آموزش سئو از مبتدی تا حرفه ای 2019 رایگان – جلسه اول

آموزش سئو از مبتدی تا حرفه ای 2019 رایگان - جلسه اول

راهنمای مبتدی حتی مادربزرگ شما این آموزش ها را درک می کند ما در این آموزش میخواهیم به صورت کاملا راحت و حرفه ای به شما آموزش سئو از مبتدی تا حرفه ای 2019 رایگان آموزش دهیم پس با ویرا وردپرس همراه شوید تا شما هم جزو حرفه ای های سئو باشید.

مبانی SEO

قبل از اینکه به تکنیک های خاص و جنبه های یادگیری SEO در سال 2019 بپردازیم ، اجازه دهید با مطالب اساسی در فصل اول شروع کنیم. اماده ای؟ به راهنمای نهایی SEO برای مبتدیان خوش آمدید!

آیا شما با کلمه سئو تازه آشنا شده اید ؟ آیا تعجب نمی کنید که چطوری کار می کند و بیشترین اهمیت را در سال 2019 دارد ؟

شما برای درک مفاهیم در جای درستی قرار گرفته اید.

سئو چیست؟

بهینه سازی موتور جستجو (SEO) فرایندی برای بهبود موقعیت ها در نتایج جستجوی ارگانیک (یعنی بدون پرداخت پول) در موتورهای جستجو است. هرچه وب سایت بالاتر باشد ، مردم بیشتر از سایت شما را مشاهده می کنند.

تاریخچه جستجوگرها به دهه 90 میلادی برمی گردد که موتورهای جستجو برای اولین بار ظاهر شدند. امروزه ، این یک استراتژی اساسی برای بازاریابی و یک صنعت رو به رشد است.

SEO یک زیر مجموعه از بازاریابی موتور جستجو است. همچنین از SEO به عنوان حق نسخه برداری SEO استفاده می شود ، زیرا بیشتر تکنیک هایی که برای تبلیغ سایت ها در موتورهای جستجو استفاده می شود ، با متن سروکار دارند. اگر قصد انجام برخی جستجوگرها اساسی را

دارید ، ضروری است که درک کنید که موتورهای جستجو چگونه کار می کنند.

موتور جستجو چگونه کار می کند؟

موتورهای جستجو فعالیتهای مختلفی را برای ارائه نتایج جستجو انجام می دهند.

 • Crawling – فرایند واکشی تمام صفحات وب مرتبط با وب سایت. این کار توسط یک نرم افزار انجام می شود ، به نام خزنده یا عنکبوت (یا Googlebot ، در صورت Google).
 • Indexing – فرآیند ایجاد فهرست برای تمام صفحات وب واکشی و نگه داشتن آنها در یک پایگاه داده غول پیکر از جایی که بعداً بازیابی می شود. در اصل ، روند نمایه سازی ، شناسایی کلمات و عباراتی است که به بهترین وجه توصیف صفحه و اختصاص صفحه به کلمات کلیدی خاص است.
 • Processing – هنگامی که یک درخواست جستجو می آید ، موتور جستجو آن را پردازش می کند ، یعنی رشته جستجو را در درخواست جستجو با صفحات فهرست شده در بانک اطلاعات مقایسه می کند.
 • Calculating Relevancy – این احتمال وجود دارد که بیش از یک صفحه شامل رشته جستجو باشد ، بنابراین موتور جستجو محاسبه ارتباط هر یک از صفحات موجود در فهرست خود را با رشته جستجو شروع می کند.
 • Retrieving Results – آخرین مرحله در فعالیت های موتور جستجو بازیابی بهترین نتایج همسان است. در اصل ، این چیزی نیست جز نمایش دادن آنها در مرورگر.
حتما بخوانید :)  قوانین سال 2024 برای افزایش ترافیک سایت

 

موتورهای جستجو مانند Google و Yahoo! اغلب الگوریتم مربوط به آنها را ده ها بار در ماه به روز می کنید. هنگامی که تغییرات در رتبه بندی خود را مشاهده می کنید ، ناشی از تغییر الگوریتمی یا چیز دیگری خارج از کنترل شما است.

اگرچه اصل کارایی کلیه موتورهای جستجو یکسان است ، اما تفاوت های جزئی بین الگوریتم های مربوط به آنها منجر به تغییرات اساسی در ارتباط نتایج می شود.

کپی رایت SEO چیست؟

SEO Copywriting تکنیکی برای نوشتن متن قابل مشاهده در یک صفحه وب است به گونه ای که خواننده را برای خواندن و همچنین عبارات جستجوی خاص را نیز هدف قرار می دهد. هدف آن رتبه بالا در موتورهای جستجو برای اصطلاحات جستجوی رشته هدفمند است.

همراه با متن قابل مشاهده ، کپی رایت SEO معمولاً سایر عناصر درون صفحه را برای اصطلاحات جستجوی هدفمند بهینه می کند. اینها شامل عنوان ، توضیحات ، برچسب های کلیدی ، سرتیترها و متن جایگزین است.

ایده اصلی در زمینه نگارش SEO ، این است که موتورهای جستجو صفحات اصلی و مفید را می خواهند و نه به صفحات اضافی که اغلب “صفحات درب خروج” نامیده می شوند که تنها با هدف دستیابی به رتبه های بالا ایجاد می شوند.

رتبه موتور جستجو چیست؟

وقتی با استفاده از موتور جستجو هر كلمه كلیدی را جستجو می كنید ، هزاران نتیجه موجود در پایگاه داده خود را نشان می دهد. رتبه بندی صفحه با موقعیت صفحه های وب نمایش داده شده در نتایج موتور جستجو اندازه گیری می شود. اگر یک موتور جستجو صفحه وب شما را در موقعیت اول قرار دهد ، رتبه صفحه وب شما شماره 1 خواهد بود و به عنوان صفحه ای با بالاترین رتبه فرض می شود.

حتما بخوانید :)  معرفی کامل توسعه دهنده بک اند back end

SEO فرایند طراحی و توسعه وب سایت برای دستیابی به رتبه بالا در نتایج موتور جستجو است.

 

سئو On-Page و Off-Page چیست ؟

از نظر مفهومی ، دو روش بهینه سازی وجود دارد:

 • سئو On-Page : شامل ارائه مطالب خوب ، انتخاب کلمات کلیدی خوب ، قرار دادن کلمات کلیدی در مکان های صحیح ، عنوان مناسب به هر صفحه و غیره می باشد.
 • سئو Off-Page :  این شامل ایجاد لینک ، افزایش محبوبیت لینک با ارسال دایرکتوری های باز ، موتورهای جستجو ، تبادل لینک و غیره است.

SEO – تاکتیک ها و روش ها

تکنیک های SEO به دو دسته گسترده تقسیم می شوند:

 • سئو کلاه سفید – تکنیک هایی که موتورهای جستجو بعنوان بخشی از یک طراحی خوب توصیه می کنند.
 • سئو کلاه سیاه – تکنیکی که موتورهای جستجو تأیید نمی کنند و سعی در به حداقل رساندن اثر دارند. این تکنیک ها به عنوان spamdexing نیز شناخته می شوند.

سئو کلاه سفید

اگر دارای ویژگی های زیر باشد ، یک تاکتیک SEO به عنوان White Hat یا کلاه سفید در نظر گرفته می شود:

 • مطابق با دستورالعمل های موتور جستجو است.
 • درگیر هیچ فریبکاری نیست.
 • این اطمینان را می دهد که محتوا که یک موتور جستجوگر فهرست بندی می کند و متعاقباً در رتبه بندی قرار می گیرد ، همان محتوایی است که کاربر مشاهده می کند.
 • این تضمین می کند که باید محتوای صفحه وب برای کاربران ایجاد شود و نه فقط برای موتورهای جستجو.
 • کیفیت مناسب صفحات وب را تضمین می کند.
 • دسترسی به مطالب مفید را در صفحات وب تضمین می کند.

همیشه یک تاکتیک SEO Hat White را دنبال کنید و سعی نکنید بازدید کنندگان سایت خود را فریب دهید. صادق باشید و مطمئناً چیز بیشتری کسب خواهید کرد.

سئو کلاه سیاه – Black Hat or Spamdexing

اگر دارای ویژگی های زیر باشد ، یک تاکتیک SEO به عنوان Black Hat یا Spamdexing در نظر گرفته می شود:

 • تلاش برای بهبود رتبه بندی که توسط موتورهای جستجو رد می شود و یا فریب دادن موتور های جستجو را درگیر می کند.
 • هدایت کاربران از صفحه ای که برای موتورهای جستجو ساخته شده است به صفحه ای که از نظر انسان friendly باشد.
 • هدایت کاربران به صفحه ای که متفاوت از صفحه ای است که موتور جستجو رتبه بندی کرده است.
 • ارائه یک نسخه از یک صفحه به عنکبوت ها / ربات های موتور جستجو و نسخه دیگر به بازدید کنندگان انسان. این روش تاکتیک Cloaking SEO خوانده می شود.
 • با استفاده از متن پنهان یا نامرئی یا با رنگ پس زمینه صفحه ، با استفاده از اندازه قلم کوچک یا مخفی کردن آنها درون کد HTML مانند بخش “بدون قاب”.
 • تکرار کلمات کلیدی در برچسب های متا ، و استفاده از کلمات کلیدی غیر مرتبط با محتوای وب سایت. به این روش پر کردن تگ گفته می شود.
 • محاسبه قرار دادن کلمات کلیدی در یک صفحه برای افزایش تعداد کلمات کلیدی ، تنوع و تراکم صفحه. به این کار keyword stuffing گفته می شود.
 • ایجاد صفحات وب با کیفیت پایین که حاوی محتوای بسیار کمی هستند اما در عوض با کلمات کلیدی و عباراتی بسیار مشابه پر شده اند. به این صفحات Doorway یا Gateway Pages گفته می شود.
 • وب سایت های آینه با میزبانی وب سایت های متعدد – همه با محتوای مفهومی مشابه اما با استفاده از URL های مختلف.
حتما بخوانید :)  نحوه بهینه سازی محتوا برای جستجوی صوتی

برای بهبود رتبه سایت خود ، همیشه از هرگونه تاکتیک فوق که سئو کلاه سیاه نام دارد خودداری کنید. موتورهای جستجو به اندازه کافی هوشمند هستند تا تمام خصوصیات فوق سایت شما را شناسایی کنند و در نهایت سایت شما جریمه می شود و در انتها سایت شما پنالتی و از گوگل حذف می شود. در سئو خیلی مراقب باشید که چه کاری دارید انجام می دهید.

جلسه دوم:

درجلسه دوم در مورد سرفصل های زیر صحبت خواهیم کرد :

 1. SEO – دامنه وب سایت
 2. SEO – و فایل های مرتبط
 3. سئو – طراحی و چیدمان Design & Layout
 4. SEO – کلمات کلیدی بهینه شده

امیدوارم از جلسه اول لذت برده باشید. 🙂

دیدگاه‌ها ۰
ارسال دیدگاه جدید