نحوه بهینه سازی محتوا برای جستجوی صوتی

نحوه بهینه سازی محتوا برای جستجوی صوتی

از آنجا که اهمیت جستجوی صوتی همچنان رو به رشد است ما به شما در ویرا وردپرس یاد می دهیم که چطوری مطالب سایت خود را بهینه کنید برای جستجوی صوتی . این مقاله به بررسی 4 روش برتر برای بهینه سازی محتوای شما برای جستجوی صوتی می پردازد.

جستجوی صوتی مسئله مهم برای عقب نماندن از رقبا

با رشد ML (یادگیری ماشین) و A.I. (هوش مصنوعی) ، ما شروع می کنیم ببینیم که چگونه دیجیتال ما را به همه چیز در اطراف ما متصل می کند. و در نتیجه این ، دنیای دیجیتال به سرعت در حال تبدیل شدن به یک بخش جدا نشدنی از زندگی روزمره ما است.

یکی از پیشرفته‌ترین روند جستجوی سالهای اخیر ، ارتباط صوتی است که امثال نرم افزاری مانند Siri ، Cortana ، Alexa و Assistant Google راه را برای تجربه وب صوتی بیشتر هموار می کند.

برندهایی مانند گوگل ، مایکروسافت و اپل درحال سرمایه گذاری پول زیادی برای صرف فناوری مبتنی بر صدا کنند و می توانید انتظار داشته باشید که طی سالهای آینده شاهد پیشرفت های بیشتری در این بازار باشید.

در حال حاضر ، دستیار Google توسط بیش از 410 میلیون کاربر در سراسر جهان استفاده می شود ، و صدها میلیون کاربر دیگر که از Cortana مایکروسافت و Alexa’s Amazon استفاده می کنند وجود دارد.

و با تخمین 1 میلیارد جستجوی صوتی در هر ماه ، شما باید برای بهینه سازی محتوای صوتی سریع تر محتوای خود را بهینه کنید.

اما از کجا شروع کنیم؟ روند بهینه سازی جستجوی صوتی واقعاً فقط در سال اخیر ظهور شده است ، حداکثر دو مورد. و در حالی که کارشناسان هنوز مشغول تلاش برای روشهای جدید بهینه سازی هستند ، لیستی از شیوه های در حال ظهور وجود دارد که به نظر می رسد فوق العاده خوب کار می کنند.

در این پست ، ما می خواهیم چهار روش برتر را پوشش دهیم که در آن می توانید محتوای خود را برای بهبود سازگاری جستجوی صوتی خود بهینه کنید.

حتما بخوانید :)  فایل های XML Sitemaps را از کش شدن در وردپرس جلوگیری کنیم

تحقیق سوالات و پاسخ ها

برخلاف جستجوهای مبتنی بر متن که به شما امکان می دهد از فیلترهای پیچیده استفاده کنید ، جستجوی صوتی عموماً یک سؤال مفرد است که می توان با یک جواب ساده به آن پاسخ داد. در نتیجه ، یکی از اهداف ایجاد محتوا برای صدا تمرکز روی پاسخ دادن به سؤالاتی است که ممکن است افراد داشته باشند.

اما این به این معنی نیست که همیشه به چه محتوا پاسخ داده شده است تا به سؤالات مردم پاسخ دهید؟

مطمئناً ، اما تغییر عمده در جستجوی صوتی این است که ما از کل پست وبلاگ برای پاسخ به یک سوال واحد استفاده نمی کنیم. در عوض ، تمرکز به سمت قسمت های کوچکتر و زیر پاراگراف ها در حال تغییر است.

البته snippets ها چیز جدیدی نیستند و اکنون حدود چند سال است که وجود دارد.

با این حال ، راه هایی که گوگل قادر به تفسیر جستجو است به سرعت پیشرفت می کند. و تمرکز اصلی روی پاسخهای متراکم و به راحتی قابل تفسیر است. با نگاه به گذشته ، شما لازم نیست از نظر استراتژی SEO خود تغییر زیادی ایجاد کنید ، بیشتر در نحوه ساختن محتوای خود می باشد.

در این مثال ، گوگل در حال پاسخ دادن به سؤالی از توضیحات ویدیوی YouTube است. پاسخ به اندازه کافی کامل برای برآوردن درخواست کاربران است اما تشویق می کند کاربرا به تماشا یا گوش دادن به ویدئو همچنین.

غذای اصلی: مطالبی بنویسید که از نظر ساختار غنی و از محتوا گسترده باشد و در فراهم کردن پاسخهای چگالش در صورت امکان متمرکز شوید. پاراگرافهای بزرگ را به جملات کوچکتر تبدیل کنید که به طور بالقوه می توانند در جستجوهای صوتی یا موارد دیگر نشان داده شوند.

کلمات کلیدی با طول زیاد

کلمات کلیدی نان و کره هر محتوایی است که می نویسید و منشتر می کنید. پس خیلی مهم می باشد یادتون نره ، در زمینه هایی مانند فیلم ، عکس و سایر ، انواع ارائه محتوا نوآوری بسیار خوبی صورت گرفته است. اما هیچکدام حتی به اختلاف بین وزن و کلمات کلیدی نسبت به رتبه بندی محتوا نزدیک نشده اند.

حتما بخوانید :)  7 ابزار برتر جستجوگر بک لینک - معرفی گزینه های رایگان و پولی همراه با مقایسه

کلمات کلیدی با طول زیاد بیشتر شبیه به عبارات هدفمند و ارائه پاسخی عمیق تر برای یک پرس و جو خاص است. به طور سنتی ، شما می خواهید یک پست وبلاگ را با یک کلمه کلیدی متمرکز بنویسید ، در حالی که کلمات کلیدی با طول زیاد به طور کلی شامل اضافه کردن 2-3 کلمه اضافی برای ایجاد یک پاسخ عمیق تر هستند.

کلمات کلیدی اصلی: بازاریابی

کلمات کلیدی با طول زیاد : ابزارهای بازاریابی برای بهینه سازی وب سایت

به طور موثر ، یک کلمه کلیدی با طول زیاد توانایی شما برای پاسخگویی به یک چیز خاص در قطعا بیشتر است. میزان گسترش پاسخ و در نتیجه کلمه کلیدی کاملاً به عهده شماست.

حتی اگر روی یک کلمه کلیدی سخت کار می کنید ، اجرای کلمه کلیدی اصلی شما از طریق این سایت می تواند به تولید راه های اضافی برای توضیح مفاهیم مختلف کمک کند. Google می تواند محتوا را تجزیه و تحلیل کرده و بخش های مختلف را بطور مستقل شناسایی کند.

لحن گفتگو

اگر به تبلیغات انجام شده برای فناوری نوین صوتی توجه کنید ، مثل روز روشن است که تأکید بر گفتگو دارند.

شرکت هایی مانند گوگل و آمازون می خواهند شما را با دستگاه های صوتی خود با استفاده از لحن مکالمه ای تعامل برقرار کنید.

یک پست وبلاگ ، مکالمه معمولاً مبتنی بر تجربه شخصی یا حداقل تجربه مستقیم با موضوع مورد نظر است. در یک مکالمه ، شما در پشت پرده بازاریابی پنهان نیستید یا سعی نمی کنید خود را باهوش جلوه دهید. شما به راحتی به اشتراک می گذارید. و Google می خواهد شما را به اشتراک بگذارد.

حتما بخوانید :)  کنسول جستجوی گوگل بررسی 11 کاری که می توانید با آن انجام دهید

راه دیگر برای دیدن آن از منظر تفریح است. افرادی که مرتباً از جستجوی صوتی استفاده می کنند ، آشکارا از نحوه عملکرد تعامل در هر دو انتها راضی هستند. بنابراین کار شما تولید محتوا است که Google می تواند بخاطر سادگی و کیفیت از آن قدردانی کرده و لحن مکالمه را کنار بگذارد.

اکنون بازار اسپیکرهای هوشمند و دستیاران صوتی به سرعت در حال رشد است ، بنابراین نسبت به تمام اطلاعات “متخصص” که باید از آن استفاده کنید احتیاط کنید. وقت خود را برای تلاش و یادگیری همه چیز قربانی نکنید ، درعوض ، روی عناصری که می توانید کنترل کنید متمرکز شوید. و نوشتن با صدای مکالمه یکی از همین عناصر است!

نشانه گذاری ساختاری

Schema.org و Google با هم همکاری کرده اند تا بتوانند روی یک ملک جدید با نام Speakable کار کنند. با Speakable ، می توانید به Google و سایر موتورهای جستجو بگویید دقیقاً کدام قسمت از محتوای شما باید با صدای بلند صحبت شود.

تاکنون ، تمام ردیابی ها به صورت خودکار انجام شده است. و با این تغییر ، هم گوگل و هم Schema.org امیدوارند که برای تولید کنندگان محتوا پاراگرافهای دوستدار صدا را مشخص کنند یا صفحات را به عنوان بهینه سازی شده برچسب بزنند.

و اگر تعجب می کنید که بهینه سازی صدا چیست ، به معنای واقعی کلمه هر قدمی است که در این مقاله بحث کرده ایم. به نظر من ، کاربران متنی و جستجوی صوتی هم از این وضعیت سود می برند.

در حال حاضر ، دارایی Speakable هنوز در BETA است و فقط برای ناشران خبر تایید شده در دسترس است. اما این نباید مانع از آماده سازی مناسب شود. چرا صبر می کنید وقتی می توانید از قبل آماده شوید؟

درباره “Skills” و “Actions” اطلاعات کسب کنید

دیدگاه‌ها ۰
ارسال دیدگاه جدید