OpenLinkProfiler کاملاً رایگان است.

امیدواریم این مقاله به شما کمک کند تا در مورد بهترین ابزارهای جستجوگر بک گراند اطلاعات کسب کنید.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

دیدگاه‌ها ۰
ارسال دیدگاه جدید