انتخاب کلمه کلیدی مناسب – تمام آنچه نیاز است بدانید

انتخاب کلمه کلیدی مناسب - تمام آنچه نیاز است بدانید

انتخاب کلمه کلیدی مناسب ؛ تحقیقات کلید واژه بخش مهمی از هر استراتژی SEO است. اگر درست آن را پیدا کنید ، حجم بالایی از ترافیک مربوطه را به سایت خود وارد خواهید کرد. در این مقاله ، ما می خواهیم به این موضوع بپردازیم که کلمات کلیدی چیست و چرا باید در مورد آنها تحقیق کنید.

کلمات کلیدی در اصل پلی بین وب سایت و موتور جستجو هستند. آنها همان چیزی هستند که به یک موتور جستجو کمک می کند تا سایت شما را در مورد خود جستجو کند و وقتی یک عبارت یا عبارت خاص توسط کاربر جستجو می شود ، چقدر مرتبط است. یک موتور جستجو دیتابیس وب سایتهایی را که خود در آن قرار داده اند تحت برچسب ها / موضوعات مناسب برای نگه داشتن نتایج سریع نگه می دارد.

با بهینه سازی وب سایت خود برای کلمات کلیدی مناسب می توانید مطمئن شوید که احتمال حضور در SERP ها بسیار بیشتر است.

با این حال…

صدها گزینه هنگام صحبت از کلمات کلیدی وجود دارد. بنابراین چگونه می دانید برای کدام یک باید بهینه سازی کنید؟

انتخاب کلمه کلیدی مناسب

قاعده کلی این است که به دنبال کلمات کلیدی باشید که از حجم جستجوی بالایی برخوردار باشند (بدین معنی که وب سایت شما در SERP ها فرصت های بیشتری خواهد داشت) اما در مقیاس پایین تر از رقابت (به این معنی که با چندین شرکت بزرگ برای یک قطعه نمی جنگید.) ما خواهیم دید که چگونه می توانید این کار را بعداً در مقاله انجام دهید. ابتدا ، نگاهی می اندازیم که منظور ما از بهینه سازی کلمه کلیدی چیست …

 

نکات کلیدی در مورد بهینه سازی

حال وقتی به بهینه سازی کلمه کلیدی فکر می کنید ، ممکن است وسوسه شوید که هر چند بار ممکن کلمه کلیدی انتخاب شده خود را درون محتوای خود قرار دهید. این ممکن است چند سال به طول انجامد ، اما اکنون ، پر کردن کلمات کلیدی بسیار زیاد است و نه!

حتما بخوانید :)  SQL را به سرعت یاد بگیرید! لیست تمام دستورات SQL با مثال

هنگام افزودن کلید واژه ، باید تا حد امکان طبیعی باشد. اما چند مکان وجود دارد که می خواهید اطمینان حاصل کنید که این اتفاق می افتد. سه مکان مهم برای بهینه سازی عبارتند از:

  • در ابتدای برچسب عنوان خود؛
  • توضیحات متا شما؛
  • 50 تا 100 کلمه اول در محتوای شما.

و هنوز راه های دیگری برای بهینه سازی کلمات کلیدی شما وجود دارد که در هنگام رتبه بندی وب سایت شما کمک می کند:

  • برچسب های alt تصویر شما (ترجیحا اولین تصویر در صفحه)؛
  • در URL صفحه؛
  • حداقل در یکی از زیرنویس های شما؛
  • 2-3 بار (یا بیشتر بسته به تعداد کلمه شما) در طول محتوا.

همانطور که می بینید تعداد کافی وجود دارد که می توانید در حین حفظ طبیعی محتوای خود ، یک کلمه کلیدی را بهینه کنید.

انواع کلید واژه

انواع کلمات کلیدی که تصمیم دارید از طریق وب سایت خود استفاده کنید مشخص می کند بازدید کننده هایی را وارد کنید که می توانند بیشترین ارزش را به شما ارائه دهند یا خیر. هفت نوع کلمه کلیدی وجود دارد که باید در مورد آنها بیاموزید:

 

1. کلید واژه های عمومی (AKA SHORT-TAIL)

کلمات کلیدی عمومی یک موضوع را جدا می کند ، اما شما جزئیات بیشتری کسب نمی کنید. معمولاً به عنوان کلمات کلیدی “دم کوتاه” تک سیلابی شناخته می شوند. به عنوان مثال: “کفش” ، “جاروبرقی” یا “کتاب”.

شما باید از این نوع کلمات کلیدی دوری کنید زیرا معمولاً رقابت بسیار زیاد است و ایده ای در مورد هدف جستجو ندارید بنابراین تبدیل ها به طور کلی بسیار اندک هستند.

حتما بخوانید :)  با سیستم کنترل نسخه و کاربردهای Git آشنا شوید!

انتخاب کلمه کلیدی مناسب

2. کلید واژه های تجاری

کلید واژه های برند کاملاً واضح است. آنها شامل یک کلمه کلیدی در رابطه با نام تجاری محصول هستند ، به عنوان مثال: “کفش آدیداس” ، “جارو برقی Dyson” ، “کتاب هری پاتر”.

آنها یک قدم از کلمه کلیدی عمومی جلو هستند اما هنوز مشخص نیست که هدف از جستجو چیست.

 

3. کلید واژه ها

کلمات کلیدی گسترده امیدوار کننده تر هستند. آنها سطح خوبی از ترافیک را ارائه می دهند و رقابت بسیار کمتری دارند.

معمولاً ، جستجوگر تصمیم گرفته است آنچه را كه به دنبالش می گردند ، اما ممكن است فقط تصوری تقریبی داشته باشد. به عنوان مثال: “کفش در حال اجرا” ، “جارو برقی عمودی” ، “کتابهای کودکان”.

اینها هنوز برای تفسیر کمی باز هستند اما جستجو مشخص تر است.

 

4. کلید واژه های واقعی

کلمات کلیدی دقیق نشان می دهد که جستجوگر دقیقاً می داند چه چیزی در تلاش هستند تا پیدا کنند.

این نوع کلمه کلیدی برای بهینه سازی مناسب است زیرا آنها معمولاً خیلی خوب تبدیل می شوند و از حجم جستجوی بالایی برخوردار هستند. به عنوان مثال: “بهترین کفش در حال اجرا” ، “بررسی جاروبرقی” ، “کتابهای توصیه شده برای کودکان”.

هر چند با کلمات کلیدی دقیق مشکلی وجود دارد: آنها رقابت زیادی دارند.

 

5. کلید واژه های بلند

به نظر من کلمات کلیدی با دم بلند بهترین نوع کلمه کلیدی برای تمرکز بر روی آنهاست.

آنها عموما از حجم جستجوی کمتری برخوردار هستند ، به این معنی که رقابت کمتری دارند اما از میزان تبدیل بالایی برخوردار هستند. به عنوان مثال: “کدام کفش ها برای ماراتن ها مناسب هستند” ، “جارو برقی عمودی با سیم جمع شونده” ، “کدام کتاب های کودک برای 8-10 سال مناسب است.”

حتما بخوانید :)  اصلی‌ترین روش های افزایش سرعت سایت وردپرسی

کلمات کلیدی با دم بلند ، تعادل مناسب بین رقابت ، تبدیل و ترافیک دارند.

6. کلید واژه های خرید

کلمات کلیدی خریدار کلمه ای به آن پیوست خواهد کرد که نشان می دهد جستجوگر آماده است تا با وجه نقد خود بخشی ایجاد کند. به عنوان مثال: “کفش های آدیداس را خریداری کنید” ، “تخفیف جاروبرقی Dyson” ، “کوپن های کتاب کودکان”.

اگر این با مدل تجاری شما منطبق باشد ، پس بهینه سازی برای کلمات کلیدی خریدار می تواند اقدامی واقعاً هوشمندانه باشد.

 

7. کلید واژه های تایر

کلمات کلیدی لگد زدن به تایر معمولاً نشان می دهد که کاربر کسی نیست که به هر حال از شما سودمند باشد (مگر اینکه این با استراتژی کسب و کار شما هماهنگ باشد.) به عنوان مثال: “کفش های رایگان در حال اجرا” ، “تعویض جاروبرقی Dyson” ، “کتاب های کودکان را دانلود کنید”.

معمولاً یک کلمه متصل به کلمه کلیدی وجود دارد که نشان می دهد به دنبال خرج کردن نیستند.

جمع بندی انتخاب کلمه کلیدی مناسب

در این مقاله ، ما بررسی کرده ایم که کلمات کلیدی چیست ، چرا آنها مهم هستند و چگونه تحقیقات کلمات کلیدی برای موفقیت وب سایت شما بسیار مهم است.

ما به بهترین مکانها برای بهینه سازی کلمات کلیدی شما در وب سایت خود متوسل نشدیم بدون اینکه به کلمات کلیدی بپردازید. و اکنون شما هفت نوع کلمه کلیدی مورد استفاده را می دانید ، یعنی می توانید تصمیمی بگیرید که کدام نوع برای تجارت شما بهترین است.

دیدگاه‌ها ۰
ارسال دیدگاه جدید