بک لینک چیست ؟

بک لینک چیست ؟

بک لینک چیست ؛ بک لینک پیوندی است که وب سایت از وب سایت دیگری بدست می آورد. بک لینک ها تأثیر زیادی بر برجستگی وب سایت در نتایج موتور جستجو می گذارند.

به همین دلیل است که آنها برای بهبود رتبه بندی SEO وب سایت بسیار مفید به نظر می رسند. موتورهای جستجو رتبه بندی را با استفاده از چندین عامل برای نمایش نتایج جستجو محاسبه می کنند.

هیچ کس با اطمینان نمی داند موتورهای جستجوی وزن چه مقدار در هنگام لیست نتایج به بک لینک می دهند ، اما آنچه ما به طور مشخص می دانیم این است که آنها بسیار مهم هستند.

بک لینک ها باید طبیعی باشند ، این بدان معنی است که یک وب سایت نباید از راه های مصنوعی برای ایجاد لینک های برگشتی برای وب سایت های خود استفاده کند. کیفیت پیوندها به مراتب مهمتر از کمیت است.

بک لینک مناسب

مثال: وب سایت A یک رستوران است و از وب سایت B که یک وبلاگ یا وب سایت برجسته بررسی مواد غذایی است ، بک لینک به دست می آید. این یک بک لینک با ارزش ، طبیعی و مرتبط است که وب سایت A به دست آورده است.

با توجه به اهمیت بک لینک ها ، اقدامات بد زیادی وجود دارد که از طرف صاحبان وب سایت برای به دست آوردن لینک های بک لینک دنبال می شود. برخی از این روشهای بد عبارتند از: خرید بک لینک ، شبکه تبادل لینک ، فروش بک لینک و غیره. اکثر این شیوه ها توسط موتورهای جستجو توصیه نمی شود.

حتما بخوانید :)  Google Lens اکنون می توانند "ایده های سبک" را با تطبیق موارد پوشاک در اینترنت ارائه دهند

آنها معمولاً وب سایتهایی را که مشکوک به درگیری در چنین شیوه هایی هستند ، دی ایندکس کرده و مجازات می کنند.

از بک لینک به عنوان مکالمه بین وب سایت ها تصور کنید.

 

به عنوان مثال: یک وبلاگ نویس به نام علی مقاله بسیار جالبی را درباره یک رویداد ورزشی می نویسد. یک وبلاگ نویس دیگر به نام زهرا با مقاله علی موافق نیست و در مقاله دیگری برای یک مجله آنلاین درباره آن می نویسد.

او به مقاله علی پیوند می زند تا خوانندگانش بتوانند هر دو دیدگاه را درک کنند. وبلاگ علی بک گراند ارزشمندی پیدا می کند.

از طرف دیگر ، مقاله زهرا محبوب شد و بسیاری از وب سایت های دیگر به مقاله وی پیوند دارند. وب سایت زهرا پیوندهای جدید زیادی به دست می آورد.

حتی اگر علی برای مقاله خود تنها یک بک لینک داشته باشد ، با مقاله لینک دهنده زهرا تولید شده ، لینک بک لینک وی افزایش می یابد.

 

World Wide Web یا به طور خلاصه “وب” ، شبکه ای از صفحات وب است که از طریق لینک ها به یکدیگر متصل می شوند.

هر لینک پیوندی که به یک سند جدید وصل می شود بر رشد کلی وب می افزاید. موتورهای جستجو پیدا کردن این صفحات وب را برای شما آسانتر می کند.

یک صفحه وب که توسط بسیاری از صفحات وب در موضوعات مشابه مرتبط است ، قابل احترام و ارزشمندتر به حساب می آید. در مثال بالا ، مقاله جان باعث ایجاد احترام به ایجاد مکالمه می شود که منجر به پیوند بسیاری از صفحات وب با یکدیگر شده است.

حتما بخوانید :)  7 ابزار برتر جستجوگر بک لینک - معرفی گزینه های رایگان و پولی همراه با مقایسه

بنابراین لینک های بک لینک نه تنها برای احترام یک وب سایت مهم هستند بلکه برای موتورهای جستجو و سلامت کلی کل وب سایت های جهانی نیز مهم هستند.

داشبورد سرور وردپرس همچنین ویجتی با عنوان لینکهای ورودی دارد. این ویجت پیوندهای وب سایت را از وب سایتهای دیگر ، به ویژه وبلاگها نشان می دهد.

از نتایج جستجوی وبلاگ Google استفاده می کند تا پیوندها را نشان دهد. سایر ابزارهای جستجوگر بک لینک آزاد نیز به صورت آنلاین در دسترس هستند که می توان از آنها استفاده کرد تا ببینید چند صفحه به یک صفحه خاص پیوند دارند.

دیدگاه‌ها ۰
ارسال دیدگاه جدید