با Google Lens هر آنچه را که بخواهید پیدا می‌کنید!

با Google Lens هر آنچه را که بخواهید پیدا می‌کنید!

چقدرGoogle Lens  گوگل لنز را میشناسید؟! آیا از کارایی آن خبر دارید که چقدر می تواند کارهای شما را آسان کند؟ ما به این سوالات پاسخ کامل خوهیم داد و همچنین برایتان توضیح خواهیم داد که چه کارهایی توسط Google Lens با سرعت بیشتری انجام می‌شوند.

ما در عصری زندگی می‌کنیم که هر ثانیه با یک نوآوری و یک اکتشاف جدید مواجه می‌شویم؛ به سرعت در حال پیشرفت در حوزه تکنولوژی هستیم و روش‌های مختلفی برای کسب درآمد معرفی می‌شوند.

امروزه با توجه به امکانات و ابزارهای جدید گوگل برای کسب در آمد بیشتر، در حوزه سئو و دیجیتال مارکتینگ می‌توانید از گوگل لنز بهره بگیرید. همراه ماباشید تا در ادامه، اطلاعاتی که بصورت تخصصی تیم ویرا وردپرس جمع آوری کرده است را در اختیارتان قرار دهیم.

درباره گوگل لنز چه میدانید و کار با آن چگونه است؟

گوگل لنز یک فناوری ارائه شده یا یک ابزار هوشمند است که توسط شرکت گوگل توسعه داده شده است. این فناوری در واقع یک جستجوگر هوشمند است که بر اساس تصویری که کاربر به آن میدهد ، جستجو را شروع می‌کند و قابلیت ارائه اطلاعات بصری و تعامل با استفاده کننده را دارا است.

ایده اصلی طراحی ابزار گوگل لنز، ایجاد یک رابط کاربری کاربرپسند و بی‌نهایتی برای دسترسی به اطلاعات و ارتباط با دنیای اطراف انسانها بود. گوگل لنز همانطور که اسمش نیز پیداست، کار یک دوربین یا عینک هوشمند جستجوگر طراحی شده و از طریق یک صفحه نمایش کوچک و شفاف به کاربر اطلاعات را نمایش می‌دهد.

از طریق اتصال به اینترنت و استفاده از سنسورها و دوربین‌های مداربسته درون آن، گوگل لنز قادر به تشخیص شیء‌ها، ترجمه متن، نمایش راهنمایی‌های مکانی، دریافت و ارسال پیام‌ها و دستورات صوتی و اجرای برنامه‌های کاربردی مختلف است.

حتما بخوانید :)  ویژوال استدیو کُد چیست؟ مراحل نصب VSCode

Google Lens قابلیت این را دارد که یک قسمت از جنس لباس و یا مدلی که مد نظرتان است را دریافت کرده و به سرعت تمامی لباسهای مشابه و از آن جنس را برایتان پیداکند.

لنزها قبلاً فقط توانایی ارائه پیشنهادات مشابه برای لباس و دکوراسیون منزل را داشتند. اما این اولین باری است که توانسته است پیشنهادات موردی مرتبط و دقیقی را ارائه دهد. به عنوان مثال، کاربران اکنون می توانند با استفاده از لنز، شلوار جین را پیدا کنند یا از ژاکت گفته شده عکس بگیرند.

پیش از این، لنزها فقط پیشنهادات مربوط به انواع مشابه کاپشن ها را برمی گرداند.

Google نحوه استفاده از آن را توضیح می دهد:

  1. نصب و راه‌اندازی:

در ابتدا، شما باید اپلیکیشن Google Lens را روی دستگاه همراه خود نصب کنید. این اپلیکیشن در دسترس کاربران سیستم‌عامل‌های iOS و Android است. پس از نصب، باز کنید و به حساب گوگل خود وارد شوید.

  1. دسترسی:

برای استفاده از گوگل لنز، به دوربین دستگاه خود نیاز دارید. مطمئن شوید که به دوربین اجازه دسترسی داده‌اید و آن را فعال کرده‌اید.

  1. شناسایی اطلاعات:

بازکنید اپلیکیشن Google Lens و آن را به دوربین هدایت کنید تا به شیء، تصویر یا متنی که می‌خواهید شناسایی کنید، بنگرد. به طور خودکار، گوگل لنز شیء را تشخیص می‌دهد و مربوطه را نمایش می‌دهد. مثلاً می‌توانید روی یک محصول خریداری شده بنگرید تا اطلاعات فنی، قیمت یا نقاط فروش محصول را مشاهده کنید.

  1. ترجمه متن:

با استفاده از گوگل لنز، می‌توانید متنی را که با دوربین خود ثبت کرده‌اید ترجمه کنید. برای این کار، کافیست دوربین را به متن مورد نظر بگیرید و گوگل لنز به طور خودکار متن را تشخیص داده و ترجمه می‌کند.

  1. شناسایی محل‌ها و شیء‌ها:
حتما بخوانید :)  SQL را به سرعت یاد بگیرید! لیست تمام دستورات SQL با مثال

گوگل لنز قادر است محل‌ها، معالم تاریخی، آثار هنری، حیوانات و گیاهان را شناسایی کند. با استفاده از دوربین، به شیء یا مکانی که می‌خواهید شناسایی کنید، بنگرید و گوگل لنز اطلاعات مربوطه را نمایش می‌دهد.

و همچنین با استفاده از گوگل لنز، می‌توانید به طور مستقیم به اطلاعات بیشتری پیرامون شیء یا موضوعی که شناسایی کرده‌اید دسترسی پیدا کنید. به طور مثال، درباره یک رستوران مشخص، نظرات کاربران، منوی غذا و زمان‌های کاری آن را مشاهده کنید.

 بررسی کاربردهای گوگل لنز Google Lens

 بررسی کاربردهای گوگل لنز Google Lens

در این قسمت به بررسی کاربردهای گوگل لنز برای شما عزیزان میپردازیم تا دریابید که چگونه و برای چه کارهایی میتوانید از آن استفاده کنید.

  1. شناسایی اشیا

با گوگل لنز می‌توانید اشیا را شناسایی کنید. برای مثال، با نگاه کردن به یک گل، گوگل لنز می‌تواند نام گل را تشخیص داده و اطلاعات مربوط به آن را نمایش دهد.

  1. ترجمه متن:

با استفاده از گوگل لنز، می‌توانید متنی را که با دوربین ثبت کرده‌اید ترجمه کنید. برای مثال، می‌توانید دوربین را به یک نشانه یا برچسب باز کنید و گوگل لنز متن آن را تشخیص داده و ترجمه کند.

  1. اطلاعات مکانی:

با استفاده از گوگل لنز، می‌توانید اطلاعات مکانی در مورد مکان‌ها را به دست آورید. برای مثال، با نگاه کردن به یک ساختمان معروف، گوگل لنز می‌تواند اطلاعاتی مانند تاریخچه، توضیحات و امکانات آن را نمایش دهد.

  1. شناسایی محصولات:

با استفاده از گوگل لنز، می‌توانید اطلاعات درباره محصولات را به دست آورید. برای مثال، با نگاه کردن به یک کتاب، گوگل لنز می‌تواند اطلاعاتی مانند نویسنده، خلاصه داستان و نظرات کاربران را نمایش دهد.

  1. اطلاعات تکمیلی در مورد تصاویر:
حتما بخوانید :)  چطوری در اینستاگرام چند لینک به جای یک لینک قرار بدیم

با استفاده از گوگل لنز، می‌توانید اطلاعات تکمیلی در مورد تصاویر را به دست آورید. برای مثال، با نگاه کردن به تصویری از یک ساختمان تاریخی، گوگل لنز می‌تواند اطلاعات تاریخی و فرهنگی درباره آن را نمایش دهد.

نکته: برای استفاده از گوگل لنز، کافیست اپلیکیشن Google Lens را روی دستگاه همراه خود نصب کرده و دسترسی لازم را به دوربین دستگاه بدهید.

سخن نهایی

در این مقاله آموشی به بررسی چگونگی کار با گوگل لنز پرداختیم؛ اگر قصد دارید که یک نمونه لباس و یا وسایل دیگری که به آن علاقه دارید را پیدا کنید، کافی است عکیس آن را به گوگل لنز بدهید تا تمام نمونه های همانند آن را برایتان بیاورد.

ویراوردپرس در تلاش است که به شما عزیزان کمک کند به همین دلیل  آموزشهایی که در زمینه کسب و کار آنلاین، طراحی سایت، وردپرس و غیره را بصورت رایگان و آپدیت شده بر روی سایت ویراوردپرس قرار میدهد.

برای کسب اطلاعات بیشتر و کسب  اطلاعات بیشتر درموره برگزاری دوره های تخصصی ، میتوانید از طریق راه‌های ارتباطی موجود در سایت با ما تماس برقرار کنید تا شما عزیزان را راهنمایی کنیم.

دیدگاه‌ها ۰
ارسال دیدگاه جدید