سئو چیست و هر آنچه که برای شروع کار باید بدانید

سئو چیست و هر آنچه که برای شروع کار باید بدانید

من سامان اعطاسی در ویرا وردپرس تصمیم گرفتم آموزش سئو مقدماتی و هر آنچه که باید برای ورود به دنیای سئو بدانید به صورت کامل به شما عزیزان آموزش بدم. اصلا مهم نیست که شما هیچ اطلاعاتی در مورد سئو ندارید یا هیچ تجربه طراحی سایت ندارید ما اینجا به شما کمک میکنیم که بتوانید کسب و کار آنلاین خود را در موتور های جستجو از جمله گوگل بالا بیاورید.

سئو SEO مخفف Search Engine Optimization به معنی بهینه سازی موتور جستجو می باشد. تمامی فعالیت بهینه سازی صفحات وب یا کل سایت ها به منظور ایجاد رابطه دوستانه بین سایت شما و موتورهای جستجو است ، در نتیجه موقعیت های بالاتری را در نتایج جستجو بدست می آورد.

این آموزش تکنیک های ساده سئو را برای بهبود نتایج صفحات وب شما برای موتورهای جستجو مختلف ، به ویژه برای گوگل ، یاهو و بینگ توضیح می دهیم.

مخاطبان این دوره آموزشی چه کسانی هستند؟

این دوره آموزشی برای مبتدیان تا سطح حرفه ای آماده شده است تا به آنها در درک ویژگی های ساده تا پیچیده اما مؤثر SEO کمک کنیم.

پیش نیازها

ما فرض می کنیم شما از فن آوری های ساده وب مانند HTML ، XHTML ، سبک صفحه (Style Sheet) و غیره آگاه هستید. اگر قبلاً وب سایتی ایجاد کرده اید ، این یک مزیت اضافه است و به شما در درک مفاهیم سئو توضیح داده شده در این آموزش کمک می کند.

 

سئو چیست ؟

همانطور که در بالاتر گفتم SEO مخفف عبارت Search Engine Optimization است. SEO همه چیز در مورد بهینه سازی وب سایت برای موتورهای جستجو است. SEO روشی است برای:

  • طراحی و توسعه یک وب سایت برای رتبه بندی خوب در نتایج موتور جستجو.
  • بهبود حجم و ترافیک جستجو ارگانیک وب سایت از موتورهای جستجو.
  • بازاریابی با درک چگونگی کار الگوریتم های جستجو و بازدید کنندگان انسان که چطوری جستجو می کنند.
حتما بخوانید :)  10 نکته سئو در نوشتن محتوا برای وبسایت

SEO زیرمجموعه بازاریابی موتورهای جستجو است. همچنین از SEO به عنوان حق کپی رایت استفاده می شود ، زیرا بیشتر تکنیک هایی که برای تبلیغ سایت ها در موتورهای جستجو استفاده می شود ، با متن سروکار دارند.

اگر قصد انجام کار با برخی جستجوگرها محبوب را دارید ، ضروری است که درک کنید که موتورهای جستجو چطوری کار می کنند.

موتور جستجو چطوری کار می کنند؟

موتورهای جستجو فعالیتهای مختلفی را برای ارائه نتایج جستجو انجام می دهند.

Crawling یا خزیدن –  به معنی خزیدن بین صفحات مرتبط با وب سایت شما که این کار توسط یک نرم افزار انجام می شود ، به نام خزنده یا عنکبوت (یا Googlebot ، در صورت که Google موتورجستجو گوگل باشد).

Indexing یا فهرست کردن  – به معنی موتور های جستجو از طریقه ربات های خود از سایت شما یک فهرست برای تمام صفحات وب ایجاد میکنند و در سرور های غول پیکر خود نگهداری میکنند تا در نتایج جستجو آنهارا بازیابی کنند. در اصل ، روند Indexing ، شناسایی کلمات و عباراتی است که به بهترین وجه توصیف صفحه سایت شما می باشد.

Processing یا پردازش – هنگامی که یک درخواست جستجو می آید ، موتور جستجو آن را پردازش می کند ، یعنی رشته جستجو را در درخواست جستجو با صفحات فهرست شده در بانک اطلاعات مقایسه می کند.

Calculating Relevancy یا محاسبه ارتباط – این احتمال وجود دارد که بیش از یک صفحه شامل رشته جستجو باشد ، بنابراین موتور جستجو محاسبه ارتباط هر یک از صفحات موجود در فهرست خود را با رشته جستجو شروع می کند.

حتما بخوانید :)  فایل های XML Sitemaps را از کش شدن در وردپرس جلوگیری کنیم

Retrieving Results یا بازیابی نتایج – آخرین مرحله در فعالیت های موتور جستجو بازیابی بهترین نتایج همسان است. در اصل ، این چیزی نیست جز نمایش دادن آنها در مرورگر به این صورت که نصبت به رشته یا کلمه ای که کاربر جستجو کرده بهترین نتایج را به ترتیب سطح ارائه کند.

 

موتورهای جستجو مانند Google و Yahoo! اغلب الگوریتم مربوط به آنها را ده ها بار در ماه به روز می کنند. هنگامی که تغییرات در رتبه بندی خود را مشاهده می کنید ، ناشی از تغییر الگوریتمی یا چیز دیگری خارج از کنترل شما است.

اگرچه اصل کارایی کلیه موتورهای جستجو یکسان است ، اما تفاوت های جزئی بین الگوریتم های مربوط به آنها منجر به تغییرات اساسی در ارتباط نتایج می شود.

 

سئو کپی رایتینگ چیست؟

SEO Copywriting تکنیکی برای نوشتن متن قابل توجه در یک صفحه وب است به گونه ای که خواننده را از عنوان محتوا تا انتها مطلب جلب توجه کند و جذاب باشد که خواننده آن محتوا را کامل بخواند از کلمه کلیدی گرفته عنوان مناسب سر تیر های مناسب و غیره که عبارات جستجو خاص را هدف خود قرار می دهد که در رتبه های بالای موتور های جستجو قرار بگیرند

 

همراه با متن قابل مشاهده ، SEO Copywriting معمولاً سایر عناصر موجود در صفحه را برای اصطلاحات جستجوی هدفمند بهینه می کند. اینها شامل عنوان ، توضیحات ، برچسب های کلیدی ، عنوان ها و متن جایگزین است.

ایده اصلی در زمینه نگارش SEO ، این است که موتورهای جستجو صفحات اصلی را می خواهند و نه به صفحات اضافی که اغلب با نام “doorway pages” خوانده می شوند و تنها با هدف دستیابی به رتبه های بالا ایجاد می شوند.

حتما بخوانید :)  ۱۰ افزونه کد نویسی عالی برای VSCode

 

رنک موتور جستجو چیست؟

وقتی با استفاده از موتور جستجو هر كلمه كلیدی را جستجو می كنید ، هزاران نتیجه موجود در پایگاه داده خود را نشان می دهد. رتبه بندی صفحه با موقعیت صفحه های وب نمایش داده شده در نتایج موتور جستجو اندازه گیری می شود. اگر یک موتور جستجو صفحه وب شما را در موقعیت اول قرار دهد ، رتبه صفحه وب شما شماره 1 خواهد بود و به عنوان صفحه ای با بالاترین رتبه فرض می شود.

SEO فرایند طراحی و توسعه وب سایت برای دستیابی به رتبه بالا در نتایج موتور جستجو است.

دیدگاه‌ها ۰
ارسال دیدگاه جدید