6 اشتباه رایج مبتدی ها در وردپرس

6 اشتباه رایج مبتدی ها در وردپرس

قرار است که در این مقاله به آموزش مبحث بررسی 6 اشتباه رایج مبتدی ها در وردپرس برای شما عزیزان بپردازیم. وردپرس ، به عنوان CMS ، برای افرادی که تازه اولین وب سایت خود شروع به کار می کنند بسیار مناسب است. نیازی به نوشتن کد برای کاربران نیست ، مدیریت SEO آسان است. با این وجود ، چند اشتباه بسیاری از مبتدیان در وردپرس وجود دارد. در حقیقت ، صادقانه بگویم ، این اشتباهات نه تنها توسط مبتدیان انجام می شود. به همین دلیل وقت آن است که من در اینجا چندین اشتباه معمول (مبتدی) را در وردپرس به اشتراک گذاشتم.

وردپرس یک موضوع جدید است که تاکنون هیچ تجربه ای در کار با آن نداشتید؟ نگران نباشید! ویراوردپرس در کنار شماست تا از مقدماتی ترین مراحل تا مراحل حرفه ای و پیشرفته را بصورت رایگان به شما آموزش دهیم. با ما همراه باشید تا به شما آموزش دهیم که چگونه سایت خود را ایجاد کنید و بتوانید سایت های جدید طراحی کنید و آن را مدیریت کنید.

1- عدم تغییر نام پیوندها

خوب است قبل از شروع استفاده از WordPress در مورد نوع پیوندهای خود فکر کنید. پیوندهای همیشکی (نامی که قبلاً به آن داده شده است) به معنای دائمی بودن است. بنابراین ، پس از تنظیم آنها ، دیگر نباید آنها را تغییر دهید.

اما اگر تصمیم دارید پیوندها را تغییر دهید ، آدرسهای اینترنتی شما تغییر خواهد کرد. این بدان معناست که موتورهای جستجو دیگر نمی توانند پستهای شما را پیدا کنند ، زیرا پیوندهای قدیمی را فهرست کرده است. بازدیدکنندگان که از طریق موتورهای جستجو به سایت شما می آیند با پیغام خطایی در سایت شما قرار می گیرند و می گویند این صفحه یافت نشد. پیام خطای 404 . شما باید از این ارور ها جلوگیر کنید با تصمیم درست.

حتما بخوانید :)  آموزش تصویری وردپرس صفر تا صد - جلسه دوم

در هنگام تصمیم گیری در مورد ساختار پیوند ، گزینه های زیادی برای انتخاب دارید. با این حال ، در بیشتر موارد ، ساده ترین مورد فقط با انتخاب /%postname%/ برای لینک SEO-friendly  کافی است.

1- عدم تغییر نام پیوندها

2. فراموش کردن برای به روز رسانی

در وردپرس ، تمام افزونه ها و قالب ها ، پیگیری همه به روزرسانی هایی که وب سایت به آن احتیاج دارد سخت است. به خصوص اگر همه چیز به طور روان کار می کند ، می توان در فواصل زمانی لازم برای پردازش آن به روزرسانی ها اقدام فوری کنید.

اما به روزرسانی افزونه ها ، قالب ها و خود وردپرس از مهمترین کارهایی است که شما به عنوان یک مالک سایت انجام داده اید. به روزرسانی ها نه تنها ویژگی های جدید را به همراه می آورند بلکه اغلب اوقات اشکالات و مشکلات امنیتی را برطرف می کنند. بدترین چیزی که می خواهید اتفاق بیفتد اینست که با یک سایت هک شده روبرو شوید ، درست است؟

3. داشتن پلاگین های خیلی زیاد

بیش از پنجاه هزار پلاگین در مخزن وردپرس موجود است ، بنابراین گزینه های زیادی برای انتخاب دارید. که نصب هر افزونه را برای هر چیز کوچکی که می توانید به آن فکر کنید بسیار وسوسه انگیز می کند. اما این بدون هزینه نیست

نه تنها مجبور خواهید بود تمام این افزونه ها را به روز نگه دارید بلکه خطرات دیگری نیز وجود دارد. خیلی از افزونه ها که کارهای فانتزی انجام می دهند احتمالاً سایت شما را کند می کنند ، این بدان معنی است که شما ممکن است به یک وب سایت آهسته و کند ختم شوید. بنابراین ، قبل از نصب افزونه جدید ، با دقت ارزیابی کنید.

حتما بخوانید :)  10 استراتژی مهم سئو وردپرس

از نظر فنی ، یک افزونه می تواند کل سایت شما را پیچیده کند. بنابراین فقط به تعداد افزونه ها مربوط نمی شود بلکه در مورد مراقبت از مواردی که به سایت خود اضافه می کنید نیز دقت نمی شود ان مورد یکی از نکات مهم در 6 اشتباه رایج مبتدی ها در وردپرس میباشد.

داشتن پلاگین های خیلی زیاد

 

4- عدم ایجاد child theme هنگام ایجاد تغییرات

هنگام نصب وب سایت وردپرس خود برای اولین بار ، یکی از قالب های پیش فرض وردپرس را دریافت می کنید. و شاید این قالب متناسب با نیاز شما نباشد. بنابراین شما در جستجوی یک قالب جدید هستید.

شما یک قالب جدید پیدا کرده اید ، آنرا نصب کرده اید و خوب است. اما بعد از مدتی متوجه می شوید که می خواهید چند چیز را تغییر دهید. قبل از اینکه به نحوه تغییر موضوع خود بپردازید ، باید یک child theme ایجاد کنید و تغییرات خود را در child theme ایجاد کنید. با انجام این کار ، شما مطمئن خواهید بود که وقتی قالب اولیه شما به روزرسانی های مختلف را مشاهده می کند ، تمام تغییرات خود را از دست نمی دهید.

اگر پیوندهای مربوط به پاراگراف قبلی را دنبال می کنید ، می توانید یاد بگیرید که چگونه  child theme خود را ایجاد کنید. اما ، مانند بسیاری از موارد درون وردپرس ، افزونه ای نیز وجود دارد که این کار را برای شما انجام می دهد.

به هر حال ، یک شانس بزرگ وجود دارد که شما فقط می خواهید برخی از تغییرات CSS را انجام دهید و سفارشی سازی برای این کار کافی است. این همچنین یک روش اثبات آینده برای تغییر چیزها در مورد قالب شما است.

حتما بخوانید :)  فایل .htaccess چیست

5- حذف محتوای به روش اشتباه</h3>

این مورد یکی از مهمترین 6 اشتباه رایج مبتدی ها در وردپرس است؛ یکی از شایع ترین اشتباهات هنگامی رخ می دهد که سایت خود را راه اندازی کنید. ممکن است بخواهید پست یا صفحه را حذف کنید. آنها ممکن است دیگر به هدفی که قبلاً انجام داده اند عمل نکنند و منطقی است که آنها را حذف کنیم.

با این حال ، از آنجا که موتورهای جستجو سایت شما را فهرست بندی کرده اند ، محتوای حذف شده در سایت شما باعث بروز ارور 404 صفحه بدنام می شود: صفحه یافت نشد. بنابراین ، مطمئن شوید که صفحات در سایت خود را به روشی صحیح پاک می کنید. از طریق افزونه Yoast SEO Premium این مشکل را برای شما حل می کند. می توانید از این افزونه سئو حرفه ای کمک بگیرید.

عدم ایجاد child theme هنگام ایجاد تغییرات

6. عدم حذف محتوای پیش فرض

با نصب وردپرس ، وردپرس یک “صفحه نمونه” و “سلام جهان” را برای شما ایجاد می کند. اطمینان حاصل کنید که صفحه نمونه پیش فرض را از طریق فهرست صفحه ها و ارسال “سلام جهان” از طریق فهرست پیام ها حذف کنید.

این اشتباهات را نکنید!

آنجا آن را دارید. اینها رایج ترین اشتباهاتی است که در وردپرس ایجاد شده است. اگرچه ممکن است شما به مواردی که در اینجا ذکر شده توجه کرده باشید که فقط اشتباهاتی نیست که مبتدیان مرتکب آن شوند. حتماً از این موارد جلوگیری کنید و به خوبی با سایت وردپرس خود در ارتباط هستید.

هنوز با یک سؤال مربوط به وردپرس روبرو هستید؟ سوالات خود را می توانید از در همین پست بپرسید و ما در ویرا وردپرس به شما پاسخ خواهیم داد. مثل همیشه در کنارتان هستیم 🙂

دیدگاه‌ها ۰
ارسال دیدگاه جدید