5 دلیل رتبه نگرفتن محتواهای بهینه سازی شده

5 دلیل رتبه نگرفتن محتواهای بهینه سازی شده

افزونه Yoast SEO یکی از محبوب ترین افزونه‌های وردپرسی است برای بهینه سازی محتوا که مدیران و سئوکاران از مقدماتی‌ترین سایت‌ها تا پیشرفته ترین حالت ممکن به آن نیاز دارند. این نوع افزونه به شما کمک می کند تا بتوانید متن محتوا و نوشته و صفحات خود را به راحتی بهبود ببخشید و بهینه‌سازی کنید. افرادی که از این پلاگین استفاده می کنند به منظور کسب رتبه های بالاتر از گوگل  است.

  1. رقابت بیش از حد وجود دارد

در اکثر موارد ، دلیل رتبه بندی نوشته این که رقابت بسیار زیاد است. اگر وبلاگ خود را برای کلمات کلیدی و کلمات کلیدی رقابتی ، مانند [رفتار گربه] ، [جاروبرقی ربات] یا [نماینده املاک و مستغلات] بهینه کنید ، شانس زیاد است که شما برای آن اصطلاح رتبه بندی نخواهید کرد.

برای فهمیدن این مشکل ، صفحه سرچ کنسول را برای یافتن کلمه کلیدی خود بررسی کنید.

آیا سایتهای پرقدرت ، مانند دیجی کالا، باسلام و… ، در صفحه اول حاکم هستند؟

آیا سایتهای زیادی را می بینید که قبلاً کاملاً خود را در این صفحه اول مستقر کرده اند؟

سایت شما صلاحیت داشتن جایگاه سایت‌هایی که رتبه خوبی دارند را دارد یا خیر؟

در این صورت اگر محتواهایتان را نیز بهینه سازی کنید، شانسی برای گرفتن رتبه نخواهید داشت.

چطوری میشه این مشکل را برطرف کرد:

اگر می‌خواهید در شرایط بسیار رقابتی رتبه بندی انجام دهید، باید یک استراتژی کلید واژه چند سیلابی را امتحان کنید. قبل از پرداختن به کلید واژه های رقابتی ، پست های وبلاگ بنویسید که کلمات کلیدی و عبارات چند سیلابی را در آن به کار رفته باشد.

اگر یک مقاله با  استراتژی انتخاب کلمات کلیدی طولانی یا همان کیبورد چند سیلابی شروع به رتبه بندی کند؛ احتمال اینکه با سایت‌های زیادی رقابت کنید کم است و چنین راهبردی نیاز به تلاشهای طولانی مدت دارد ، اما در پایان ، بازخورد  و نتیجه مثبت آن را دریافت خواهید کرد.

  1. سایت شما دارای مشکلات فنی است

اگر نوشته یا برگه شما به هیچ وجه در موتورهای جستجو به نمایش گذاشته نمی‌شود ، مسائل فنی یکی از دلایل عدم موفقیت در رتبه نگرفتن است.

حتما بخوانید :)  این هفته لیست های جستجوی قابل تنظیم جدید Google شروع به کار می کنند

و یا هنگامی که شما از افزونه‌های نا متناسب با سایت‌و یا سیستم استفاده می‌کنید، باعث می شود که Google از ایندکس کردن سایت شما جلوگیری کند.

و در حالی که افزونه‌ی Yoast SEO یک راهنما و هشداردهنده ی بسیار دقیق است و بسیاری از موارد فنی را پشتیبانی می‌کند، به همین دلیل از این روش و ه کمک این افزونه می توانید محتوا را به درستی تنظیم کنید و خطا ها را رفع نمایید.

اگر قبلاً رتبه خوبی داشتید، اما ناگهان از نتایج جستجو ناپدید شدید یعنی به یکباره رتبه شما پایین آمد، از امنیت سایت خود اطلاع پیدا کرده و مطمئن شوید که هک نشده اید! زیرا اگر سایتی هک شود، رتبه بندی محتوای موجود نیز کاهش می یابد. پستهای جدید به آسانی مانند گذشته رتبه نمی گیرند.

چطوری میشه این مشکل را حل کرد:

ابتدا مطمئن شوید که Yoast SEO در واقع درست تنظیم شده است. در اولین گام از جادوگر پیکربندی Yoast از شما سؤال می‌شود که آیا سایت شما آماده نمایه سازی است یا خیر.

اگر جواب “نه” را فراموش کرده اید و بعداً آن را به “بله” تغییر دهید ، محتوای شما در نتایج جستجو ظاهر نمی شود! اما در این صورت، در داشبورد عمومی Yoast SEO خود یک اخطار مشاهده خواهید کرد ، بنابراین بررسی آسان است.

برای پستها و صفحات مجزا که رتبه بندی نشده اند: زبانه “پیشرفته” را در زیر متاباکس Yoast در زیر پست بررسی کنید که آیا موتورهای جستجو واقعاً مجاز به نمایش نتایج  هستند.

به خاطر داشته باشید که بعد از تغییر تنظیمات برای اجازه دادن به موتورهای جستجو برای فهرست بندی مطالب شما ، ممکن است هنوز هم مدتی طول بکشد تا ببینید که شروع به رتبه بندی می کند.

حتما بخوانید :)  با Google Lens هر آنچه را که بخواهید پیدا می‌کنید!

اگر تنظیمات افزونه Yoast شما صحیح است، وقت آن رسیده که افزونه‌های خود را بررسی کنید و اطمینان حاصل کنید که امنیت همه چیز درست است!

  1. سایت شما از ساختار لینک داخلی مناسبی برخوردار نیست

یکی دیگر از دلایل عدم نمایش محتوای شما در نتایج جستجو بخش مهمی از استراتژی SEO شما منظم نیست و به درستی کار نمی‌کند. اهمیت ساختار سایت – ساختار لینک داخلی – را برای استراتژی SEO خود دست کم نگیرید. داشتن ساختار سایت شفاف منجر به درک بهتر سایت شما توسط Google می‌شود. اگر ساختار لینک داخلی شما ضعیف است ، شانس گرفتن رتبه‌ی بالا و خوب به همان نسبت کاهش می یابد.

چطوری میشه این مشکل را حل کرد:

لینکسازی داخلی را بصورت صحیح و منظم شروع کنید! اطمینان حاصل کنید که نوشته‌ها و صفحات مهم شما بیشترین لینک را به آنها داده‌اید. اما پیوندها را به طور تصادفی اضافه نکنید مطمئن شوید پیوندهای مرتبط را اضافه می‌کنید که برای کاربران شما ارزشمند هستند.

شما می توانید از فیلتر محتوای Yoast SEO برای یافتن پست ها بدون لینک های داخلی استفاده کنید. یواست با ارائه پیشنهادات لینک مفید در هنگام نوشتن به شما کمک می کند. و اگر واقعاً می خواهید ساختار سایت خود را ارتقا دهید ، آموزش ساختار سایت ما را بررسی کنید!

4- چند بک لینک برای سایت شما وجود دارد

اگر تازه با وب سایت خود شروع به کار کرده‌اید، محتوای شما فوراً رتبه بندی نمی‌شود و باید بدانید که برای کسب یک جایگاه خوب و  بهینه سازی محتوا باید تنظیمات و تغییرات لازم را ایجاد کنید، حتی اگر هر صفحه کاملاً بهینه باشد و تمام چراغ‌ها در SEO Yoast سبز باشد. برای اینکه بتوانید رتبه بندی کنید ، به برخی لینک ها از وب سایتهای دیگر نیاز داریدیعنی لین‌سازی خارجی را نیز در محتواهایتان اعمال کنید.

حتما بخوانید :)  کار Node.JS چیست؟ با مزایای این تکنولوژی آشنا شوید!

چطوری میشه این مشکل را حل کرد:

برای رفع این مشکل می توانید از رسانه‌های اجتماعی و سایتهای مرتبط با موضوع محتوای خود برای این کار استفاده کنید. لینکسازی خارجی یک عامل مهم در کسب رتبه خوب سایت شماست.

  1. شما نوع هدف گذاریتان اشتباه است

یک نکته نهایی که می‌تواند دلیل عدم رتبه‌بندی محتوای شما باشد، این است که محتوایی که تالیف می‌کنید و کلمات کلیدی که در آن به کار می‌برید با یکدیگر مطابقت ندارند. و یا یک دلیل دیگر این است بصورت کلی محتوایی که بر روی سایت قرار می دهید با موضوع سایت شما بطور کلی مطابقت ندارد.

هدف جستجو این روزها به یک فاکتور مهم برای موتورهای جستجو تبدیل شده است: آیا مردم می خواهند چیزی بخرند ، به یک وب سایت خاص مراجعه می کنند یا به دنبال اطلاعات هستند؟

حتی اگر شما یک کلید واژه چند حرفی را برای بهینه سازی محتوا هدف قرار دهید، اگر محتوای شما با هدف جستجوگرها مطابقت نداشته باشد، این مشکل به وجود می آید که موتورهای جستجوگر آن را در نتایج نشان نمی دهند زیرا این چیزی نیست که افراد به دنبال آن هستند.

سخن نهای

تیم ویراوردپرس، بسیاری از این‌چنین آموزش‌ها بصورت رایگان بر روی سایت قرار داده است تا شما عزیزان بتوانید از آن ها استفاده کنید. امیدوار هستیم که این آموزش‌ها باعث بهبود و  پیشرفت شما در زمینه: طراحی سایت، مدیریت سایت، بهینه سازی محتوا، سئو و تمامی نکات مربوط به موارد ذکر شده و  وردپرس، شود.

دیدگاه‌ها ۰
ارسال دیدگاه جدید