بهترین افزونه های پشتیبان گیری وردپرس

بهترین افزونه های پشتیبان گیری وردپرس

در این مقاله قصد داریم که به بررسی کامل بهترین افزونه های پشتیبان گیری وردپرس برای شما عزیزان بپردازیم. اگر طراح سایت هستید و یا سئو کار حتما می دانید که گرفتن نسخه پشتیبان از اطلاعات سایت یکی از ضروری ترین کارهای ممکن در انجام مراحل طراحی سایت‌تان است.

پشتیبان‌گیری منظم از سایت‌های وردپرس، به شما این اطمینان را می‌دهد که در صورت بروز مشکل، می‌توان به سادگی به بازیابی اطلاعات از دست رفته یا خراب شده در وبسایت پرداخت.طبق تجربه‌ای که داریم به طراحان سایت و سئوکاران بطور جدی توصیه می‌کنیم هر زمانی که اقدام به به‌روزرسانی‌ها و یا تعمیر و نگهداری سایت می‌کنید، یعنی می‌خواهید تغییراتی در محتوای سایت خود ایجاد کنید، به عنوان یک اقدام ایمنی می‌بایست از سایت خود نسخه پشتیبان تهیه کنید.

تیم حرفه‌ای ویراوردپرس، بهترین افزونه‌های پشتیبان وردپرس برای پشتیبان‌گیری از سایت و روش‌های جایگزین برای پشتیبان‌گیری از داده‌هایتان را بطور کامل برایتان توضیح خواهیم داد.

در افزونه پشتیبان گیری وردپرس به دنبال چه چیزی باشید؟

یکی از جنبه‌های ضروری پلاگین‌های پشتیبان، زمان‌بندی پشتیبان‌گیری در زمان‌های خاص است، زیرا اجرای پشتیبان‌گیری از منابع سرور شما استفاده می‌کند.  بعنوان یک نکته‌ی مهم به شما توصیه می‌کنیم در زمانی که سایت شما کمترین فعالیت بیننده را دارد، برنامه‌ریزی پشتیبان تهیه کنید.

یکی دیگر از ویژگی‌هایی که باید در هنگام جستجو و استفاده از افزونه‌های پشتیبان گیری در نظر گرفت، گزینه‌های مختلف برای ذخیره سازی منابع پشتیبان است. ذخیره کردن نسخه های پشتیبان بر روی سرور می‌تواند فضای دیسک شما را اشغال کند، استفاده از گزینه‌های دیگر مانند دانلود نسخه پشتیبان با استفاده از یک ارائه‌دهنده فضای ذخیره‌سازی ابری مانند Google Drive یا DropBox، فرآیند پشتیبان‌گیری شما را بسیار آسان خواهد کرد.

افزونه های پشتیبان گیری وردپرس

ما سعی بر آن داریم که همیشه بصورت کامل، به بررسی بهترین و پرکاربردترین مطالب و عناوین بپردازیم. در ادامه‌ی این مقاله به معرفی 5 مورد از بهترین افزونه های پشتیبان گیری وردپرس ، پرداخته و دلیل قدرت و محبوبیت هرکدام را نیز ذکر خواهیم نمود.

حتما بخوانید :)  وردپرس 5.4 بارگذاری تنبل را به همه تصاویر اضافه می کند

معرفی افزونه پشتیبان‌گیری Total Upkeep

معرفی افزونه پشتیبان‌گیری Total Upkeep

Total Upkeep بعنوان یک پلاگین قوی و محبوب معرفی شده و شما می توانید به وسیله‌ی آن برنامه‌ریزی زمانی پشتیبان‌گیری برای سایت وردپرس خود را بصورت بسیار آسان فراهم کنید. این افزونه همچنین گزینه‌های ذخیره سازی شخص ثالث را نیز ارائه می‌دهد؛ یعنی به شما امکان می‌دهد یک پیوند برای پشتیبان گیری خود ایجاد کنید تا سایر کاربران به آن دسترسی داشته باشند.

تنظیمات افزونه پشتیبان‌گیری Total Upkeep

چرا این افزونه را انتخاب کنید؟

 • بیش از 100 هزار نصب فعال در وردپرس
 • تا نسخه 5.9.3 وردپرس تست شده است
 • پشتیبان گیری و مهاجرت رایگان
 • امتیاز 4.7 از 5 ستاره در org

بررسی افزونه پشتیبان گیری UpdraftPlus

بررسی افزونه پشتیبان گیری UpdraftPlus

پلاگین UpdraftPlus به گونه‌ای طراحی شده است که به‌طور مستقیم از داشبورد وردپرس شما می‌تواند نسخه پشتیبان تهیه کند؛ نسخه‌های پشتیبان، توانایی بازیابی گزارش های ایمیل و موارد دیگر را داشته و همچنین قابلیت‌های پشتیبان‌گیری این افزونه بدون هزینه است.

تنظیمات افزونه پشتیبان گیری UpdraftPlus

چرا این افزونه را انتخاب کنیم؟

 • بیش از 3 میلیون نصب فعال در وردپرس
 • تا نسخه 5.9.3 وردپرس تست شده است
 • پشتیبان گیری رایگان
 • امتیاز 4.8 از 5 ستاره در org

آیا تا به حال از پلاگین Duplicator برای پشتیبان گیری استفاده کرده‌اید؟

آیا تا به حال از پلاگین Duplicator برای پشتیبان گیری استفائه کرده‌اید؟     

Duplicator یک افزونه بسیار محبوب است؛ به شما توصیه میکنم اگر تا به حا آن را امتحان نکرده‌اید، این کار را حتما انجام دهید. زیرا این نوع پلاگین پشتیبانی قوی و کاملی را ارائه می دهد. این امکان ایجاد پشتیبان‌گیری در مسیرهای خاص را فراهم می‌کند و به شما امکان می‌دهد فایل‌های پشتیبان‌گیری را تغییر دهید. Duplicator همچنین قبل از هر نسخه پشتیبان، وضعیت نصب و سرور شما را اسکن می کند تا اطمینان حاصل کند که مشکلی وجود ندارد زیرا روند در حال انجام است. نقطه ضعف اصلی Duplicator این است که برای زمان‌بندی پشتیبان‌گیری و گزینه‌های ذخیره‌سازی ابری به مجوز Duplicator Pro نیاز دارید .

حتما بخوانید :)  رفع خطای 500 Internal Server Error در وردپرس (راهنمای کامل)

این نوع پلاگین برای پشتیبان گیری و انتقال وبسایت‌ها در فریم وردپرس است. با استفاده از Duplicator، می‌توانید یک بسته شامل تمام فایل‌ها، پایگاه داده و تنظیمات وردپرس را ایجاد کنید. سپس این بسته را به سرور دیگر انتقال دهید و در آنجا وبسایت را بازسازی کنید. این روش بسیار مفید است زمانی که میخواهید یک نسخه پشتیبان از وبسایت خود ایجاد کنید یا آن را به سرور جدیدی منتقل کنید.

Duplicator برای پشتیبان گیری وردپرس

چرا این افزونه را انتخاب کنید؟

 • بیش از 1 میلیون نصب فعال در وردپرس
 • تا نسخه 5.9.3 وردپرس تست شده است
 • خدمات پشتیبان گیری و مهاجرت
 • امتیاز 4.9 از 5 ستاره درorg

پلاگین BackWPup برای ذخیره نسخه پشتیبان وردپرس

پلاگین BackWPup برای ذخیره نسخه پشتیبان وردپرس

BackWPup  به شما این امکان را می دهد که چندین مکان پشتیبان، انواع داده، انواع فایل های پشتیبان (به عنوان مثال: zip،    gz . گزینه های بازیابی را از داشبورد وردپرس خود تعیین کنید. در حالی که رابط پلاگین به اندازه پلاگین‌های مورد بحث قبلی بصری نیست، طیف گسترده‌ای از گزینه‌های پشتیبان‌گیری را برای کاربرانی که فقط می‌خواهند جنبه‌های خاصی از وب‌سایت خود را ذخیره کنند، فراهم می‌کند.

پلاگین BackWPup یکی دیگر از ابزارهای محبوب برای پشتیبان گیری در فریم وردپرس است. این پلاگین به شما امکان می‌دهد بک‌آپ‌های کامل از فایل‌ها، پایگاه داده و تنظیمات وردپرس خود بگیرید. می‌توانید بک‌آپ‌ها را در مکان‌های مختلف ذخیره کنید، از جمله سرویس‌های ابری مانند Dropbox و Google Drive یا حتی در دیسک سرور خود.

علاوه بر پشتیبان گیری، این افزونه امکانات دیگری مانند بررسی و بهبود امنیت وبسایت، زمان‌بندی پشتیبان گیری خودکار و ارسال گزارش‌های پشتیبان گیری را نیز فراهم می‌کند. این پلاگین به طور کلی یک ابزار قدرتمند برای مدیریت پشتیبان گیری در وردپرس است.

تنظیمات پلاگین BackWPup برای ذخیره نسخه پشتیبان وردپرس

چرا این افزونه را انتخاب کنید؟

 • بیش از 100 هزار نصب فعال در وردپرس
 • تا نسخه وردپرس 5.8.4 تست شده است
 • پشتیبان گیری رایگان
 • امتیاز 4.4 از 5 ستاره در org
حتما بخوانید :)  10 استراتژی مهم سئو وردپرس

افزونه پشتیبان‌گیری WPVivid در وردپرس

افزونه پشتیبان‌گیری WPVivid 

WPVivid یک رابط مشابه با UpdraftPlus دارد، از جمله گزینه پشتیبان‌گیری از سایت شما در موتورهای ذخیره‌سازی راه دور. اکثر تنظیمات مورد نیاز برای قابلیت های پشتیبان گیری در نسخه رایگان موجود است. با این حال، نسخه‌های پریمیوم این افزونه نیز وجود دارد که به شما امکان می‌دهد کارهای مختلفی مانند مرحله‌بندی روی یک زیر دامنه، بهینه‌سازی تصویر و موارد دیگر را انجام دهید.

افزونه پشتیبان‌گیری WPVivid 

چرا این افزونه را انتخاب کنید؟

 • بیش از 100 هزار نصب فعال در وردپرس
 • تا نسخه 5.9.3 وردپرس تست شده است
 • پشتیبان گیری و بازیابی با یک کلیک
 • امتیاز 4.9 از 5 ستاره در org

سخن نهایی

در حالی که ما این افزونه ها را به عنوان بهترین افزونه های پشتیبان گیری وردپرس توصیه می کنیم، اما به دلیل بروزرسانی‌های جدید در حوزه فناوری و این گونه ابزارها، بهتر است که شما همیشه اطلاعات به‌روز و سایر افزونه ها و منابعی که ممکن است با نیازهای شما مطابقت بیشتری داشته باشند را مطالعه و مقایسه و بررسی کنید.

نکته مهم برای پشتیبان گیری وردپرس:  نکته خوبی که باید به خاطر داشته باشید این است که داشتن چندین افزونه پشتیبان می‌تواند منابع بیشتری را از سرور شما بگیرد، بنابراین توصیه می‌کنیم این افزونه‌ها را در زمان‌های مختلف امتحان کنید تا در مورد آنچه ممکن است برای شما و وب‌سایت شما بهترین کار را انجام دهد، به دست بیاورید.

5 مورد از بهترین پلاگین‌ها و یا افزونه ها برای پشتیبان گیری در وردپرس را در این مقاله با شما عزیزان به اشتراک گذاشته‌ایم. این افزونه ها طبق تجربیات کاربران زیادی و همچنین رتبه‌های کیفی استاندارد بعنوان بهترین ها معرفی شدند زیرا هر کدام یک ویژگی خاص را ارائه داده و منابع بیشتری از سایت وردپرسی شما را پشتیبانی می‌کنند. امیدوارهستیم که بهره کامل را از منابع و آموزش های رایگان ما در سایت ویراوردپرس برده باشید.

دیدگاه‌ها ۰
ارسال دیدگاه جدید