چگونه خطاهای خوراک RSS وردپرس را برطرف کنیم

چگونه خطاهای خوراک RSS وردپرس را برطرف کنیم

آیا با خطاهای فید RSS در سایت وردپرس خود مواجه هستید؟ فیدهای RSS به کاربران کمک می کنند تا با استفاده از برنامه های خواندن خبر مانند Feedly ، در وبلاگ شما مشترک شوند.

از آنجا که فیدهای RSS به زبان نشانه گذاری XML منتشر می شوند ، یک اشتباه کوچک در فید می تواند آن را غیرقابل خواندن کند و کاربران قادر به دیدن محتوای جدید در فیدهای خبری خود نخواهند بود.

سایر برنامه ها همچنین به دریافت به روزرسانی های محتوا از فید RSS وردپرس شما متکی هستند. به عنوان مثال ، اگر از IFTTT برای خودکار سازی اشتراک اجتماعی پست های جدید خود استفاده می کنید ، این کار نیز متوقف می شود.

در این مقاله به شما نشان خواهیم داد که چگونه به راحتی خطاهای فید RSS را در وردپرس برطرف کنید. ما همچنین درمورد چه عواملی باعث ایجاد این خطاها و نحوه جلوگیری از آنها در آینده خواهیم گفت.

رایج ترین خطاهای خوراک RSS وردپرس

بیشترین خطاهای خوراک RSS وردپرس در قالب بندی ضعیف ایجاد می شود.

وردپرس خروجی های RSS را به XML می دهد که یک زبان علامت گذاری دقیق است. شکست خط یا یک برگه اضافی می تواند باعث ایجاد خرابی در RSS شما شود.

پیام خطای RSS چیزی شبیه به این خواهد بود:

XML Parsing Error: XML or text declaration not at start of entity
Location: http://example.com/feed
Line Number 2, Column 1:

بسته به نوع مرورگری که استفاده می کنید ، پیام خطای RSS شما ممکن است متفاوت باشد.

همچنین می توانید هنگام بازدید از فید خود در یک مرورگر ، این پیام خطا را مشاهده کنید.

Warning: Cannot modify header information – headers already sent by (output started at /home/username/example.com/wp-content/themes/twentysixteen/functions.php:433) in /home/username/example.com/wp-includes/pluggable.php on line 1228

اگر از FeedBurner استفاده می کنید ، ممکن است خطاهای شما متفاوت به نظر برسد.

حتما بخوانید :)  نحوه رفع خطای not found 404 در وردپرس

با گفتن این مطلب ، اجازه دهید نگاهی بیندازیم که باعث بروز این خطاهای فید RSS و چگونگی رفع آنها می شود.

رفع اشکالات خوراک RSS در وردپرس به صورت دستی
محتمل ترین دلیل برای نمایش خطاهای RSS شما ، قالب بندی ضعیف است. این قالب بندی ضعیف می تواند بعد از بستن برچسب PHP در یک افزونه یا در پرونده های function.php قالب شما ایجاد شود.

اگر اخیراً یک قطعه کد را به پرونده فایل یا فایل های function.php خود اضافه کرده اید. سپس باید پرونده توابع خود را ویرایش کنید.

اگر در انتهای پرونده توابع خود یک  تگ PHP بسته وجود دارد ، پس باید اطمینان حاصل کنید که فضای اضافی یا شکاف خط بعد از آن وجود ندارد.

در حالت ایده آل ، بسته شدن تگ PHP در انتهای پرونده لازم نیست. به همین دلیل بهتر است تگ php را بطور کلی حذف کنید.

این مسئله باید در بیشتر موارد برطرف شود. با این حال ، اگر خطای فید RSS شما را برطرف نکرد ، پس در ادامه با ویرا وردپرس همراه باشید.

افزونه های مرتبط با خوراک RSS را غیرفعال کنید

اگر از افزونه وردپرس استفاده می کنید که فید RSS وب سایت شما را تغییر داده یا یک نسخه جدید ایجاد می کند ، باید آن افزونه را غیرفعال کنید.

اگر مطمئن نیستید ، می توانید تمام افزونه های وردپرس را به طور موقت غیرفعال کنید.

رفع خطای RSS

رفع خطای RSS

در مرحله بعد ، فید RSS خود را برای خطا بررسی کنید. اگر خطا از بین برود ، این بدان معنی است که یکی از افزونه های نصب شده در وب سایت شما تداخل با RSS شما دارد.

حتما بخوانید :)  چگونگی رفع خطای Insecure Content و Mixed Content در وردپرس

اکنون می توانید افزونه های نصب شده خود را یک به یک فعال کنید و پس از فعال کردن هر افزونه ، فید RSS خود را بررسی کنید. از این طریق می توانید دقیقاً بدانید که کدام افزونه باعث بروز مشکل می شود.

پس از یافتن افزونه ، می توانید با پشتیبانی افزونه برای بروزرسانی تماس بگیرید یا افزونه دیگری پیدا کنید و جایگزین افزونه مورد نظر کنید.

به طور موقت به یک قالب پیش فرض تغییر دهید

گاهی اوقات ، عملکردی با قالب وردپرس با کدنویسی ضعیف نیز می تواند در خوراک وردپرس شما تأثیر بگذارد. برای دیدن اینکه آیا این مشکل با وردپرس شما ایجاد شده است ، باید موقتاً به یک قالب پیش فرض وردپرس بروید.

به سادگی به منو نمایش » پوسته ها بروید و اگر در حال حاضر یک قالب پیش فرض نصب شده است ، آن را فعال کنید.

انتخاب قالب پیش فرض

قالب پیش فرض شامل Twenty Nineteen ، Twenty Seventeen ، Twenty Nineteen و غیره است. اگر در وب سایت خود نصب ندارید ، می توانید بر روی دکمه Add New کلیک کنید تا آن را نصب و فعال کنید.

نصب قالب پیش فرض وردپرس

پس از تغییر به قالب پیش فرض ، خطای وردپرس خود را برای خطا بررسی کنید. می توانید از فید خود در پنجره مرورگر بازدید کنید یا آن را با یک ابزار اعتبار سنجی فید تست کنید.

اگر خطا از بین برود ، این بدان معنی است که قالب وردپرس شما باعث این مسئله شده است. برای پشتیبانی می توانید با نویسنده قالب تماس بگیرید یا یک قالب جدید مناسب برای وب سایت خود پیدا کنید.

حتما بخوانید :)  چگونگی اضافه کردن سایت خود به کنسول جستجوی گوگل

امیدواریم این مقاله به شما در رفع خطاهای فید RSS در سایت خود کمک کند. 🙂

دیدگاه‌ها ۰
ارسال دیدگاه جدید