5 دلیل اینکه محتوای شما رتبه ای کسب نمی کند – حتی اگر بهینه سازی شده باشد

5 دلیل اینکه محتوای شما رتبه ای کسب نمی کند - حتی اگر بهینه سازی شده باشد

افزونه Yoast SEO به شما کمک می کند تا متن نوشته و صفحات خود را به راحتی بهینه کنید. مردم از آن برای امتحان و کسب رتبه های بالاتر استفاده می کنند.

اما متأسفانه ، بهینه سازی کامل پست شما جادویی آن را در صدر نتایج جستجو قرار نمی دهد. بنابراین ، اگر پست کاملاً بهینه شده شما رتبه بندی نمی شود ، موضوع چیست؟

چه چیزی باعث می شود محتوای شما نتواند به آن موقعیت # 1 آرزو شود؟ در این پست ، پنج دلیل برای رتبه بندی مطالب بحث نخواهم کرد ، حتی اگر با افزونه Yoast SEO بهینه شده باشد.

1. رقابت بیش از حد وجود دارد

در اکثر موارد ، دلیل رتبه بندی نوشته این که رقابت بسیار زیاد است. اگر وبلاگ خود را برای کلمات کلیدی و کلمات کلیدی رقابتی ، مانند [رفتار گربه] ، [جاروبرقی ربات] یا [نماینده املاک و مستغلات] بهینه کنید ، شانس زیاد است که شما برای آن اصطلاح رتبه بندی نخواهید کرد.

برای فهمیدن این مشکل ، صفحات نتیجه را برای کلمه کلیدی خود بررسی کنید.

آیا سایتهای دارای قدرت بالا ، مانند ویکی پدیا یا آمازون ، در صفحه اول حاکم هستند؟

آیا سایتهای زیادی را می بینید که قبلاً کاملاً خود را در این صفحه اول مستقر کرده اند؟

سایت شما صلاحیت داشتن این سایت های دیگر را ندارد

اگر نه ، بنابراین می توانید تمام آنچه را می خواهید بهینه کنید ، اما متأسفانه ، اگر صفحه اول شما بیش از حد رقابتی باشد ، برای کسب رتبه برتر در نتایج جستجو متن بهینه شده کافی نیست.

چطوری میشه این مشکل را حل کرد:

اگر می خواهید برای شرایط بسیار رقابتی رتبه بندی کنید ، باید یک استراتژی کلید واژه چند سیلابی را امتحان کنید. قبل از پرداختن به کلید واژه های رقابتی ، پست های وبلاگ بنویسید که کلمات کلیدی و عبارات چند سیلابی را مرتبط می کنند.

اگر این مقاله های با کیبورد چند سیلابی شروع به رتبه بندی کنند ، می توانید برای شرایط رقابتی تری نیز رتبه بندی کنید. چنین راهبردی نیاز به تلاشهای طولانی مدت دارد ، اما در پایان ، بازخورد آن را خواهید گرفت.

2. سایت شما دارای مشکلات فنی است

اگر نوشته یا برگه شما به هیچ وجه در موتورهای جستجو نمایش نمی یابد ، مسائل فنی می تواند مانع از نمایش آن در نتایج جستجو شود.

شما می توانید افزونه های متناقض را ایجاد کنید ، و ما همچنین مضامین مشاهده کرده ایم که در واقع Google از ایندکس کردن سایت شما جلوگیری می کند.

حتما بخوانید :)  سئو چیست و هر آنچه که برای شروع کار باید بدانید

و در حالی که Yoast SEO از بسیاری از موارد فنی تحت داشبور مراقبت می کند ، باید به درستی تنظیم شود که این کار را به درستی انجام دهد.

اگر قبلاً رتبه خوبی داشتید ، اما ناگهان از نتایج جستجو ناپدید شدید ، از امنیت سایت خود فراتر بروید و مطمئن شوید که هک نشده اید!

اگر سایتی هک شود ، محتوای موجود در رتبه بندی نیز کاهش می یابد. پستهای جدید به آسانی مانند گذشته رتبه نمی گیرند. بسته به اینکه چقدر تله در سایت شما منتشر شده است ، بدون اینکه شما آن را بدانید.

همه اینها به آرامی تکامل خواهند یافت. در بیشتر موارد ، هک شدن احتمالاً دلیل مشکلات رتبه بندی نیست. اما اگر مطمئن هستید که هیچ یک از مشکلات دیگر در سایت شما اعمال نمی شود ، ممکن است ارزش جستجو را داشته باشد. البته همیشه ایده خوبی است که مطمئن شوید امنیت شما از بالاترین حد ممکن است!

چطوری میشه این مشکل را حل کرد:

ابتدا مطمئن شوید که Yoast SEO در واقع درست تنظیم شده است. در اولین گام از جادوگر پیکربندی Yoast از شما سؤال می شود که آیا سایت شما آماده نمایه سازی است یا خیر.

اگر جواب “نه” را فراموش کرده اید و بعداً آن را به “بله” تغییر دهید ، محتوای شما در نتایج جستجو ظاهر نمی شود! اما در این صورت ، در داشبورد عمومی Yoast SEO خود یک اخطار مشاهده خواهید کرد ، بنابراین بررسی آسان است.

برای پستها و صفحات مجزا که رتبه بندی نشده اند: زبانه “پیشرفته” را در زیر متاباکس Yoast در زیر پست بررسی کنید که آیا موتورهای جستجو واقعاً مجاز به نمایش نتایج  هستند.

به خاطر داشته باشید که بعد از تغییر تنظیمات برای اجازه دادن به موتورهای جستجو برای فهرست بندی مطالب شما ، ممکن است هنوز هم مدتی طول بکشد تا ببینید که شروع به رتبه بندی می کند.

اگر تنظیمات افزونه Yoast شما صحیح است ، وقت آن رسیده که اکتشاف بیشتری انجام دهید. افزونه ها و / یا موضوع خود را بررسی کنید و اطمینان حاصل کنید که امنیت همچی درست است!

3. سایت شما از ساختار لینک داخلی مناسبی برخوردار نیست

یکی دیگر از دلایل عدم نمایش محتوای شما در نتایج جستجو: بخش مهمی از استراتژی SEO شما منظم نیست. اهمیت ساختار سایت – ساختار لینک داخلی – را برای استراتژی SEO خود دست کم نگیرید. داشتن ساختار سایت شفاف منجر به درک بهتر سایت شما توسط Google می شود. اگر ساختار لینک داخلی شما ضعیف است ، شانس رتبه بالا پایین تر است – حتی وقتی محتوای شما بهینه شده و عالی باشد.

حتما بخوانید :)  چگونگی نوشتن محتوا برای وب سایت - 10 نکته سئو در نوشتن محتوا

چطوری میشه این مشکل را حل کرد:

شروع به اضافه کردن لینک ها کنید! اطمینان حاصل کنید که نوشته ها و صفحات مهم شما بیشترین لینک را به آنها داده اید. اما پیوندها را به طور تصادفی اضافه نکنید: مطمئن شوید پیوندهای مرتبط را اضافه می کنید که برای کاربران شما ارزشمند هستند.

شما می توانید از فیلتر محتوای Yoast SEO برای یافتن پست ها بدون لینک های داخلی استفاده کنید. یواست با ارائه پیشنهادات لینک مفید در هنگام نوشتن به شما کمک می کند. و اگر واقعاً می خواهید ساختار سایت خود را ارتقا دهید ، آموزش ساختار سایت ما را بررسی کنید!

4- چند بک لینک برای سایت شما وجود دارد

اگر تازه با وب سایت خود شروع به کار کرده اید ، محتوای شما فوراً رتبه بندی نمی شود. حتی اگر هر صفحه کاملاً بهینه باشد و هر گلوله در SEO Yoast سبز باشد. برای اینکه بتوانید رتبه بندی کنید ، به برخی لینک ها از وب سایتهای دیگر نیاز دارید. از این گذشته ، Google باید بداند وب سایت شما وجود دارد.

چطوری میشه این مشکل را حل کرد:

برای به دست آوردن بک لینک بیشتر ، می توانید به وب سایت های دیگر دسترسی پیدا کنید. شما باید برخی از روابط عمومی یا ساختمان پیوند را انجام دهید. از آنها بخواهید که سایت خود را ذکر کنند یا در مورد محصول خود صحبت کنند و به سایت خود پیوند دهند.

همچنین می توانید از رسانه های اجتماعی برای بیرون کشیدن این کلمه استفاده کنید! درباره آموزش راهبردهای ایجاد لینک در آموزش همه جانبه سئو ما اطلاعات کسب کنید!

5. شما نوع هدف گذاریتان اشتباه است

یک نکته نهایی که می تواند دلیل عدم رتبه بندی محتوای شما باشد: با هدف افرادی که برای کلید واژه شما جستجو می کنند مطابقت ندارد.

هدف جستجو این روزها به یک فاکتور مهم برای موتورهای جستجو تبدیل شده است: آیا مردم می خواهند چیزی بخرند ، به یک وب سایت خاص مراجعه می کنند یا به دنبال اطلاعات هستند؟

حتی اگر شما یک کلید واژه چند حرفی را هدف قرار دهید ، اگر محتوای شما با هدف جستجوگرها مطابقت نداشته باشد ، این مشکل به وجود می آید که موتورهای جستجوگر آن را در نتایج نشان نمی دهند زیرا این چیزی نیست که افراد به دنبال آن هستند.

بیایید به چند نمونه نگاه کنیم. بگویید که شما یک مربی سگ هستید که می خواهید برای خدمات آموزش توله سگ رتبه بندی کنید ، بنابراین برای [آموزش توله سگ خود] با در نظر داشتن تعامل بهینه می شوید.

حتما بخوانید :)  10 استراتژی مهم سئو وردپرس

اما اگر به نتایج جستجو نگاه می کنید ، خواهید دید که فیلم های آموزنده ای وجود دارد و همه نتایج نحوه آموزش یک توله سگ را در خود توضیح می دهند.

بنابراین جستجوگران در واقع قصد اطلاع رسانی دارند. این می تواند برعکس دیگر هم کار کند. اگر یک راهنمای گام به گام برای وبلاگ خود در مورد چگونگی ساخت دکوراسیون باغ شخصی خود ، با هدف رتبه بندی برای [دکوراسیون باغ گل های گلدار] نوشتید ، در صورتی که افراد فقط بخواهند آن را بخرند ، در رتبه بندی برای آن اصطلاح مشکل دارید.

چطوری میشه این مشکل را حل کرد:

متأسفانه ، شما قدرت تغییر هدف کاربران موتورهای جستجو را ندارید. اما می توانید استراتژی محتوا خود را تطبیق دهید.

اگر محتوای بهینه شده شما رتبه بندی نشده است ، به نتایج جستجو (ترجیحا در حالت خصوصی) نگاهی دقیق بیندازید و آنچه می بینید را تحلیل کنید.

آیا یک نوع خاص از نتیجه غالب است؟

آیا تصاویر یا فیلم وجود دارد؟ کدام پرس و جوهای مرتبط نشان داده شده است؟

اینجا جایی است که فرصتهای شماست. اگر عمدتاً اطلاعاتی برای یک پرس و جو مشاهده می کنید ، می توانید مطالبی را در مورد آن بنویسید تا افراد به سایت شما مراجعه کنند ، برند خود را به عنوان یک منبع اطلاعاتی معتبر تأسیس کنید و وقتی مردم می خواهند چیزی بخرند ، ذهن خود را حفظ کنید. اگر تصاویر زیادی در نتایج جستجو پیدا کردید ، شاید لازم باشد بیشتر روی SEO تصاویر فعالیت کنید.

آنچه را در صفحات نتایج مشاهده می کنید در دستور کار قرار دهید

محتوای بهینه شده رتبه بندی نمی شود؟

دلایل مختلفی وجود دارد که می تواند مانع از رتبه بندی یک نوشته شود. اگر آن را به درستی با Yoast SEO بهینه کرده باشید ، شایع ترین علت این امر قطعا این خواهد بود که رقابت در یک طاقچه فقط بیش از حد شدید است. متأسفانه ، SEO یک استراتژی بلند مدت است. شما باید سخت کار کنید و صبور باشید. در این میان ، جنبه های دیگری از سئو شما (ساختار سایت ، ایجاد لینک) وجود دارد که می توانید برطرف کنید. سعی کنید تمام جوانب بهینه سازی وب سایت را متمرکز کنید ، سعی کنید بهترین نتیجه باشد. در نهایت بهره برداری می شود!

دیدگاه‌ها ۰
question