بررسی کامل لینک نوفالو، Sponsored و لینک UGC

بررسی کامل لینک نوفالو، Sponsored و لینک UGC

اهمیت لینک سازی در گرفتن رتبه خوب از گوگل از چشم توسعه‌دهندگان، مدیران وبسایت و سئوکاران پوشیده نیست. اکنون این مقاله جهت آموزش، تعریف و بررسی لینک نوفالو Nofollow و همچنین لینکهای دیگر مانند Sponsored و لینک UGC آماده شده است.

اگر قصد دارید که بدانید چه مواقعی از لینک نوفالو باید استفاده شود؟ و یا اینکه شاید سوالتان این باشد که لینک‌های Nofollow و Sponsored و UGC چگونه در وردپرس ایجاد می‌شوند و چه کاربردی دارند و چه مواقعی باید از این لینک ها استفاده کرد؟! برای دریافت پاسخ سوالات‌تان، به شما همراهان همیشگی سایت ویراوردپرس پیشنهاد می‌کنیم که تا انتهای این مقاله همراه ما بمانید.

تاثیر لینک سازی در سئو وبسایت چقدر است؟

تاثیر لینک سازی در سئو وبسایت چقدر است؟

تاثیر لینک سازی بر رتبه‌بندی و سئو وبسایت بسیار مهم است. لینک سازی یکی از عوامل مهم در بهبود قابلیت دیده شدن و جذب ترافیک و افزایش نرخ کلیک وبسایت است. لینک‌ها به عنوان یکی از معیارهای ارزیابی کیفیت و اعتبار یک وبسایت در سیستم گوگل، مورد استفاده قرار می‌گیرند. برای دانستن روش‌های دیگر گرغتن رتبه بهتر نزد گوگل می توانید به مقاله” ۴ مورد از مهمترین روش های بهینه سازی وبسایت” مراجعه نمایید.

لینک‌های ورودی یا (Backlink) که از سایر وبسایت‌ها به وبسایت شما ارجاع داده می‌شوند، نشان دهنده اعتبار و ارزش وبسایت شما در نظر سیستم جستجو می‌باشند. هرچه تعداد و کیفیت لینک‌های ورودی بیشتر باشد، احتمال بهبود رتبه و در نتیجه جذب ترافیک بیشتر برای وبسایت شما افزایش می‌یابد.

با این حال، باید توجه داشت که لینک سازی تنها یکی از عوامل موثر در سئو است و برای بهبود رتبه وبسایت، نیاز به ترکیبی از عوامل دیگر مانند محتوا، ساختار وبسایت، کلمات کلیدی، بهینه‌سازی صفحات و سرعت بارگیری دارید. همچنین، اهمیت کیفیت لینک‌سازی‌های داخلی، لینک‌هایورودی نیز بسیار مهم است. لینک‌هایی که از وبسایت‌های با اعتبار بالا و مرتبط به وبسایت شما برخوردار باشند، تاثیر بیشتری در سئو خواهند داشت.

لینک نوفالو Nofollow چیست؟

لینک نوفالو Nofollow چیست؟

لینک نوفالو (Nofollow link) یک نوع تگ است که در کد HTML برای تعیین ویژگی یک لینک استفاده می‌شود. وقتی یک لینک با تگ نوفالو برچسب‌گذاری می‌شود، به موتورهای جستجو اعلام می‌شود که این لینک باید در محاسبات رتبه‌بندی سئو برای صفحه مقصد تاثیر نگذارد.

به عبارت دیگر، لینک نوفالو به موتورهای جستجو می‌گوید که از لحاظ سئو، این لینک برای رتبه‌بندی و اعتبار وبسایت مربوطه مهم نیست و باید نادیده گرفته شود. این تگ اغلب برای کنترل جریان لینک و جلوگیری از انتقال اعتبار به سایر صفحات استفاده می‌شود.

در سال 2019، گوگل اعلام کرد که تغییراتی در روش تفسیر تگ نوفالو (nofollow) ایجاد کرده است. قبل از این تغییرات، گوگل تگ نوفالو را به عنوان یک راه برای اعلام عدم تمایل به انتقال رتبه سئو از صفحه مبدأ به صفحه مقصد در نظر می‌گرفت.

حتما بخوانید :)  انتخاب کلمه کلیدی مناسب - تمام آنچه نیاز است بدانید

اما پس از تغییرات، گوگل اعلام کرد که به جای نادیده گرفتن لینک‌های نوفالو، آن‌ها را به عنوان راهی برای اشتراک منابع، ارجاعات و اطلاعات به موتورهای جستجو استفاده خواهد کرد. به عبارت دیگر، گوگل اعلام کرد که درک بهتری از تگ نوفالو خواهد داشت و ممکن است از اطلاعات موجود در لینک‌های نوفالو برای تحلیل وبسایت‌ها و رتبه‌بندی آن‌ها استفاده کند.

این تغییرات را گوگل با هدف بهبود دقت و کیفیت نتایج جستجو، مبارزه با اسپم و بهبود تجربه کاربری اعلام کرد. با این حال، در صورتی که شما نمی‌خواهید لینکی تأثیری در رتبه‌بندی سئو داشته باشد، همچنان می‌توانید از تگ نوفالو استفاده کنید، اما گوگل ممکن است از اطلاعات موجود در لینک‌های نوفالو در تحلیل و بهبود الگوریتم خود استفاده کند.از طرفی، استفاده نادرست و بی‌رویه از لینک سازی و تلاش برای به دست آوردن لینک‌های نامرتبط و غیرطبیعی ممکن است به جای بهبود رتبه، باعث کاهش رتبه وجلوگیری از ایندکس شدن و همچنین ممنوعیت وبسایت شما در نتایج جستجو شود.

به طور کلی، لینک سازی به عنوان یک استراتژی مهم در سئو محسوب می‌شود، اما برای داشتن یک استراتژی سئو موثر و برتر، نیاز است به ترکیبی از روش‌ها و عوامل دیگر نیز توجه کنید.

استفاده از لینک نوفالو Nofollow در چه مواردی مناسب است؟

استفاده از لینک نوفالو در چه مواردی مناسب است؟

تبدیل کردن لینکها به نوفالو یا بهتر است اینگونه بگوییم که وقتی به جایی لینک می دهید که نمی‌خواهید از نظر گوگل مهم جلوه کند دارای قاعده خاصی است و از نطر الگوریتم گوگل، چندین منبع برای نوفالو تعریف شده‌ است. ما در ادامه به بررسی مواردی می‌پردازیم که درهنگام لینکسازی می‌بایست حواستان باشد که آن‌ها نوفالو باشند تا تاثیرات مثبت لینکسازی و رتبه گرفتن وبسایت توسط گوگل به خوبی انجام شود.

  1. لینک‌های تبلیغاتی:

وقتی شما برای تبلیغ محصولات یا خدمات خود از لینک‌ها استفاده می‌کنید، ممکن است بخواهید این لینک‌ها تأثیری در رتبه‌بندی سئو صفحات مرتبط نداشته باشند. در این صورت، می‌توانید از لینک نوفالو برای این لینک‌ها استفاده کنید.

  1. لینک‌های پرداختی:

در صورتی که برای ارائه خدماتی مانند پرداخت آنلاین یا ایجاد لینک‌های شریک‌کاری (affiliate links) از لینک‌ها استفاده می‌کنید و نمی‌خواهید که این لینک‌ها تأثیری در رتبه‌بندی سئو داشته باشند، می‌توانید آن‌ها را با تگ نوفالو برچسب‌گذاری کنید.

  1. لینک‌های کامنت‌ها:

در برخی سیستم‌های مدیریت محتوا، کاربران می‌توانند لینک‌ها را در کامنت‌ها قرار دهند. از آنجا که این لینک‌ها ممکن است غیرمرتبط یا اسپم باشند، استفاده از لینک نوفالو در این موارد کمک می‌کند تا لینک‌های نامرتبط اعتبار سئو را تحت تأثیر قرار ندهند.

  1. لینک‌های از نظر محتوایی مشکوک: اگر لینکی در صفحه‌ای وجود دارد که محتوای آن صفحه به نظر مشکوک می‌رسد و از نظر شما قابل اعتماد نیست، می‌توانید از لینک نوفالو برای آن لینک استفاده کنید تا به موتورهای جستجو اعلام کنید که این لینک را نادیده بگیرند.
حتما بخوانید :)  10 استراتژی مهم سئو وردپرس

نحوه تبدیل کردن لینک به  Nofollow

نحوه تبدیل کردن لینک به  Nofollow

برای تبدیل یک پیوند به لینک نوفالو (nofollow link)، باید تگ نوفالو را به آن اضافه کنید. این کار با استفاده از تگ HTML “rel” انجام می‌شود. برای ایجاد یک لینک نوفالو، مقدار “nofollow” را به عنوان مقدار ویژگی “rel” برای تگ لینک اضافه کنید.

در مثال زیر نحوه افزودن تگ نوفالو به یک لینک را مشاهده می‌کنید:

<a href=”https://example.com” /> متنی که لینک دار شده است <a>

تبدیل به:

<a href=”https://example.com” rel=”nofollow/>متنی که لینک دارشده<“a>

در این مثال، لینکی با نوشته “لینک نوفالو” تعریف شده است و تگ “rel” با مقدار “nofollow” به آن اضافه شده است. این بدین معنی است که این لینک به عنوان لینک نوفالو شناخته می‌شود و در محاسبات رتبه‌بندی سئو تأثیری نخواهد داشت.

در صورتی که از نرم‌افزار یا سیستم مدیریت محتوا مثلا وردپرس استفاده می‌کنید، می‌توانید از قابلیت‌های ویرایش پیوند ، برای افزودن لینک نوفالو Nofollowبه لینک‌ها استفاده کنید. برخی از افزونه‌ها و ابزارهای سئو همچنین امکان افزودن تگ نوفالو به لینک‌ها را فراهم می‌کنند.

لینک sponsored چیست؟

لینک “sponsored” یک نوع تگ مرتبط با لینک‌های تبلیغاتی است که برای اطلاع رسانی به موتورهای جستجو در مورد تبلیغات پولی در یک لینک استفاده می‌شود. این تگ به موتورهای جستجو اعلام می‌کند که وجود این لینک مربوط به تبلیغاتی است که بابت آن‌ها هزینه پرداخت می‌شوند و متناسب در تحلیل رتبه‌بندی سئو در نظر گرفته شود.

لینک “sponsored” معمولاً بر روی لینک‌هایی قرار می‌گیرد که مرتبط با تبلیغات پرداختی هستند، مانند لینک‌های محصولات (affiliate links) یا لینک‌هایی که در تبلیغات پرداختی مثل جستجوهای تبلیغاتی گوگل (Google Ads) استفاده می‌شوند.

با افزودن تگ “sponsored” به لینک‌های تبلیغاتی، شما به موتورهای جستجو اطلاع می‌دهید که این لینک‌ها مرتبط با تبلیغات هستند و باید در تحلیل و رتبه‌بندی سئو در نظر گرفته شوند. این کمک می‌کند تا موتورهای جستجو بهتر بتوانند تبلیغات را از محتوای غیرتبلیغاتی تشخیص دهند و به کاربران نتایج جستجوی دقیق‌تری ارائه دهند.

بررسی و تعریف لینک UGC

لینک UGC (User-Generated Content) یک نوع تگ است که برای اطلاع رسانی به موتورهای جستجو درباره لینک‌هایی که توسط کاربران ساخته شده‌اند، استفاده می‌شود. این تگ به موتورهای جستجو اعلام می‌کند که این لینک‌ها مربوط به محتوای تولید شده توسط کاربران هستند و باید در تحلیل رتبه‌بندی سئو در نظر گرفته شوند.

تگ UGC معمولاً بر روی لینک‌هایی قرار می‌گیرد که مرتبط با محتوای تولید شده توسط کاربران هستند، مانند لینک‌های ارسال شده توسط کاربران در فروم‌ها، نظرات کاربران، وبلاگ‌ها، پست‌های رسانه‌های اجتماعی و سایر قسمت‌های وبسایت‌ها که توسط کاربران تولید می‌شوند.

حتما بخوانید :)  با سیستم کنترل نسخه و کاربردهای Git آشنا شوید!

با افزودن تگ UGC به لینک‌هایی که مرتبط با محتوای تولید شده توسط کاربران هستند، شما به موتورهای جستجو اطلاع می‌دهید که این لینک‌ها مرتبط با محتوای تولید شده توسط کاربران هستند و باید در تحلیل و رتبه‌بندی سئو در نظر گرفته شوند. این کمک می‌کند تا موتورهای جستجو ارتباطات و تأثیر کاربران در محتوا را بهتر درک کنند و از مزیت‌های سئوی حاصل از محتوای ساخته شده توسط کاربران بهره‌برداری کنند.

توجه کنید که با افزودن تگ UGC به لینک‌ها، گوگل و سایر موتورهای جستجو ممکن است از اطلاعات موجود در این لینک‌ها برای تحلیل و بهبود الگوریتم‌های خود استفاده کنند.

نحوه تبدیل کردن لینک معمولی به Sponsored و لینک UGC

نحوه تبدیل کردن لینک معمولی به Sponsored و لینک UGC

برای تبدیل یک لینک معمولی به لینک “sponsored” یا لینک UGC، باید تگ های مربوطه را به لینک اضافه کنید. در زیر توضیح می‌دهم که چگونه این تغییرات را اعمال کنید:

  • تبدیل لینک به لینک “sponsored”:

برای تبدیل یک لینک به یک لینک “sponsored”، باید تگ “rel” را با مقدار “sponsored” به لینک اضافه کنید. برای مثال:

<a href=”https://example.com” rel=”sponsored”>لینک تبلیغاتی</a>

با اضافه کردن تگ “rel” با مقدار “sponsored”، به موتورهای جستجو اطلاع می‌دهید که این لینک مربوط به تبلیغات است.

  • تبدیل لینک به لینک UGC:

برای تبدیل یک لینک به لینک UGC، باید تگ “rel” را با مقدار “ugc” به لینک اضافه کنید. برای مثال:

 <a href=”https://example.com” rel=”ugc”>لینک تولید شده توسط کاربران</a>

با اضافه کردن تگ “rel” با مقدار “ugc”، به موتورهای جستجو اطلاع می‌دهید که این لینک مربوط به محتوای تولید شده توسط کاربران است.

توجه کنید که برای اعمال این تغییرات، باید به کد HTML یا محتوای وبسایت خود در قسمت ویرایش نوشته و سپس “ویرایش پیوند یکتا”دسترسی داشته باشید. در صورتی که از سیستم مدیریت محتوا (CMS) استفاده می‌کنید، احتمالاً افزونه‌ها یا تنظیمات مربوطه برای اضافه کردن این تگ‌ها در دسترس باشند.

سخن نهایی

در این مقاله به تعریف مفهوم لینک نوفالو Nofollow پرداختیم و بررسی کردیم که در چه مواردی باید از این نوع لینک‌سازی استفاده شود. و همچنین با دو نوع لینکسازی Sponsored و لینک UGC آشنا شدیم. برای کسب اطلاعات بیشتر و یادگیری در زمینه‌های مختلف سئو_ وردپرس_ ووکامرس_طراحی سایت و سایر موضوعات می‌توانید به قسمت آموزش رایگان سایت وردپرس مراجعه نمایید.

همچنین اگر تمایل دارید که یک طراح سایت یا سئومنیجر شوید و یا حتی مدیریت یک وبسایت را برعهده بگیرید، می‌توانید در دوره‌هایی که توسط ویراوردپرس برگزار می‌شوند نهایت بهره را ببرید و درآمدبالایی را از این شغل ها بدست آوردید.

دیدگاه‌ها ۰
ارسال دیدگاه جدید