10 راهکار برتر بازاریابی محتوا را یاد بگیرید!

10 راهکار برتر بازاریابی محتوا را یاد بگیرید!

در دنیای بازاریابی دیجیتال ، اهمیت بازاریابی محتوا به سرعت در حال افزایش است. نحوه ایجاد کمپین های بازاریابی محتوا و استراتژی های محتوا در حال تغییر است. کاربران می خواهند محتوای تعاملی ، برند هایی با چهره معتبر و دوست داشتنی و تجربه کاربری بهتری داشته باشند.

ویدیوها و پادکست ها به کاربران امکان می دهد برند ها را به روشی متفاوت تجربه کنند ، رسانه های اجتماعی بیش از پیش مورد توجه قرار می گیرند و بازاریابی تأثیرگذار در حال افزایش است. در این مقاله ، 10 گرایش به بازاریابی محتوا را لیست می کنیم که امسال حاکم خواهند شد.

1- محتوا طولانی با کیفیت

موتورهای جستجو و خوانندگان دوست دارند از مطالب طولانی برخوردار باشند. سال 2019 سال محتوای فرم طولانی است ، محتوا با بیش از 2000 کلمه. متون طولانی تر به احتمال زیاد متون با ساختار ، عمیق و تحقیق شده خوبی راجع به موضوع ارائه می دهند و برای بالا بردن ارزش محتوا از منابع قابل اعتماد ارائه دهید قابل توجه است.

ساختار ، پاراگرافها ، سرفصل ها و البته متن واقعی همیشه باید در ذهن مخاطب شما ایجاد شود: سوالات احتمالی ممکن است کاربر درباره یک موضوع داشته باشد؟ قبل از اینکه کاربر حتی مجبور باشد از آنها سوال بپرسد ، باید بتوانید به این سؤالات پاسخ دهید.

به عنوان یک بازاریاب محتوا یا ایجاد کننده محتوا ، هدف شما باید این باشد که “چگونه می توانم به بهترین روش به کاربر کمک کنم؟” موتورهای جستجو در درک هدف جستجو از کاربر بهتر می شوند و بنابراین به احتمال زیاد مقالات طولانی تر را به شدت رتبه بندی می کنند. مطالعات همچنین نشان می دهد که مقالات طولانی بیشتر در شبکه های اجتماعی به اشتراک گذاشته می شود.

در سال 2018 اینترنت پر شد از مقالات وبلاگ ، پست های رسانه های اجتماعی و مقالات کوتاه که می توان در چندین صفحه به شکل قابل مقایسه ای یافت. اکنون ، استراتژی های بازاریابی محتوا باید روی انتشار مقالات کمتری ، اما منظم تر و با کیفیت تر مقالات با اطلاعات خوب تحقیق شده متمرکز شود.

امسال ، تمرکز در حال دور شدن از متن و بیشتر به سمت بازاریابی ویدیویی و پادکست است.

2. بازاریابی ویدیویی

بازاریابی ویدیویی اکنون پتانسیل عظیمی دارد. گزارش سال 2017 توسط Animoto نشان می دهد که 64٪ از مشتریان پس از تماشای فیلم های برند دار در فیس بوک ، خریدی انجام داده اند. براساس این بررسی ، از هر چهار کاربر سه نفر تحت تأثیر فیلم در رسانه های اجتماعی هنگام تصمیم گیری برای خرید قرار می گیرند. فیلم ها همچنین راحت ترین راه برای آشنایی با شرکتی در اینترنت هستند.

ویدیو های برنددار ، وبینارها و صفحات تأثیرگذار ، سلبریتی در اینستاگرام ، YouTube بسیار محبوب هستند ، زیرا مردم از صحت و شفافیت در یک برند ارزش می گیرند. افرادی که مستقیماً با بینندگان خود جلوی دوربین صحبت می کنند ، رابطه ای برقرار می کنند و با اصالت بیشتری نسبت به پیام های تبلیغاتی در کلمات و تصاویر ظاهر می شوند.

حتما بخوانید :)  بازاریابی دیجیتال چیست؟

تا سال 2021 ، انتظار می رود فیلم ها 82٪ از ترافیک جهانی اینترنت را به خود اختصاص دهند.

کلیپ های ویدیویی کوتاه آموزنده در هنگام مراجعه به یک کمپین هدف جدید در اینستاگرام ، YouTube و جستجوی Google ، مؤثرتر هستند.

 بازاریابی ویدیویی در بازاریابی محتوا

3. پادکست ها

بازاریابی پادکست نیز به طور روز افزون محبوب می شود. برندها می توانند با استفاده از محتوای صوتی بیشتر کاربران را جذب کنند و از طریق تبلیغات در سریالهای محبوب پادکست ، نام تجاری را به وضوح در آگهی گروه هدف مورد نظر خود قرار دهند.

با این حال ، بازاریابی پادکست معایب خاصی دارد. گوش دادن به پادکست به زمان بیشتری نیاز دارد تا تماشای یک فیلم کوتاه یا خواندن مقاله. بیشتر افراد هنگام انجام کار دیگری ، به عنوان مثال هنگام رانندگی ، به پادکست ها گوش می دهند. بنابراین پادکست ها نمی توانند به عنوان محتوای قابل تنوع قابل مصرف ، طبقه بندی شوند. اعتیاد به پادکست به احتمال زیاد شروع آرام خواهد داشت اما نباید آن را دست کم گرفت.

4- رسانه های اجتماعی

بازاریابی رسانه های اجتماعی یکی از سریعترین کانالهای در حال حرکت است. این روند از فیس بوک به سمت رسانه های دیداری کوتاه شنیداری مانند اینستاگرام و واتساپ حرکت کرد. این به ویژه در مورد مخاطبان جوان (افراد 16 تا 30 ساله) و از طریق افراد تأثیرگذار اتفاق می افتد.

برای اینکه محتوا بتواند در اینستاگرام خوب عمل کند ، باید معتبر و شخصی باشد. ارتباط و تعامل با سایر حسابها به همان اندازه ارتباط شخصی اهمیت دارد. داستان ها باید با پست های سریع و منظم گفته شوند. استمرار ، بازیگوش بودن و اصالت ، عناصر اصلی هستند.

5. اول موبایل!

اکثر کاربران از یک دستگاه تلفن همراه برای تماشای فیلم در اینترنت ، خرید ، استفاده از اطلاعات خود و ماندن در تماس با دیگران استفاده می کنند. طبق مطالعات انجام شده ، طی سه سال ، تلفن های هوشمند جایگزین رایانه های رومیزی به عنوان اصلی ترین راه دسترسی به اینترنت خواهند شد. بنابراین ، تمام مطالب باید براساس ایده “اول موبایل” پیاده سازی شوند. به خصوص در بازاریابی ویدیویی ، همه علائم به تحرک اشاره دارند ، زیرا بیشتر افراد ویدیو ها را در تبلت یا تلفن هوشمند مشاهده می کنند.

محتوای تلفن همراه باید کاملاً کامل ، خنده دار و اصل باشد ، همچنین به اندازه کافی معتبر باشد تا کاربران را به سرعت متقاعد کند که به اشتراک بگذارند. فقط در این صورت کاربر می خواهد نگاهی دقیق تر به صفحه نمایش کوچک نشان دهد. مرحله دوم نحوه پخش محتوای تلفن همراه در کانال های دیگر است.

نکات برتر بازاریابی محتوا

تجربه کاربری (UX)  پادشاه است

سال 2019 همه چیز برآورده کردن نیازهای کاربران با قالب های مختلف ، جلب اعتماد آنها و ارائه تصویر مثبت مرتبط با برند است. مهمتر از همه ، بازاریابی محتوا باید یک چیز ایجاد کند: یک تجربه کاربری خوب. در آینده ، محتوای ملموس به عنوان ویژگی های مهم یک محصول ، به وضوح از قیمت و کیفیت در می آیند.

Google ، Instagram و Facebook هر دقیقه موتور جستجو و الگوریتم های newsfeed خود را بهینه می کنند تا به رفتار کاربر واکنش نشان دهند. این بدان معناست که وقتی مخاطب شما با محتوا تعامل داشته باشد ، محتوا برای مدت طولانی دیگر قابل مشاهده خواهد بود. بهبود تجربه کاربر نحوه استفاده مردم از اینترنت در حال تغییر است. تعداد بیشتری از افراد به جای ورودی متن از جستجوی صوتی استفاده می کنند. به عنوان مدیران بازاریابی محتوا ، شما باید با این روند سازگار شوید و بیشتر در محتوای صوتی مناسب سرمایه گذاری کنید. این امر به ویژه در مورد جستجوگرها و جستجوی وب صادق است.

حتما بخوانید :)  نحوه ایجاد یک وب سایت وردپرس در سال 2023 (راهنمای کلی)

7. میکرو لحظه ها : خوراک محتوا در مکان مناسب و در زمان مناسب

لحظه های میکرو لحظه های کوتاهی است که در آن مشتریان در جستجوی اطلاعات ، پیشنهادات یا کمک به خرید می باشند. به عنوان مثال ، هنگامی که من به تلفن هوشمند خود نگاه می کنم تا ببینم نزدیکترین سوپر مارکت در کجا قرار دارد ، برای تلفن های هوشمند لحظه ای کوچکی هست ولی فرصتی عالی برای بازاریابان است.

“این لحظاتی است که ما (مشتریان بالقوه) می خواهیم در آگهی های خود با تصمیم گیری درست از بازاریابان کمک بگیرید که آنها هم در این تعامل حضور داشته باشند حتما ایده های نابی به شما ارائه میکنند. “

Micro Moments استفاده از استراتژی های بازاریابی و کشش مشتریان را هدف قرار می دهد. مشتری به دنبال پیشنهادات از شرکتهای مناسب است و احتمالاً مناسب ترین و سریعترین پیشنهاد را دنبال می کند. چه کسی تبلیغ خود را در قالب مناسب ارائه می دهد ، کلیک بر روی تبلیغ خود را دریافت می کند.

8- بازاریابی محتوای متقابل تیمی

ایجاد محتوا دیگر نباید صرفاً وظیفه بازاریاب ها باشد. از مدیرعامل تا کارآموز ، هر کارمند باید در فرایند تولید محتوا سهیم باشد. چرا؟

هر شخص در یک شرکت به طریقی متفاوت با مشتریان سر و کار دارد ، بنابراین نیازها و نیازهای مشتریان را در این لحظه خاص به بهترین وجه می داند. یک رویکرد ممکن برای ایجاد محتوا به عنوان یک تیم متقاطع می تواند چنین باشد:تیم بازاریابی نقش جدیدی را برای تعدیل محتوا بدست می آورد و ورودی خود را از کلیه ایستگاه های دیگر شرکت مدیریت می کند.

بازاریابی محتوا

با همکاری منابع انسانی ، IT ، فروش ، مدیریت حساب ، می توان محتوای مربوطه را از افرادی که روزانه با گروه هدف در منطقه خود سر و کار دارند ایجاد کرد.

ایده های ممکن:

“دیدار با تیم” – مقالات ، فیلم ها یا پادکست های معمولی شرکت ، افراد را در پشت نام تجاری ملموس می سازد ، تعامل مستقیم با مشتریان را ترویج می کند و سهم قابل توجهی در شفافیت و اعتماد یک شرکت می کند.

9. همکاری محتوا با سایر برند ها و افراد تاثیرگذار

برندهایی مانند فیلیمو و ایرانسل که در حال رشت و حرکت بودند تا خدماتی را برای پیشرو در جذب مشتریان بیشتر و یا همکاری دو برند یا همکاری با یک فرد یا افراد تأثیرگذار ، محتوای جدیدی را ایجاد می کند که می تواند در چندین کانال برای هر دو گروه هدف پخش شود و در نتیجه مخاطبان بسیار گسترده تری ایجاد شود. تمرکز: رسیدن! شرکتهایی را انتخاب کنید که مناسب شما باشند بدون اینکه مستقیم با یکدیگر رقابت کنند. در حالت ایده آل ، هر دو طرف تخصص خود را در زمینه بازاریابی تکمیل می کنند.

حتما بخوانید :)  با Google Lens هر آنچه را که بخواهید پیدا می‌کنید!

بهترین نمونه: ردبول ، یک غول بازاریابی واقعی و GoPro ، که تجهیزات فنی مناسبی را برای پروژه مشترک “Stratos” فراهم کردند.

10. Chatbots و هوش مصنوعی

چت روم ها می آیند. آنها اطلاعات را به اشتراک می گذارند ، به سؤالات پاسخ می دهند و به عنوان دستیاران مجازی بیشتر و باهوش تر می شوند. آنها به ویژه در زمینه خدمات به مشتری مفید هستند.

آنها مقرون به صرفه هستند ، هرگز در تماس با مشتریان اذیت و بی تاب نمی شوند و بصورت شبانه روزی خدمات ارائه می دهند. آنها می توانند به سؤالات باز پاسخ دهند که “بله” یا “نه” کافی نیست ، و از پردازش زبان طبیعی (NLP) برای یافتن بهترین پاسخ به سؤالات متداول استفاده می کنند. بسیاری از شرکت ها قبلاً از آنها در کانال های رسانه های اجتماعی استفاده می کنند. chatbot را می توان در تمام پیام رسان های رایج مانند  Telegram ، Facebook ، Whatsapp ،Skype ادغام کرد. اجرای آن در وب سایت شما نیز راهی خوب برای ارتباط سریع مشتریان با یک شرکت است.

Chatbots ها جدید نیستند ، اما به دلیل پیشرفت های سریع در هوش مصنوعی محبوبیت بیشتری پیدا می کنند. در پشتیبانی روزمره مشتری ، آنها می توانند برای سؤالات پیچیده تر و مسائل فوری ، به کارمندان خدمات مشتری اختصاص دهند. آنها همچنین می توانند داده های مشتری را بر اساس ورودی کاربر جمع آوری و تجزیه و تحلیل کنند تا سوالات و روندها شناسایی و ارزیابی شوند.

یک بررسی نشان داده است که مشتریان چت را با سایر وسایل ارتباطی ترجیح می دهند. آنها در مورد چت با بات ها بسیار مثبت هستند و توانایی برقراری ارتباط با “کارمند” از طریق چت را بسیار مناسب و سریع می یابند.

نتیجه

بازاریابی محتوا از نظر فناوری و UX گامی بزرگ به جلو می برد. شرکتها باید با انتظارات مشتریان خود سازگار باشند – خواه در ارتباط با مشتری ، ایجاد محتوا یا ارائه در همه کانالها. قالبهای ویدیویی و صوتی رو به افزایش هستند – و باید در قالب مناسب میان وعده مناسب ، چه در لپ تاپ و چه در تلفن هوشمند ، معتبر ، تازه مورد مصرف قرار بگیرند.

برای محتوای متن ، هر چه متن طولانی تر باشد ، احتمال به اشتراک گذاری آن بیشتر است. و بازاریابی محتوا یک ورزش تیمی است. کارمندان ادارات منفرد به بهترین وجه می دانند چه چیزی مشتریان خود را تحریک می کند و چه انتظاری دارند. آنها را سوار هواپیما کنید! همکاری با سایر شرکت ها یا تأثیر گذاران اغلب منجر به ایده های شگفت آور بازاریابی ، مخاطبان گسترده تری ، و کانال های اضافی برای ارتباط کاربر می شود.

دیدگاه‌ها ۰
ارسال دیدگاه جدید