وردپرس 5.4 بارگذاری تنبل را به همه تصاویر اضافه می کند

وردپرس 5.4 بارگذاری تنبل را به همه تصاویر اضافه می کند

وردپرس اعلام کرد که وردپرس 5.4 ممکن است به طور پیش فرض دارای بارگذاری تنبل باشد. این ویژگی “بارگذاری تنبل” HTML را در تمام عناصر IMG فعال می کند. ناشران وردپرس دیگر نیازی به استفاده از افزونه های جاوا اسکریپت یا شخص ثالث برای بارگذاری تنبل تصاویر ندارند.

 

بارگذاری تنبل – Lazy loading

ویژگی HTML بارگذاری تنبل به مرورگر می گوید قبل از بارگیری یک تصویر صبر کند یا بلافاصله آن را بارگیری کند. برای تحقق این امر نیازی به جاوا اسکریپت نیست.

 

سه نوع بارگذاری تنبل وجود دارد اما فقط دو مورد که واقعاً مهم هستند که به شرح زیر می باشد :

 

  1. Lazy
  2. Eager

 

Lazy ، که به صورت پیش فرض در وردپرس 5.4 فعال خواهد شد ، به معنای صبر کردن تا مشاهده مرورگر کاربران قبل از بارگیری در فاصله مشخص است. این رفتار باعث می شود سرعت یک تجربه کاربران در سایت های وردپرس تسریع شود.

ویژگی “Eager” به مرورگر می گوید که بلافاصله تصویر را بارگیری کند.

 

وردپرس 5.4 تاریخ انتشار

وردپرس 5.4 در حال حاضر قرار است در 31 مارس 2020 منتشر شود. بسته به میزان آمادگی نسخه ، این تاریخ امکان تغییر دارد. اما وردپرس در مورد مهلت های آنها بسیار خوب عمل کرده است.

مطابق اعلام وردپرس:

 

این اجرای می کوشد تصاویر را با بارگذاری تنبل به طور پیش فرض فعال کند و ویژگی بارگیری را با تنبلی در برچسب های img زیر ارائه دهد:

تصاویر در محتوای پست
تصاویر در گزیده های پست
تصاویر در نظرات
تصاویر در محتوای ابزارک متن
تصاویر مجزا از طریق wp_get_attachment_image ()
تصاویر آواتار از طریق get_avatar ()

توجه داشته باشید که بارگذاری = “تنبلی” فقط در صورتی اضافه می شود که برچسب مربوطه هنوز ویژگی بارگیری را نداشته باشد. به عبارت دیگر ، برای جلوگیری از بارگیری یک تصویر ، توصیه می شود بارگیری = “Eager” را مشخص کنید. “

 

حتما بخوانید :)  چگونگی ردیابی دسته بندی وردپرس و تجزیه و تحلیل برچسب (راه آسان)

با توجه به نظرات وردپرس ، ویژگی های بارگذاری تنبل به روشی اجرا می شود که حذف آنها آسان است. این امر در شرایطی ضروری است که مرورگرهای آینده بدون نیاز به ویژگی بارگیری ، همه تصاویر را به صورت پیش فرض بارگذاری کنند.

 

گوگل از طریق Web.dev اعلام کرده است که قصد دارد بارگذاری تنبل به طور خودکار در هنگام مرورگر در حالت Lite (که قبلاً با عنوان Data Saver شناخته شده بود) بارگذاری کند.

تست درایو WordPress Lazy-Loading

تیم وردپرس رسما یک افزونه بارگذاری تنبل وردپرس را برای اهداف آزمایش طراحی کرده است. ناشران که می خواهند آن را آزمایش کنند و بازخورد بدهند ، از این افزونه استقبال می کنند و امتحان می کنند.

 

دیدگاه‌ها ۰
ارسال دیدگاه جدید