چگونگی رفع خطای Insecure Content و Mixed Content در وردپرس

چگونگی رفع خطای Insecure Content و Mixed Content در وردپرس

در حال حاضر داشتن گواهینامه SSL برای همه وب سایت ها ضروری است. این نه تنها یک راه عالی برای ایمن سازی وب سایت شما در برابر تهدیدات بلکه در عوض از افزایش SEO خوبی برخوردار است.

با این حال ، نصب و مدیریت گواهی SSL و پیکربندی وب سایت شما در HTTPS روندی است که اغلب شامل بسیاری از مسائل و خطاها می شود. یکی از مشکلات رایج خطای “Insecure Content” یا “Mixed Content” است.

این یکی از ناامید کننده ترین موضوعاتی است که با آن روبرو می شوید زیرا باعث می شود بازدید کنندگان باور کنند که وب سایت شما با نشان دادن یک اخطاریه به آنها هشدار می دهد که تقریباً آنها را از بین می برد ، محتوای مخرب یا مضر را میزبانی می کند. در نتیجه ، آنها ممکن است هرگز دوباره به وب سایت شما مراجعه نکنند.

برای جلوگیری از این خطا در تجارت و ترافیک شما تأثیر نمی گذارد ، بسیار مهم است که به محض کشف آن خطا را برطرف کنید. در این راهنما ، ما به شما نشان خواهیم داد که چگونه خطای محتوای مختلط را با استفاده از یک افزونه رایگان ساده برطرف کنید. پس در ادامه مطلب با ویرا وردپرس همراه باشید.

خطای Mixed Content چیست؟

خطای Mixed Content (Insecure Content) معمولاً هنگام بروز مشکل در پیکربندی HTTPS وب سایت شما رخ می دهد.

به عنوان مثال ، هنگامی که وب سایت خود را برای HTTPS پیکربندی کرده اید ، اما تصاویر و سایر پیوندهای رسانه ای خود را بالای HTTP قدیمی بارگیری می کنند ، مرورگرها آن را به عنوان فعالیت مشکوک و ناامن می بینند و یک هشدار Mixed Content را به شما یادآوری می کنند که برخی از لینک ها در سایت می تواند مضر باشد.

 

خطای mixed content

 

هنگامی که این خطا رخ می دهد ، مرورگرهایی مانند Chrome و Firefox یک پیام هشدار دهنده در کنار قفل HTTPS نشان می دهند که می گوید سایت میزبان محتوای ناامن است. به جز اینکه آنها به جای نماد قفل ایمن ، یک علامت هشدار دهنده در کنار HTTPS مشاهده کنند.

حتما بخوانید :)  آشنایی با فریمورک های سریع و کوچک CSS

 

در برخی شرایط ، اگر فرض کنید محتوای ناامن برای کاربران مضر است ، مرورگر تا آنجا پیش می رود که اسکریپت ها یا صفحه را مسدود می کند. به خصوص هنگامی که یک وب سایت از HTTPS استفاده می کند و از کدهای بارگیری مانند JavaScript در HTTP استفاده می کند ،

مرورگرها آن را به عنوان محتوای مخرب می بینند و از بارگیری اسکریپت ها جلوگیری می کنند. بعضی اوقات ، حتی با نشان دادن صفحه هشدار ترسناک به کاربران ، صفحه را مسدود می کنند.

 

چگونه می تواند وب سایت شما را خراب کند

در اکثر مواقع ، خطای محتوای مختصر آسیب زیادی به وب سایت شما وارد نمی کند. پست ها و صفحات وبلاگ شما بارگیری می شود و وب سایت به صورت عادی کار می کند. با این وجود ، نگه داشتن وب سایت شما در این شرایط می تواند وب سایت و تجارت شما را خراب کند.

دیدن پیام هشدار دهنده در کنار وب سایت قطعاً پرچم قرمز است. تصور کنید برای خرید چیزی به وب سایت رفته و یک هشدار Mixed Content را مشاهده می کنید. آیا به اشتراک گذاری اطلاعات کارت اعتباری خود با چنین وب سایت مطمئن هستید؟ البته که نه!

بعضی اوقات ، این خطا همچنین می تواند با طراحی وب سایت و محتوای وب سایت شما اشتباه ایجاد کند. به عنوان مثال ، اگر Chrome یک اسکریپت مهم JavaScript را بارگیری می کند ، مضمون وب سایت شما به درستی برای بازدید کنندگان وب سایت شما نمایش داده نمی شود.

یا رسانه های مهمی مانند تصاویر و فیلم در اختیار کاربران قرار نمی گیرند.

چگونگی بررسی خطاهای محتوای مختصر

خوشبختانه ، خطا به راحتی قابل رفع است. اما ابتدا باید بدانید که کدام محتوا باعث بروز خطا می شود. شما می توانید این کار را با استفاده از ابزارهای توسعه دهنده مرورگر انجام دهید.

حتما بخوانید :)  نحوه افزودن دکمه تماس تلفنی Click to Call در وردپرس (مرحله به مرحله)

 

 

هنگام استفاده از Chrome ، وب سایت را بارگیری کنید ، سپس راست کلیک کنید و Inspect Element را انتخاب کنید تا کنسول ابزارهای برنامه نویس را باز کنید (یا Control + Shift + I را فشار دهید). برای دیدن همه پیامهای هشدار ، روی زبانه امنیت بروید. در اینجا همه خطاهای محتوای مختصر مربوط به وب سایت را مشاهده خواهید کرد.

در Firefox ، برای دسترسی به ابزارهای برنامه نویس ، Control + Shift I را فشار دهید و می توانید تمام پیام های هشدار دهنده را در برگه Console مشاهده کنید.

با استفاده از این روش می توانید بفهمید که چه نوع پیوندها ، اسکریپت ها یا رسانه هایی روی HTTP بارگیری شده و پیوندها را برطرف کرده تا آنها را به درستی از طریق HTTPS بارگیری کنید.

 

چگونه برای رفع خطای محتوای ناامن Insecure Content

 

اگر یک وب سایت HTML قدیمی در مدرسه دارید ، می بایست کارهای بسیاری را پشت سر بگذارید تا به طور دستی هر خطای محتوای مختلط را برطرف کنید. خوشبختانه ، افزونه ای وجود دارد که به وردپرس می تواند خطاها را فوراً برطرف کند.

افزونه ای با نام SSL Insecure Content Fixer به طور کامل برای رفع خطاهای محتوای مختلط ساخته شده است. در اینجا نحوه عملکرد آن را توضیح خواهیم داد.

 

مرحله 1: افزونه SSL Insecure Content Fixer را نصب کنید.

 

رفع ارور mixed content

 

ابتدا با نصب افزونه در وب سایت خود شروع به کار کنید.

وارد داشبورد وردپرس خود شوید و به افزونه ها بروید >> افزودن جدید. سپس افزونه SSL Insecure Content Fixer را جستجو کنید.

اکنون بر روی Install و سپس فعال سازی کلیک کنید.

 

مرحله 2: کدام محتوا را برای رفع انتخاب کنید

 

پس از نصب ، برای فعال کردن افزونه ، به برگه افزونه Fixer Content Fixer Settings بروید. در اینجا می توانید انتخاب کنید که کدام محتوا نیاز به اصلاح دارد.

این افزونه 5 پیکربندی مختلف برای رفع خطاها ارائه می دهد:

  1. Simple: اگر یک مبتدی کاملاً هستید ، این روش توصیه می شود که قبل از هر چیز دیگری امتحان کنید. اجرای ساده ای را انجام می دهد که رایج ترین خطاهای محتوای مختصر را برطرف می کند.
  2. Content: این گزینه علاوه بر هر کاری که گزینه Simple انجام می دهد ، ابزارک و محتوا و متن را اصلاح می کند. اگر اولین گزینه خطا را برطرف نکرد ، این گزینه را امتحان کنید.
  3. Widgets: این گزینه همه خطاها را در گزینه های فوق برطرف می کند و همچنین اطمینان حاصل می کند که خطاهای مربوط به ابزارک های وردپرس نیز برطرف شده اند.
  4. Capture: با این گزینه تمام پیوندها در یک صفحه از هدر به بالا و پایین صفحه ثابت می شود. اگر خطاها مربوط به اسکریپت ها باشد ، این گزینه آن را برطرف می کند. با این حال ، ممکن است عملکرد وب سایت را تحت تأثیر قرار دهد ، بنابراین این کار را در مواقع خارج از اوج انجام دهید.
  5. Capture All: این گزینه همه چیز را برطرف می کند. فقط در صورت عدم موفقیت همه گزینه های دیگر از آن استفاده کنید.
حتما بخوانید :)  معرفی انواع کنترل پنل های هاست برای وبسایت

 

اکنون ، اگر از ابزارهای توسعه دهنده مرورگر برای فهمیدن مسئله ایجاد مشکل استفاده کرده اید ، می توانید از پیکربندی مناسب برای رفع خطاها استفاده کنید.

 

مرحله 3: افزونه را فعال کنید

 

برای فعال سازی ، به سادگی یک گزینه را انتخاب کرده و تمام مراحل را تا پایان انجام دهید تا گزینه HTTPS Detection را انتخاب کنید.

اگر از یک سرویس CDN مانند CloudFlare یا KeyCDN استفاده می کنید ، گزینه مربوط به CDN را انتخاب کنید. در غیر این صورت ، آن را در پیش فرض “عملکرد استاندارد وردپرس” قرار دهید.

روی دکمه Save Changes کلیک کنید و افزونه جادوی خود را انجام می دهد.

نتیجه

خطای محتوای ناامن بیشتر در بین کاربرانی که به طور دستی گواهینامه های SSL را تنظیم می کنند ، به ویژه هنگامی که از افزونه های شخص ثالث برای تنظیم آن استفاده می کنید ، رایج است.

دیدگاه‌ها ۰
ارسال دیدگاه جدید