بازاریابی دیجیتال چیست؟

بازاریابی دیجیتال چیست؟

بازاریابی دیجیتال چیست؟

بازاریابی دیجیتال شامل کلیه تلاشهای بازاریابی است که از یک وسیله الکترونیکی یا اینترنت استفاده می کند. مشاغل برای ارتباط با مشتریان فعلی و آینده نگر ، از کانالهای دیجیتالی مانند موتورهای جستجو ، رسانه های اجتماعی ، ایمیل و وب سایتهای دیگر بهره می گیرند.

بازاریابی دیجیتال با بازاریاب فصلی و مویرگی اختلافات جزئی دارد شرایط بازاریابی دیجیتال در کشور های مختلف متفاوت هست و در ایران هم قطعا متفاوت در بعضی از شرایط در زمینه بازاریابی دیجیتال ممکن است یک ابزار در یک کشور بسیار کاربردی باشه ولی در کشور دیگه اون ابزار هیچ ارزشی نداشته باشد.

پس دقیقا قرار نیست هرکاری که در ایران عمل میکند در کشور دیگر هم جواب بدهد.

چرا بازاریابی دیجیتال؟

در حالی که بازاریابی سنتی ممکن است در تبلیغات چاپی ، ارتباط تلفنی یا بازاریابی فیزیکی وجود داشته باشد ، بازاریابی دیجیتال می تواند بصورت الکترونیکی و آنلاین رخ دهد. این بدان معنی است که تعدادی از فرصت های بی پایان برای برند ها از جمله ایمیل ، فیلم ، رسانه های اجتماعی یا فرصت های بازاریابی مبتنی بر وب سایت وجود دارد.

از آنجا که بازاریابی دیجیتال گزینه ها و استراتژی های زیادی با آن دارد ، می توانید با بودجه مختلفی از انواع روشهای بازاریابی استفاده کنید. با استفاده از بازاریابی دیجیتال ، می توانید از ابزارهایی مانند داشبورد آنالیز نیز استفاده کنید تا موفقیت و ROI کمپین های خود را بیش از آنچه که ممکن است با یک محتوای تبلیغاتی سنتی – مانند بیلبورد یا تبلیغات چاپی – داشته باشید ، نظارت کنید.

چگونه یک تجارت بازاریابی دیجیتال را تعریف می کند؟

بازاریابی دیجیتال با استفاده از تاکتیک ها و کانال های دیجیتالی بی شمار برای ارتباط با مشتریان در جایی که بیشتر وقت خود را می گذرانند تعریف می شود: بصورت آنلاین. از خود وب سایت گرفته تا دارایی های تجاری برند تجاری آنلاین – تبلیغات دیجیتالی ، بازاریابی ایمیل ، بروشور آنلاین و غیره – طیفی از تاکتیک ها وجود دارد که زیر چتر “بازاریابی دیجیتال” قرار گرفته است.

حتما بخوانید :)  10 راهکار برتر بازاریابی محتوا در سال 2019

بهترین بازاریاب های دیجیتال تصویری روشنی از نحوه پشتیبانی هر کمپین بازاریابی دیجیتال از اهداف اصلی خود دارند. و بسته به اهداف استراتژی بازاریابی خود ، بازاریابان می توانند از طریق کانال های رایگان و پولی که در اختیارشان است از یک کمپین بزرگتر حمایت کنند.

به عنوان مثال ، یک بازاریاب محتوا می تواند مجموعه ای از پست های وبلاگ ایجاد کند که در ایجاد کتابهای الکترونیکی جدیدی که اخیراً ایجاد کرده است ، ایجاد شود. بازاریاب رسانه های اجتماعی این شرکت ممکن است به تبلیغ این پست های وبلاگ از طریق پست های ایجاد شده و ارگانیک در حساب های رسانه های اجتماعی این تجارت کمک کند. شاید بازاریاب ایمیل یک کمپین ایمیل ایجاد کند تا برای کسانی که کتاب الکترونیکی را دریافت می کنند اطلاعات بیشتری درباره این شرکت ارسال کند. ما در یک دقیقه بیشتر در مورد این بازاریاب های دیجیتال خاص صحبت خواهیم کرد.

نمونه بازاریابی دیجیتال

 1. بازاریابی بهینه سازی موتور جستجوگرها (SEO)
 2. بازاریابی محتوا
 3. بازاریابی رسانه ای اجتماعی
 4. پرداخت هر کلیک (PPC)
 5. بازاریابی وابسته
 6. تبلیغات بومی
 7. اتوماسیون بازاریابی
 8. بازاریابی ایمیل
 9. بازاریابی آنلاین
 10. بازاریابی ورودی داخلی

در اینجا سریع به برخی از رایج ترین تاکتیک های بازاریابی دیجیتال و کانال های درگیر در هر یک می پردازیم.

بهینه سازی موتور جستجو (SEO)

این فرآیند بهینه سازی وب سایت شما برای “رتبه” بالاتر در صفحات نتایج موتور جستجو است ، در نتیجه میزان ترافیک ارگانیک (یا رایگان) وب سایت شما افزایش می یابد. کانال هایی که از SEO بهره می برند شامل وب سایت ها ، وبلاگ ها و اینفوگرافیک ها هستند.

به منظور ایجاد ترافیک واجد شرایط به وب سایت شما ، چندین روش برای نزدیک شدن به سئو وجود دارد. این شامل:

حتما بخوانید :)  چگونگی نوشتن محتوا برای وب سایت - 10 نکته سئو در نوشتن محتوا

On Page SEO: این نوع سئو هنگام جستجوی وب سایت روی کلیه مطالبی که “در صفحه” وجود دارد متمرکز می شود. با تحقیق در مورد کلمات کلیدی برای حجم جستجو و قصد (یا معنی) آنها ، می توانید به سؤالات خوانندگان پاسخ دهید و در صفحات نتایج موتور جستجو (SERPs) رتبه بندی کنید که این سوالات ایجاد می کنند.

SEO off page: این نوع سئو هنگام جستجو برای بهینه سازی وب سایت خود بر کلیه فعالیت هایی که انجام می شود “خارج از صفحه” است. “چه فعالیتی در وب سایت شخصی من نمی تواند بر رتبه من تأثیر بگذارد؟” ممکن است بپرسید پاسخ پیوندهای ورودی است ، همچنین به عنوان بک لینک شناخته می شود. تعداد ناشرانی که به شما پیوند دارند ، و “اقتدار” نسبی آن ناشران ، تا چه اندازه بر کلمات کلیدی مورد نظر خود تأثیر می گذارد. با برقراری ارتباط با سایر ناشران ، نوشتن پست های مهمان در این وب سایت ها (و پیوند دادن به وب سایت خود) و جلب توجه خارجی ، می توانید از بک لینک های مورد نیاز برای جابجایی وب سایت خود بر روی تمام SERP های مناسب استفاده کنید.

Technical SEO : این نوع SEO بر روی پس زمینه وب سایت شما و نحوه کدگذاری صفحات شما تمرکز دارد. فشرده سازی تصویر ، داده های ساخت یافته و بهینه سازی پرونده های CSS ، همه اشکال SEO فنی هستند که می توانند سرعت بارگذاری وب سایت شما را افزایش دهند – یک عامل مهم رتبه بندی در نظر موتورهای جستجو مانند Google.

بازاریابی محتوا

این اصطلاح به معنای ایجاد و ارتقاء دارایی های محتوا به منظور ایجاد آگاهی از برند ، رشد ترافیک ، تولید سرب و مشتریان است. کانالهایی که می توانند در استراتژی بازاریابی محتوای شما نقش ایفا کنند عبارتند از:

 • پست های وبلاگ: نوشتن و انتشار مقالات در وبلاگ شرکت به شما کمک می کند تا تخصص صنعت خود را نشان داده و ترافیک جستجوی ارگانیک را برای تجارت خود ایجاد کنید. این در نهایت به شما فرصت بیشتری می دهد تا بازدید کنندگان وب سایت را به تیم فروش خود تبدیل کنید.
 • کتابهای الکترونیکی : کتابهای الکترونیکی و مطالب با فرم طولانی مشابه به آموزش بیشتر بازدید کنندگان وب سایت کمک می کند. همچنین این امکان را به شما می دهد تا برای اطلاعات مخاطب ، محتوای ایجاد کنید ، و شرکت خود را هدایت کنید و افرادی را که در حال سفر هستند مشتریان خریدار محصولات الکترونیکی شما باشند.
 • اینفوگرافیک: گاهی اوقات ، خوانندگان می خواهند شما نشان دهید ، نه بگویید. اینفوگرافیک نوعی محتوای بصری است که به بازدید کنندگان وب سایت کمک می کند تا مفهومی را که می خواهید برای یادگیری به شما کمک کند تجسم کنند.

آیا می خواهید بازاریابی محتوا را در تجارت خود بیاموزید و بکار بگیرید؟ پس با ویرا وردپرس همیشه همراه باشید.

 

بازاریابی از طریق رسانه های اجتماعی

این عمل باعث افزایش نام تجاری و محتوای شما در کانال های رسانه های اجتماعی می شود تا آگاهی از برند ، ترافیک و تولید مسیرهایی را برای مشاغل شما افزایش دهند. کانالهایی که می توانید در بازاریابی رسانه های اجتماعی استفاده کنید عبارتند از:

 • Instagram
 • Telegram
 • Facebook
 • Twitter
 • LinkedIn
 • Snapchat
 • Pinterest
حتما بخوانید :)  Google Lens اکنون می توانند "ایده های سبک" را با تطبیق موارد پوشاک در اینترنت ارائه دهند

اگر در سیستم عامل های اجتماعی تازه کار هستید یا وقت این را ندارید که در همه آنها فعالیت کنید و پست گذاری کنید روزانه ، می توانید از ابزاری مانند مدیراینستا برای اتصال کانال هایی مانند Instagram , Telegram , Facebook , Twitter و غیره  در یک مکان استفاده کنید. به این ترتیب ، شما می توانید به راحتی مطالب را برای چندین کانال به طور همزمان برنامه ریزی کنید ، و تجزیه و تحلیل از سیستم عامل را نیز کنترل کنید.

دیدگاه‌ها ۰
question