20 مهارت اساسی برای بازاریابان دیجیتال

20 مهارت اساسی برای بازاریابان دیجیتال

صنعت بازاریابی دیجیتال شامل افرادی است که هر نوع کار را بصورت آنلاین انجام می دهند ، خواه رسانه اجتماعی باشد یا بازاریابی ایمیل. در بسیاری موارد ، مناطق متعدد با هم همپوشانی دارند.

وقتی کار خودم را در صنعت شروع کردم ، به عنوان یک سئو کلی گرا آموزش دیدم ، بنابراین مجبور شدم مسائل فنی ، PPC ، ایجاد لینک و ایجاد محتوا را مدیریت کنم. رسانه های اجتماعی امروز واقعه مهمی نبوده اند.

امروز ، من در یک حوزه تخصص دارم. بسیاری از متخصصان سئو که می شناسم نیز در یک تکه باریک از صنعت فعالیت می کنند.

من خودم را خوشبخت می دانم که چنین پیش زمینه گسترده ای داشته ام. من فکر می کنم این ایده به من بهتر از چگونگی همه در کنار هم قرار داد.

من همچنین آموخته ام که چقدر مهم است که در مورد کارهایی که در حال حاضر انجام نمی دهید اطلاعات بیشتری کسب کنید. این تنها می تواند به شما کمک کند ، و احتمالاً حرفه شما را پیش ببرد.

مهارتهای نرم

بسیاری از افراد با مهارت های نرم و لازم برای انجام یک کار عالی وارد بازاریابی می شوند.

در اینجا 10 مهارت نرم وجود دارد که به نظرم مهمترین آنها برای بازاریابان دیجیتال است.

1. کنجکاوی

من وقتی کارمندی می خواهیم که اطلاعات بیشتری کسب کند ، آن را دوست دارم.

جنبه های بسیاری از بازاریابی دیجیتال وجود دارد ، بسیاری از مناطق طاقچه کوچک ، و اشتیاق دانش بیشتر در مورد چگونگی آن همه در کنار هم واقعاً شما را در هر نقش خود بهتر می کند.

2. سرسختی

اگر به راحتی تسلیم شوید ، بازاریابی دیجیتال احتمالاً زمینه ای برای شما نخواهد بود.

شما ممکن است برای رتبه بندی یک سایت کار کنید و یک به روزرسانی شما را خرد می کند. شما ممکن است ایده هایی را که رد می شود مطرح کنید. ممکن است از شما خواسته شود که بدانید چرا یک سایت خوب عمل نمی کند.

هر روز چیز جدیدی وجود دارد ، و این چیزی است که همه را جالب می کند.

3. تمایل به گوش دادن و یادگیری

من بارها اشتباه کرده ام که دیوانه است. اگر فکر کنند که من اشتباه می کنم ، کارمندان من می دانند که نظرات خود را با من استدلال می کنند ، و من یاد گرفته ام که واقعاً به آنچه می گویند اعتماد داشته باشم.

من به مشتریها دستورالعمل داده ام که فکر نمی کنم نتیجه بگیرند اما من آنها را امتحان می کنم ، و غالباً تعجب کرده ام. فکر کردن که همه چیز را می دانید به این معنی است که شما فرصتی برای بهتر شدن ندارید.

4. سازگاری

بسته به فهرست مشتری ما ، با تیم من ، تکالیف می توانند از ماه به ماه دیگر متفاوت باشند.

ممکن است آنها یک ماه در یک مشتری مالی کار کنند و سپس باید به یک مشتری مسافرتی مراجعه کنند. ممکن است آنها نیاز داشته باشند که به یک مشتری دیگر که هرگز در آن کار نکرده اند ، کمک کنند.

حتما بخوانید :)  چگونگی نوشتن محتوا برای وب سایت - 10 نکته سئو در نوشتن محتوا

وقتی من برای اولین بار شروع به کار کردم ، به طور همزمان به جستجوگرها ، نوشتن مطالب و PPC فنی می ریزم. همیشه این احتمال وجود دارد که شما نیاز به انجام کار دیگری یا اضافی داشته باشید تا بتوانید برای آن نیز آمادگی داشته باشید.

5. قابلیت Multitask

همیشه در بازاریابی دیجیتال یک تن از موارد به یکباره اتفاق می افتد.

شما می خواهید جدیدترین مقالات را بخوانید ، آخرین توییت های مربوطه را مشاهده کنید ، کار خود را انجام دهید ، بفهمید که چگونه کاری را به روشی متفاوت انجام دهید که باعث صرفه جویی در وقت ، انجام گزارش و غیره می شود.

اگر نتوانید چند وظیفه خوبی داشته باشید به سرعت عقب خواهید افتاد.

6. همدلی

توانایی دیدن چیزها از دیدگاه شخص دیگر برای بازاریابی از هر نوع ضروری است. درک این مسئله که چرا شخصی به روشی خاص فکر می کند مهم است.

همدلی آنقدر مهم است که من یک مقاله کامل درباره آن نوشتم.

7. همراهی با دیگران

من با افراد دشوار بسیاری کار کردم که در کنار هم بودن با دیگران مشکل داشتند.

حقیقت سخت این است: هیچ کس نمی خواهد با کسی که غیرممکن بودن در اطراف باشد همکاری کند.

در دنیای بازاریابی دیجیتال ، شخصی است که می تواند شما را در نقش شما جایگزین کند. تمام چیزی که طول می کشد کمی آموزش است.

اگر برنامه نویس هستید که در یک مکعب برنامه نویسی می کنید ، ممکن است با آن فاصله بگیرید. اما اگر با مشتری روبرو هستید ، یا با تیم های دیگر همکاری زیادی می کنید ، دشوار است که اگر در برخورد با آنها مشکل دارید مردم را به گوش شما گوش دهند.

8. اخلاق کاری قوی

بدیهی است که در اکثر مشاغل به این امر احتیاج دارید. اما اگر شما کاری مانند ساختن لینک انجام می دهید ، هرگز نمی خواهید خوب کار کنید مگر اینکه بخواهید سخت کار کنید. این کار گاهی اوقات ناامیدکننده و خسته کننده است.

هنگامی که بازاریابی شکست بخورد ، شروع کار بسیار دشوار است. شما به اشکال مختلف با موانع جاده ای روبرو خواهید شد ، بنابراین تلاش برای ادامه تلاش و امتناع امری بسیار مهم است.

9. صداقت

یکی از اشیاء حیوان خانگی من زمانی است که کسی نمی تواند به اشتباه اعتراف کند. شما همیشه پیدا خواهید شد

ما یک زن و شوهر کارمند داشتیم که ساعت کار را ترک می کردند و فکر می کردند مثلاً گرفتار آنها نمی شوند. ما با یک نفر دیگر از یک ایالت دیگر تماس گرفته ایم و وانمود می کنیم که من فقط آنها را در دفتر ندیده ام.

مردم چیزهای کاملاً عصبانی می گویند. با داشتن تعداد زیادی از افراد موجود برای جایگزینی شما ، صادق نبودن مسخره است.

حتما بخوانید :)  بازاریابی دیجیتال چیست؟

10. قادر به گفتن “من نمی دانم”

من نمی دانم که چرا این خیلی سخت است ، اما به نظر می رسد

من یک بار برای شخصی کار کردم که به من گفت هرگز اعتراف نکن که چیزی نمی دانم.

مسخره است.

شما یاد نمی گیرید مگر اینکه اعتراف کنید که همه چیز را نمی دانید. اگر چیزی را نمی دانم می خواهم درون آن حفر کنم و آن را کشف کنم. من این را نمی دانم که شرم آورم و همه چیز را نمی دانم.

من هرگز کمتر به کسی فکر نکرده ام که اعتراف کند چیزی را نمی داند. با اطلاعات زیادی که مرتباً به ما پرتاب می شود ، ادامه کار غیرممکن است.

مهارت های سخت

مهارت های سخت مهارت هایی است که می توان آنها را آموزش داد.

در اینجا 10 مهارت سخت قابل دستیابی برای بازاریاب های دیجیتال وجود دارد – و مواردی که می توانند به شما کمک کنند دانش گسترده تری در صنعت ایجاد کنید.

11. چگونه خوب جستجو کنیم

مردم دائماً سؤالاتی را مطرح می کنند که می توانند به راحتی گوگل کنند. این می تواند زمان زیادی را هدر دهد.

شما باید بتوانید برای جستجوی اطلاعات حفر شوید و با جستجوی جستجوی خود بهتر شوید ، بنابراین نمی توانید از اطلاعات بی اهمیت اطلاعاتی دریابید.

ما کارمندانی داشتیم که شروع به کار بر روی مشتری جدید کرده و از من ایمیل می خواستند که توضیح دهد مثلاً برای یک کالای خاص استفاده شده است.

سپس من وقت خودم را صرف Googling می کنم و آنرا فهم می کنم ، و دوباره به ایمیل ارسال می کنم. من بیشتر از این که از شخص دیگری بخواهم این کار را برای من انجام دهد ، تحقیق خودم را انجام می دهم.

12. با استفاده از اکسل

حداقل شما باید بتوانید توابع اصلی را در اکسل انجام دهید ، اما بسته به شغل خود ، شما عاقلانه می آموزید که چگونه به طور کارآمد با مجموعه های بزرگی از داده ها رفتار کنید.

از داده های کلمه کلیدی گرفته تا لینک دهنده ، دریافت اطلاعات مورد نظرتان بدون استفاده از توابع پیشرفته دشوار است.

13. انجام تحقیق و جمع آوری داده ها

به احتمال زیاد شما نیاز دارید که در بعضی از زمان داده ها را از منابع مختلف بیرون بکشید. ممکن است مجبور شوید یک وب سایت را ممیزی کنید.

ابزارهای زیادی در آنجا وجود دارد و منابع زیادی برای کسب اطلاعات وجود دارد. این بسیار مهم است که شما می توانید بفهمید که در کجا باید جستجو کنید و چگونه می توانید به آنچه نیاز دارید برسید

در صورت ایجاد محتوا ، باید بتوانید اطلاعات را پیدا کرده و تأیید کنید.

14. با استفاده از Google Analytics

می توانید آنقدر اطلاعاتی را از Google Analytics بدست آورید که عصبانیت نیست که سعی کنید آنرا انجام دهید.

حتما بخوانید :)  Google Lens اکنون می توانند "ایده های سبک" را با تطبیق موارد پوشاک در اینترنت ارائه دهند

اگر Google اطلاعاتی راجع به سایت خود در اختیار شما قرار می دهد ، لازم است که از آن استفاده کنید. از مشاهده ترافیک گرفته تا ردیابی تبدیل ها ، این یک ابزار ضروری است و این برنامه رایگان است.

15. استفاده از ابزار حداقل SEO حداقل

خارج از Google Analytics ، خوب است بدانید که چگونه می توانید حداقل از یک ابزار بازاریابی دیجیتالی استفاده کنید که می تواند یک مجموعه داده دیگر را در اختیار شما قرار دهد.

من از چند استفاده می کنم زیرا هر یک از نقاط قوت خود را دارد. جالب است بدانید که از این ابزارها و گزارشهای آنها چقدر می توانید اطلاعات کسب کنید.

16. تجزیه و تحلیل اثربخشی تلاشهای شما

برخی افراد پیشرفت را با افزایش ترافیک اندازه گیری می کنند. برخی مانند تبدیل.

KPI های شما هر چه هستند ، باید بدانید که چگونه آنها را با اطمینان ردیابی کنید.

17. ارتباطات

چه از طریق نوشتن و چه صحبت کردن بهتر ارتباط برقرار کنید ، مهارتهای خوب ارتباطی کاملاً مهم هستند.

کارمندان من کارگر از راه دور هستند و هیچ یک از مشتری های من در هیچ جایی در نزدیکی من نیستند ، بنابراین من وقت زیادی را برای همه و با ایمیل ارسال می کنم.

به نظر می رسد مهارت های ارتباطی خوبی برای برخی از افراد به وجود آمده است. اگر شما یکی از آنها نیستید ، مطمئناً کاری است که می توانید برای بهبود کار کنید.

18. دریابید که چه چیزی ادامه دارد و چه اشتباهی انجام شده است

اگر به طور ناگهانی میزان ترافیک کاهش یابد یا نرخ گزاف گویی به طرز چشمگیری افزایش یابد ، مهم است که بدانید چگونه شروع به پیگیری دلایل احتمالی کنید.

همه چیز دلیل زنگ خطر نیست. ممکن است توضیحی منطقی برای آنچه می بینید وجود داشته باشد.

شما فقط باید بدانید که در کجا جستجو کنید و چگونه می توانید اطلاعات کافی را کسب کنید تا بتوانید به راحتی از آنچه اتفاق می افتد ایده بگیرید و سپس شروع به اصلاح آن کنید.

19. با استفاده از خزنده

چندین ابزار خزنده عالی در دسترس است. خود را با حداقل یکی از آنها آشنا کنید.

حتی اگر با کار خود خیلی فنی نمی شوید ، فقط قادر به کسب اطلاعات در مورد تغییر مسیرها یا محتوای تکراری می توانید فوق العاده مفید باشد.

20- کدگذاری یا درک کد

اگرچه مهارت های برنامه نویسی پیشرفته تر قطعاً مفید هستند ، اما فکر می کنم همه متخصصان سئو حداقل باید HTML اصلی را بدانند.

برنامه نویسی به شما می آموزد که چگونه منطقی فکر کنید و مهارتهای حل مسئله را بهبود می بخشد.

حتی اگر هرگز فرصتی برای کد نویسی نداشته باشید ، بهتر می توانید از طریق مشکلات فکر کنید.

دیدگاه‌ها ۰
question